• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Kaune dviejose aikštelėse šalia Žemės ūkio akademijos varžėsi tradicinio, jau pusę amžiaus gyvuojančio velykinio automobilių slalomo varžybų, kurias rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA), dalyviai.

Savaitgalį Kaune dviejose aikštelėse šalia Žemės ūkio akademijos varžėsi tradicinio, jau pusę amžiaus gyvuojančio velykinio automobilių slalomo varžybų, kurias rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA), dalyviai.

REKLAMA

Slalomo fiesta paviliojo rekordinį, net 117 automobilių sporto veteranų ir svečių būrį, kuriam šios varžybos tapo neatskiriama prasmingo, adrenalino nestokojančio laisvalaikio dalimi.

Varžėsi ir elektromobilių vairuotojai

Varžybų atidaryme dalyvavę Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius pasidžiaugė vis populiarėjančiu velykiniu slalomu, kurio programą kasmet praturtina ir įvairina organizatoriai.

Didelio susidomėjimo susilaukė istorinių automobilių ekspozicija, kurios „vinimi“ tapo neseniai garsiajame Monte Karlo ralyje dalyvavęs SAAB-96 V4, kurį ten vairavo ir nuolatiniai šių slalomų dalyviai Tadas Vitkevičius ir Feliks Krivickij.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau neabejotinai didžiausia naujiena, o, gal būt, net ir savotiška sensacija tapo pirmąsyk slalomo varžybose dalyvavę keturi elektromobiliai. O juos išbandyti pasišovė septyni veteranai, anksčiau pasiekę įspūdingų laimėjimų daugelyje ralio bei žiedinių lenktynių trasų.

REKLAMA

Kad jų patirtis ir meistriškumas nedingo, pirmasis įrodė vienas tituluočiausių šalies automobilių sporto meistrų Eugenijus Tumalevičius, su „Renault Megane“ elektromobiliu greičiausiai, per 1 min. 03,513 sek., įveikęs trasą.

„Su elektromobiliu – nauji patyriai, o rungtyniauti su juo labai patiko. Ir jis neabejotinai tinka slalomo varžyboms“, - įveikęs trasą kalbėjo nugalėtojas.

E. Tumalevičius išsivežė ne tik laimėtojo taurę ir diplomą, bet ir „Auto Bild Lietuva“ prizą, kurį leidinio redakcija įsteigė pirmajam elektromobilių varžybų nugalėtojui.

REKLAMA
REKLAMA

Antrąją vietą užėmė žinomas vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas, pranokęs svečią iš Latvijos Andrį Stals.

Trečiasis prizininkas ir Andrius Čygas užfiksavo absoliučiai vienodą, itin retą automobilių sporto varžybose – 1 min. 22,306 sek. – rezultatą.

Trečiąją vietą svečiui, kaip paaiškino varžybų sporto komisarų kolegijos pirmininkas Gražvydas Smetonis, garantavo jo užfiksuotas geresnis pirmojo važiavimo laikas.

Visas šis ketvertukas važiavo jau minėtu „Renault Megane“.

Trys elektromobilių vairuotojai varžėsi nuosavomis transporto priemonėmis, kurias vairuoja kasdien. Čia nugalėjo su „Tesla 3“ važiavęs Artūras Stelionis, pranokęs antrąjį prizininką Zigmantą Ivančiką su „Nissan Leaf“ ir „Renault Zoe“ vairavusį Sergejų Zverevą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atskira svečių įskaita

Velykinio veteranų slalomo dalyviai, pasidžiaugę kad TASVA rengiami turnyrai jau peržengė šalies ribas ir šiandien be jokių išlygų juos galime vadinti tarptautiniais, turėjo progos įsitikinti kaip užsieniečiai varžosi atskiroje, jiems skirtoje įskaitoje.

Čia pirmaisiais smuikais griežė iš „Team Latvija“ ketvertuko mūsų artimiausi kaimynai, laimėję dvi pirmąsias vietas (Italo Alsinš ir Andris Stals), pranokę pirmąsyk veteranų slalome Kaune debiutavusį Toivo Ninnas iš Estijos ir ukrainietį Vladimirą Teslenko.

REKLAMA

Beje, ir šalių įskaitą, nusileidę tik varžybų šeimininkams, laimėjo Latvijos sportininkai, aplenkę Ukrainos ir Estijos atstovus.

Veteranai demonstravo dar turį parako

Atkakliai tarpusavyje varžėsi ir šalies veteranai, anksčiau Lietuvos vardą garsinę įvairiose respublikos ir užsienio trasose.

Mažiausiųjų, ZAZ 965 automobilių klasėje greičiausi buvo ne tik veteranų slalomo, bet ir „Saugaus rato“ rengiamų istorinių automobilių ralių žiūrovams gerai pažįstami F. Krivickij, Evaldas Augutis ir Vėjūnas Toleikis, kuriuos su pergale sveikino Kauno miesto vicemeras Tomas Jarusevičius.

REKLAMA

Sporto meistrų veteranų 76 m. amžiaus ir vyresnių grupėje pergalę iškovojo Vilniaus pirmosios komandos narys Juzef Malevski, mažiau nei 3,5 sek. pranokęs Kauno pirmosios ekipos atstovą Raimundą Adinavičių ir šio miesto antrajai komandai atstovavusį Vytautą Kisielių.

66 m. ir vyresnių sporto meistrų grupėje pirmuoju smuiku griežė tauragiškis Algimantas Mozūraitis. Antroje vietoje liko sostinės antrosios komandos narys Mindaugas Karklys, o ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio užkopė Kauno pirmosios komandos atstovas Gintautas Ramanauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jauniausių, tačiau jau veteranais tituluojamų 50 m. amžiaus ir vyresnių grupėje pirmąsias dvi vietas iškovojo Vilniaus pirmosios komandos atstovai Ruslanas Malinovskis ir Jurij Sepov, o trečiąją vietą dviejų kauniečių dvikovoje laimėjo Laimonas Latvėnas.

Sporto teisėjų veteranų 61 m. ir vyresnių grupėje pergale pavyko džiaugtis tauragiškiui Virginijui Povilaičiui, trapia, vos 0,17 sek. persvara pranokusiam Remigijų Laurinaitį iš Kauno pirmosios komandos ir to paties miesto antrosios ekipos narį Rolandą Jurgelevičių.

REKLAMA

Velykinis veteranų slalomas paviliojo ir daugkartinį garsiojo Dakaro ralio dalyvį Artūrą Adinavičių su sūnumi Nikita, kurie džiaugėsi pergalėmis savo klasėse.

Gražia tradicija tapo ir žmonių su negalia dalyvavimas TASVA rengiamuose veteranų slalomuose. Kaip ir tikėtasi, rankinio valdymo automobilių klasėje įtikinamą pergalę iškovojo širvintiškis Algimantas Kojis, pranokęs Haroldą Tukaną ir Raimundą Dabužinską.

Dalinio rankinio valdymo automobilių klasėje šįsyk nugalėjo Tadas Makūnas, aplenkęs Povilą Valaskevičių.

REKLAMA

Varžėsi dėl buvusių bendražygių taurių

Veteranai itin vertina buvusių kovos draugų ir varžovų įvairiose trasose atminimo taures, dėl kurių visada verda atkakli kova.

Kauno rajono savivaldybės mero V. Makūno įsteigtą buvusio Žemės ūkio akademijos dėstytojo, docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę iškovojo vyriausias šių varžybų dalyvis, 87-erių Olegas Alius Krikštanis.

Buvusio ilgamečio LASF prezidento Sigito Alesiaus taurę jos laimėtojui J. Malevski įteikė prizo steigėjas, LASF prezidentas E. Janavičius, o vieno iš šių varžybų iniciatorių ir ilgamečio organizatoriaus Vidmanto Čiutelės taure ją įsteigęs TASVA direktorius Romualdas Mažuolis apdovanojo Andrių Čygą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Garsaus lenktynininko Leontijaus Potapčiko atminimo taurė, kurią įsteigė buvęs sportininko bendražygis Jegoras Teras, įteikta ją laimėjusiam Virginijui Simanavičiui.

Lenktyniavo ir žurnalistai

Tradicija tapo ir žurnalistų, besivaržančių svečių teisėmis, dalyvavimas veteranų slalomuose.

Šįsyk po atkaklios kovos pergalę šventė Almantas Karčiauskas, 1,5 sek. pranokęs „Lietuvos ryto TV“ žurnalistą Valdą Juozą Vilūną.

Trečią vietą laimėjo Mindaugas Žilionis, kuris mikroskopinį, vos 0,16 sek. pranašumą įgijo prieš A. Pakėną, o penktas liko Antanas Andrijonas.

REKLAMA

Komandinę įskaitą laimėjo kauniečiai

Nemažiau atkakli kova vyko ir komandų, suskirstytų į dvi grupes, įskaitoje. Surinkę 68 taškus, ją laimėjo Kauno miesto pirmosios ekipos atstovai, aplenkę Vilniaus pirmosios ir antrosios komandų narius, iškovusius atitinkamai 60 ir 48 taškus.

Ketvirtoje vietoje su 45 taškais liko Kauno antrosios komandos sportininkai. Mažesnių miestų ir regionų įskaitoje pergalę šventė tauragiškiai, pelnę 54 taškus.

Antra liko Šakių miesto komanda (18 taškų), o trečia – Kauno rajono komanda, kurios atstovai pelnė 8 taškus

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų