M. LaBrot, dirbęs „Tesla“ nuo 2019 m., savo pasitraukimą apibūdino kaip neišvengiamą dėl nesuderinamų vertybių.
„Tesla man vis dar reiškia labai daug, tačiau esu įsitikinęs, kad Musko elgesys smarkiai kenkia įmonės reputacijai ir darbuotojų moralei“, – rašė jis atvirame laiške, publikuotame minėtoje svetainėje.
Pasak jo, bendrovė šiuo metu yra kryžkelėje: arba lieka su Musk‛u ir rizikuoja tolesniu klientų praradimu, arba žengia į priekį be jo.
Oficiali atleidimo priežastis, anot „Tesla“, buvo ta, kad svetainės kūrimui M. LaBrot galimai pasinaudojo įmonės resursais, tačiau pats buvęs darbuotojas tai kategoriškai neigia.
„Ši iniciatyva nebuvo spontaniška ar impulsyvi – suvokiau riziką, bet pasitikėjimas „Tesla“ vizija man pasirodė svarbesnis nei baimė prieš jos generalinį direktorių“, – komentavo jis savo „LinkedIn“ paskyroje.

Jo iniciatyva sulaukė dėmesio ne tik dėl asmeninės pozicijos, bet ir platesnio konteksto. Pasak M. LaBrot, pastaraisiais mėnesiais sumažėjo klientų srautai į „Tesla“ salonus, o neparduotų automobilių skaičius augo.
Jis tikina, kad darbuotojai buvo raginami daryti spaudimą pirkėjams dėl greitesnio sutarčių pasirašymo. „Problemų nėra nei su automobiliais, nei su tiekimu. Viskas paprasčiau – žmonės nebenori nieko bendro su Elonu. Tik tiek“, – rašė jis.
Elonas Muskas pastaruoju metu vis dažniau sulaukia kritikos dėl savo viešos veiklos – nuo agresyvios pozicijos socialiniuose tinkluose iki atviro palaikymo Donaldui Trumpui. Pastarasis aspektas, pasak M. LaBrot, ypač paaštrino reakcijas tiek klientų, tiek pačių darbuotojų tarpe.
Buvęs „Tesla“ vadybininkas ir toliau ragina bendrovės darbuotojus ir klientus atsiriboti nuo Musko kaip asmens, tačiau neprarasti tikėjimo įmonės vertybėmis bei inovacijų kryptimi.