Norite atsikratyti organizmo rūgštingumo? Tai žinoti jums būtina

Visus maisto produktus, pagal jų rūgštingumą (pH), galime suskirstyti į rūgštinančius ir šarminančius. Daktaras ir mokslininkas R. Jaffe (2019), dirbantis sveikatos tyrimų srityje jau daugiau nei 30 metų, nurodo, kad jeigu Jūsų sveikata puiki, šarminantys produktai turi sudaryti bent 60 proc. viso dienos maisto raciono. Jei turite sveikatos problemų – bent 80 proc.

Organizmo valymas (nuotr. 123rf.com)

Anglijos diabeto platformoje (angl. The Global Diabetes Community) teigiama, kad maistas, kurį valgome, gali turėti įtakos bendram kūno pH (ypač šlapimo rūgštingumui). Tam tikri maisto produktai rūgština, o kiti – šarmina. Esant nuolatiniam rūgštingumo padidėjimui organizme, kyla įvairių ligų, įskaitant vėžį, rizika.

Natūralus organizmo pH yra tarp 7.35 ir 7.45. Tai lengvai šarminis lygis. Šarminačios dietos tikslas yra išvengti organizmo užrūgštinimo, palaikyti natūralų pH. Šiuo metu dar tiriama ar tikrai šarminė mityba tokia veiksminga, tačiau produktai, kurie priskiriami šarminantiems, neabejotinai yra vertingi. Juose gausu enzimų, vitaminų, mineralų ir skaidulų.

Kanados Albertos universiteto (angl. University of Alberta) medicinos profesorius G. K. Schwalfenberg (2012) nurodo, kad šarminantys produktai naudingi širdžiai, kaulams, imuninei sistemai ir saugo nuo lėtinių ligų.

ORGANIZMĄ ŠARMINANTYS PRODUKTAI:

daržovės; vaisiai; uogos; alyvų aliejus; alyvuogės; žalumynai; laukiniai ryžiai ir kt.

ORGANIZMĄ RŪGŠTINANTYS PRODUKTAI:

kava; juoda arbata; alkoholis; šokoladas; mėsa; pieno produktai; pomidorų padažas; kukurūzų spragėsiai ir kt.

Išsamus produktų sąrašas pagal jų pH pateikiamas žemiau esančiame paveiksle.

Maisto produktų lentelė pagal pH (Nuotr. Kuras kūnui)

Šaltinis: tinklaraštis Kuras Kūnui 


Rašyti komentarą...
B
Besidominti
2020-09-16 14:45:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista ponia,kad tik dabar perskaitė.Zmones,besidomintys jau seniai tai žino.Reikia domėtis, paskui reikšti neprotingai komentarus.
Atsakyti
0

l
lina
2020-09-16 12:29:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
na jau ir tai senai viskas žinoma ka čia pezat nesąmones gal nebevalgyti ir tapti vegetaru...šeis laikais žmonės sunkei dirba fiziškai ir maitintis reikia visaverti maista ir mės ir daržovės...o žolės ėsti žmogus ne triušis...patys irvėskite savo žoles!!!
Atsakyti
-2

D
Dm
2020-09-16 14:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia Lina.Isiskaitykit gerai iteksta , otada kvailai nereikės komentuoti.DMD
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų