• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesionalios automobilių fotografijos atstovų Lietuvoje nėra tiek daug, jog galėtume kasdien grožėtis jų darbais, todėl kiekvieną kartą, kai kompiuterių ir kitų, išmaniųjų įrenginių ekranuose pasirodo jų darbai – skubame palikti internetinės valiutos įvertinimą, su kuriuo įvertiname fotografo pastangas kuo originaliau ar įdomiau parodyti fotografuojamą automobilį.

Profesionalios automobilių fotografijos atstovų Lietuvoje nėra tiek daug, jog galėtume kasdien grožėtis jų darbais, todėl kiekvieną kartą, kai kompiuterių ir kitų, išmaniųjų įrenginių ekranuose pasirodo jų darbai – skubame palikti internetinės valiutos įvertinimą, su kuriuo įvertiname fotografo pastangas kuo originaliau ar įdomiau parodyti fotografuojamą automobilį.

REKLAMA

Natūralu, jog sunkiai išsemiamą automobilių nuotraukų masyvą tyrinėjame skaitmenizuotose laikmenose, tačiau Vilniuje gyvenantis automobilių fotografas Dominykas Liberis, laikydamasis jau keletą metų trunkančios tradicijos, kviečia automobilių fotografijos grožybėmis pasimėgauti žvelgiant į specialiai sukurtą 2024-ųjų metų kalendorių.

Tai jau tampa tradicija. Ką su šiuo kalendoriumi nori pabrėžti?

Dominykas – Pagrinde, labai ilgą laiką, kaip fotografas norėjau turėti savo kažkokį produktą. Ar tai būtų nuotraukų printai ar kažkas panašaus. Galiausiai šiuo metu apsistojau ties kalendoriumi, nes manau, kad tai tas formatas, kuris leidžia būtų kūrybingam kaip pateikiu savo darbus, bet ir tuo pačiu turi praktinę vertę.

REKLAMA
REKLAMA

Ar kalendorius padeda atitinkamai paminėti metų ir šiųmetinių darbų pabaigą?

Dominykas – Manau, kad taip! Prie kalendoriaus pradedu dirbti vasaros pabaigoje ir tai tampa vos ne šiokiu tokiu ritualu, lemiančiu sezono pabaigą.

REKLAMA

Automobilių nuotraukomis papuošti kalendoriai būna daugiau ar mažiau vienodi. Kuo taviškis yra kitoks?

Dominykas – Visų pirmą, noriu kiek nutolti nuo tradicinio kalendoriaus formato, kurį sudaro tik graži nuotrauka ir mėnesio dienos. Noriu, kad tai taptu vos ne nedidelis ritualas kiekvieno mėnesio pradžioje kiek daugiau pasidomėti ir sužinoti apie konkretų automobilį ir jo istoriją. Siekiu, kad tai taptu diskusijų objektu kambaryje, kuriame jis kabo. Ir tai stengiuosi perteikti per savo gal kiek kitokį kalendoriaus maketo stilių.

REKLAMA
REKLAMA

Labai noriu, kad daugiau žmonių atkreiptų dėmesį į vintažinius automobilius ir neužmirštų jų naujų automobilių sūkuryje.

Kiekviena automobilio nuotrauka simbolizuoja atitinkamą metų mėnesį. Ar gali papasakoti plačiau apie nuotraukų atrinkimo procesą?

Dominykas – Didelio mokslo čia nėra, rinkdamas kuriam mėnesiui priskirti kokį automobilį, dažniausiai tiesiog stengiuosi kuo arčiau sutapatinti to metų mėnesio nuotaiką, gamtą bei orą su savo padarytomis nuotraukomis. Dažnu atveju, kažkurio mėnesio atitinkama nuotrauka ir būna nufotografuota tą patį mėnesį!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalendoriuje pagrinde dominuoja seni automobiliai. Kodėl?

Dominykas – Pastebėjau, kad abu mano išleisti kalendoriai turi didelį akcentą automobilių istorijai. Manau, kad tai pagrindinis aspektas kurį noriu nagrinėti per savo kalendorių. Atkreipti žmonių dėmesį į ne tik naujų ir spindinčių automobilių pasaulį, bet leisti jiems sugrįžti atgal, atgal į laikus kai automobiliai buvo kardinaliai kitokie.

Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad savo asmeniniu, menininko žvilgsniu, vis labiau krypstu link kiek didesnio naratyvo savo darbuose ir neapsistoju tik ties gražia automobilio nuotrauka, tad šis kalendorius man yra būdas kiek daugiau apipinti savo darbus turtinga automobiliu istorija. 

REKLAMA

Ar automobilius, kuriuos matome kalendoriuje, sieja tik jų amžius. Ar tarp jų galima rasti ir kitokį ryšį?

Dominykas – Pagrinde, šie automobiliai tai kelionė nuo 1950-ųjų iki 1980-ųjų. Paėmiau šį laikotarpį, nes jaučiu, kad jis negauna tiek daug meilės kaip kiti. Visi žinome stogą raunančius 80-ųjų automobilius ir jų dizainą, o apie 90-ųjų automobilius net nereikia nieko priminti, dauguma jų dar kasdien yra pamatomi mūsų gatvėmis. Tačiau keliaujant atgal, į 70-uosius, 60-uosius ir 50-uosius, tai toks kiek mažiau dėmesio susilaukiantis automobilių istorijos laikotarpis, tad norėjau jį labiau panagrinėti savo darbais. Kas žino, galbūt kitų metų kalendorių dedikuosiu būtent 80-iesiems ir 90-iesiems.

REKLAMA

Jeigu galėtum į kiekvieną nuotrauką pažvelgti atskirai, kuriai iš jų norėtum skirti daugiausiai komplimentų? Kodėl?

Dominykas – Manyčiau, kad tai būtų 1979 „Porsche 911 SC“ nuotrauka, birželio mėnesis. Tai nuotrauka kuri jau ilgą laiką yra viena iš mano mėgstamiausių. Tas faktas, kad visą emociją nuotraukoje pavyko sugauti gyvai, tinkamu laiku nuspausti kameros užraktą, kad pagauti iš duslintuvo plieskiančias liepsnas, iki dabar verčia mane nusišypsoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kasmet pasirodantis kalendorius leidžia ne tik pažvelgti į įdomius automobilius, bet ir į tavo, kaip fotografo progresą. Tavo nuomone, kurioje srityje pavyko žengtelėti į priekį labiausiai?

Dominykas – Manyčiau, kad kuo toliau keliauju fotografo keliu, tuo labiau pastebiu kaip pradedu daugiau dėmesio kreipti į nuotraukos istoriją, negu tik estetinę vertę. Pastebėjau, kad daug dažniau dabar fotografuodamas, iš anksto susiplanuoju kadruotes, kurias norėčiau padaryti, kad jos taptu vos ne filmo stop kadrai ir jas sudėjus į viena, gautųsi nuoseklus, vos ne kinematografiškas pasakojimas.

REKLAMA

2024-ieji dar tik ant nosies, bet ar jau pradėjai automobilių nuotraukų atranką kitų metų kalendoriui?

Dominykas – Deja, kol kas dar visiškai neįsivaizduoju kas atsidurs 2025 metų kalendoriuje, galbūt turėsiu velniškai įdomių fotosesijų per 2024-uosius ir sekančiame kalendoriuje atsiras tokių nuotraukų, apie kurias net nebūčiau pasvajojęs.

Norėdami įsigyti Dominyko sukurtą kalendorių, užsukite ČIA.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų