Žinomą šokėją ir šokių trenerę Editą Daniūtę-Gozzoli įprastai Lietuvoje pamatysi gana retai. Veikli moteris su vyru ir vaikais jau ilgą laiką gyvenimą kuria Italijoje, kur šeima neseniai įsigijo ir naujus namus. Tačiau karantinuotis dar kovo pirmomis savaitėmis jie grįžo į Lietuvą ir dabar dienas leidžia Kaune. Kas lėmė tokį sprendimą, ką šeima veikia karantino metu ir kaip šventė Velykas, E. Gozzoli papasakojo tv3.lt portalo skaitytojams.

Edita Gozzoli su šeima karantinuojasi Kaune (nuotr. asm. archyvo)

Edita Gozzoli su šeima karantinuojasi Kaune (nuotr. asm. archyvo)

Šokėja sako, kad sprendimas grįžti į Lietuvą buvo padarytas dėl jos – moteris baiminosi silpno savo imuniteto ir, matydama vis blogėjančią situaciją Italijoje, pasirinko, jos manymu, saugesnę vietą – Lietuvą. Ji neslepia, kad italams laikytis karantino yra labai sunku, todėl Lietuvoje ji jaučiasi ramesnė:

„Grįžom į Lietuvą dėl manęs, kadangi Italijoje buvo masinis užsikretinėjimas ir dabar tie skaičiai nemažėja, aš žiūrėjau, tai per dieną keturi su puse tūkstančio žmonių užsikrečia nuo viruso. Tai aš manau, kad Lietuvoj ta situacija vis tiek yra saugesnė, žmonės čia mažiau bendrauja, daugiau saugosi ir Lietuvoj tuo klausimu saugiau.

REKLAMA

Italams reikėtų truputėlį atidžiau laikytis karantino, nes tai yra ne gripas ir žmonės privalo tai suprasti. Jie tikrai ne visi rimtai žiūri į tai. Nesakau, kad reikia bėgti, skųsti kaimyną, bet paprasčiausiai pradėti nuo savęs ir pasistengti kas kiek gali daugiau pasilikti namuose“.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Edita Gozzoli su šeima karantinuojasi Kaune

Daug laiko skiria poilsiui

Su šeima į Kauną grįžusi E. Gozzoli pasakoja, kad karantinas iš esmės sustabdė jos ir vyro darbą – šokių treniruotes, tačiau ji įžvelgia ir teigiamą dalyką – dabar daugiau laiko gali skirti poilsiui.

Online vyksta toks lengvas mokymas, bet negaliu jo pavadinti rimtu darbu, kadangi trenerio veikla pilnavertiškai negali nuotoliniu būdu vykti. Tad sąlygos karantino metu tai veiklai vykdyti yra labai ribotos.

Bet aš manau, kad poilsio man tikrai reikėjo, tai dėl to, kad aš pasiilgstu savo darbu – taip, bet iš principo bandau pozityviai mąstyti, kad galų gale tai poilsis, kurio man taip reikėjo. Fiziškai tikrai seniai taip gerai nesijaučiau“, – sako šokėja.

Ji mano, kad poilsis padės sustiprinti ir imunitetą:

„Išsiaiškinau, kad man reikia 10 valandų miego, tai dabar ir miegu daug. Įprastai būna labai sunku 10 valandų miego surasti dienotvarkėje, manau, kad miego trūkumas ir buvo didžiausia mano imuniteto problema“.

E. Gozzoli pasakoja, kad, nors karantinas ir pakeitė kasdienybę, vienas dalykas jos gyvenime išliko įprastas.

„Kadangi kol kas dar galima išeiti į lauką, tai aš neatsisakysiu kroso. Nes kitaip man reikės lankytis pas psichologą, o pas psichologą lankytis nenoriu, tai dėl to ir toliau bėgsiu krosą“, – šypsosi šokėja.

REKLAMA

Svajoja apie namus

Moteris neslepia, kad karantino metu būna visokių dienų: kartais viskas klostosi gerai, o kartais išsėdėti namuose tampa ir sudėtingiau. Ji sako, kad sunkiausia yra mažajam Romeo:

„Aišku, kažkiek išeinam pasivaikščioti, bet jis labai aktyvus berniukas, tai jam labai trūksta tos veiklos ir jis jau sakė, kad nori grįžti į Italiją ir eiti į darželį“.

Šokėja išduoda, kad apie namus svajoja ir ji su vyru.

„Vyras jau iš tikrųjų labai norėtų grįžti namo, bet, kadangi skrydžiai visi yra atšaukti, liksime dar bent iki birželio pradžios. Aš irgi dabar norėčiau grįžti į Italiją, į savo namus, nes ten yra visai kitokia ir aplinka, ir situacija nei nuomojamam bute.

Neseniai įsikūrėme naujuose namuose, kuriuose net pasidžiaugti nespėjau nei tuo vaizdu, nei gamta, kurią ten turime. Tikiuosi, kad šią vasarą, kadangi turbūt dauguma renginių bus atšaukta, galėsiu pasideginti, pasipliuškenti baseine ir pamatyti jūrą“, – viliasi šokėja.

Bene labiausiai dėl karantino ir buvimo Lietuvoje dabar turbūt džiaugiasi pašnekovės dukra Evita, kuri gali daugiau laiko praleisti su tėčiu. E. Gozzoli sako, kad tai yra didžiulis pliusas, nors kartais ir kyla sunkumų dėl motyvacijos mokytis nuotoliniu būdu.

„Vaikams psichologiškai sunku yra, jiems atrodo, kad čia nereikia tų mokslų ir jie neįpratę taip mokytis ir dirbti patys, reikia kalbėti ir įtikinėti. Kartais tas įtikinėjimas sunkus būna. Ir, aišku, reikia tikrinti. Nes dažnai būna: „padarei viską?“ „Taip, padariau“. O tada pasižiūri ir pasirodo, kad ne viską“, – šypsosi E. Gozzoli.

REKLAMA

Kitokios Velykos

Šiais metais Velykos po gana ilgo laiko buvo pirmosios, kurias šokėja su šeima šventė Lietuvoje. Moteris pasakoja, kad Italijoje jos visiškai kitokios nei čia:

„Italijoj jie visokių tokių tradicijų labai neturi. Dovanoja vaikams šokoladinius kiaušinius, pradeda pietauti ir baigia vakarieniauti su savo šeimomis. Tradicijų tokių ypatingų, net kiaušinių dažymo nėra. Dėl to ir dažų specialių irgi negausi, galima tik su svogūnų lukštais, pavyzdžiui, kažkokių spalvotų tikrai ne“.

Moteris atskleidžia, kad kelis kartus dažė kiaušinius Italijoje, tačiau paskutiniais metais pasinaudojo jų pačių tradicijomis.

„Pora metų tokius dalykus organizavau, bet po to kažkaip – darbai, vis bėgi, leki, tai man praėjusiais metais šokoladinių kiaušinių mintis irgi labai tiko“, – juokiasi šokėja.

Ruošiantis šventėms Lietuvoje, E. Gozzoli gana anksti pradėjo marginti kiaušinius, juos ridenti, nes tai ypač daug džiaugsmo suteikė jos sūnui:

„Šiais metais jau gerokai prieš Velykas pridažėm kiaušinių prisipirkę visokių fainų dažų ir ridenom, tai šiais metais tikrai Romeo pasilinksmino, jam labai patiko tos ridenimo varžybos.

Tai darėm, nes yra laiko. Laiko ir tradicijoms, ir dažymui – daug viskam. Manau, kad Romeo labai ta kiaušinių dažymo tradicija patiko, galėjo vaikas pasidžiaugti lietuviškomis tradicijomis“.

Blogas periodas pasibaigs

E. Gozzoli sako, kad nors dėl viruso ir sugriuvo daugelio žmonių planai, o laikotarpis tikrai yra įtemptas, ji neabejoja, kad viskas greitai praeis. Taip pat moteris praėjusių švenčių proga visiems linki būti mažiau piktiems ir į kasdienybę įnešti daugiau džiaugsmo.

REKLAMA

„Reikia tokio susikaupimo, susitelkimo ir manau, kad kaip ir visi blogi periodai, taip ir šis periodas pasibaigs. Labai norėčiau visiems palinkėti pasistengti piktais komentarais nedergti visko, ką tik galima surasti.

Iš tikrųjų visi yra tokie suirzę per tas karantino savaites ir ta situacija tikrai yra neįprasta. Nei vienas nežino, kaip elgtųsi, ką darytų ir kas čia yra teisinga, o kas klaidinga. Tai mažiau, kad visi jaustųsi teisuoliai, ir prieš sakydami ką nors blogo, rašydami ką nors pikto, paprasčiausiai suskaičiuotų iki 10 ir, jeigu negali pasakyti nieko gero, tai tegul iš viso tada nieko nesakytų“, – sako šokėja.

Va je
2020-04-14 19:53:31
Išlėkei iš Lietuvėlės, o kai blogai parlėkei. Šaunuolė. Pavizdys.
Atsakyti
(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Edita Gozzoli su šeima karantinuojasi Kaune
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Elė 2020-06-13 18:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skraido, kaip paklydusi paukštė. Skrisk atgal juk ten geriau buvo   ATSAKYTI
Taip 2020-04-19 20:32:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiukšles   ATSAKYTI
Uf 2020-04-19 20:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nešė autus kai buvo gerai,o kai sikna pypkę pradėjo rūkyti, prisiminė Lietuva,,kokia ji brangi"Šiukšles!Per tokius ir sedesim namuose ilgai ir nuobodžiai   ATSAKYTI
Fui 2020-04-18 23:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip negeda rašyti tokį straipsnį dar fui    ATSAKYTI
saule 2020-04-18 01:14:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei jau gryzo turtuole .tegu nors savo kaukes daktaram dovanoja,Apie kurias rase kad tevai atsiunte .o ji su vyru tik pasijuoke   ATSAKYTI
jane 2020-04-18 01:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vyt atgal ta val...... i prabanga cia jei ne vieta   ATSAKYTI
Saule 2020-04-17 06:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Liūdna skaityti tokius straipsnius. Kai gerai tai man gerai ir be Lietuvos, bet kai blogai tai kuo greičiau grįžti į Lietuvą. Čia ir gydytojai geresni ir saugiau. Jeigu jau išvykai ir tau nereikia gimtinės, tai negrįžk ir tuomet, kai susiduri su sunkumais.    ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-15 09:11:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kažin, ar verta buvo į lietuvą važiuoti, čia irgi virusas paplito ir neaišku kiek dar tęsis karantinas. Juk italijoje galėjo savo namuose karantinuotis ir tiek.    ATSAKYTI
desovkei 2020-04-15 07:24:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
sterva ir tiek.   ATSAKYTI
Benas 2020-04-15 06:18:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Soka,sportuoj,visavertis maistas,vyras gydytojas ir śe tau ...neturi imoniteto,bijo pasakyt kad išsigando,geda,tikra barakuda   ATSAKYTI
Omega 2020-04-15 05:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ačiū rašeivai už tokį įdomų straipsnį.Oi,kaip mums įdomu,kad kažkas parbėgo.   ATSAKYTI
xxL 2020-04-15 00:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ziurkes is skestancio laivo subego....    ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-14 22:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Užėjus karui visi dabartiniai patriotai iš karto "teptų" į užsienį... Toks tas lietuvis padaras yra. Kvailas ir neištikimas   ATSAKYTI
adiass 2020-04-14 21:48:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man tai tokie žmonės šlykštūs :(
Iškeičia savo šalelę į prabangiasnę, kur labai šilta, kur labai smaugu... o kai bėda prispiria tai blondinkai patampa jos gimtinė labai jau SAUGIA, kur parlekia kaip ciuciukas su visa chebra.
Išdavikė tu blondinka ir našta mūsų šaliai, mums tiems-kurie išlaikome ją savo visą gyvenimą ardami ir nelakstantys kaip ŠUNYS palaidūnai.

vėmalas ant tavęs prabangi blondinka ....   ATSAKYTI
Senioks 2020-04-14 21:08:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kokia didvyrė, kai blogai, tai Lietuva gelbėk. Turi Italijoj namus ir sėdėk tenai   ATSAKYTI
Oki 2020-04-14 20:53:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jeigu Lietuvoj buvo blogai, tai kokio bibio čia vėl grįžote, ir mums virusą atvežatė. Sedekitė sau italijoje.    ATSAKYTI
Pikta bobutė 2020-04-14 20:44:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jei jau parlėkei su savo virusais į nemylimą tėvynę, tai bent sėdėk, tylėk ir į eterį nelįsk, žmonių nepiktink.   ATSAKYTI
MARCUS72 2020-04-14 20:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
kas cia karantinuotis y lietuva mums draudzia velykas svesti kartu neyleidzia y kitus miestus jei nesi registrutas o cia pyst parleke ir viskas cia gerai blyn kokios islygos jie cia vietinis busi avinas o jei emigrantas esi laukiamas kad ir parvesi virusu puokste ner teisybes nu bendrai bananu salis supranta bananu piliecius grystancius is bananiniu saliu kitu juk savi   ATSAKYTI
Lin 2020-04-14 21:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kaip.pirštu į akį, pritariu.   ATSAKYTI
Būtent 2020-04-14 20:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Kai brangi sėdynė – prisiminė Tėvynę.    ATSAKYTI
Jooooooo 2020-04-14 20:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ėsk savo spagėčius ten paklodė   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams (nuotr. asm. archyvo)
Dabar, kai po netikėtai ilgų atostogų Tailande, namo su šeima grįžo sveikas ir saugus, kėdainiškis Darius Genelevičius juokiasi, kad svajoti ir norėti reikia atsargiai. ...
Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)
„Kai gydytojai pasakė, kad manęs laukia operacija karantino laikotarpiu, šiek tiek išsigandau. Tačiau visa Kauno klinikų specialistų komanda mane drąsino, o aš ja visiškai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų