D. Trumpas taip pat pradėjo geriau suprasti V. Putino elgesį mūšio lauke. Po pokalbio telefonu jis įvertino Rusijos lyderio ketinimus kaip „eiti iki galo ir toliau žudyti žmones“, – rašė Rebekah Koffler „The Telegraph“.
Vis dėlto, anot apžvalgininkės, mažai tikėtina, kad D. Trumpas kada nors įgyvendins savo grasinimą „subombarduoti Maskvą“.
JAV taip pat, tikėtina, neturės nei galimybių, nei noro aprūpinti Ukrainą kare, jei V. Putinas ir toliau žlugdys Baltųjų rūmų pastangas siekti taikos.
„Tačiau gali būti, kad Trumpas turi omenyje ką kita“, – svarsto R. Koffler.
Pirmasis to požymis, jos teigimu, buvo D. Trumpo grasinimas skirti BRICS šalims, įskaitant Rusiją, papildomus 10 proc. muito mokesčius.
„Ką Trumpas galėjo turėti omenyje?“ – klausia apžvalgininkė ir iškart atsako: „Galbūt jis turi slaptą ginklą savo naujame veiksmų plane Rusijos atžvilgiu.“
„JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas – toks pat destruktyvus ir nestandartiškai mąstantis žmogus. Talentingas Volstrito verslininkas, jis tapo pagrindine figūra Trumpo prekybos kare su Kinija“, – pažymi R. Koffler.
Ji primena, kad Kinija galiausiai sudarė susitarimą su D. Trumpo administracija.
S. Bessentas taip pat nesvetimas rizikai, ypač kai ji pagrįsta priešininko pažeidžiamumu.
„Yra aiškių požymių, kad Rusijos ekonomika patiria įtampą dėl karo tęsimo. Infliacija išlieka aukšta, mažėja vartotojų paklausa, perdirbamoji pramonė ir valstybės biudžetas susiduria su rimtais sunkumais“, – teigia apžvalgininkė.
R. Koffler leidžia suprasti, kad V. Putinas gali suprasti D. Trumpo ketinimus. „Galų gale, jis davė Rusijos lyderiui suprasti, kad susitarimo pasirašymui liko nedaug laiko. Paskutinis įspėjimas buvo pateiktas penktadienį“, – rašo ji.
„Ar naujasis Trumpo „botagas“ privers Putiną nutraukti karą?“
Apžvalgininkė taip pat pažymi, kad V. Putinas gali nepakankamai įvertinti D. Trumpo ir jo pagrindinių patarėjų pasirengimą iš tikrųjų sugriežtinti politiką.
V. Putinas galėjo tęsti karą, nes dar prieš įsiveržimą į Ukrainą ėmėsi priemonių, skirtų apsaugoti šalies ekonomiką nuo sankcijų.
„Be to, Rusijai pavyko iš dalies apeiti apribojimus naftos eksportui ir kritinių komponentų importui. Tačiau jei Trumpas ir Bessentas iš tiesų nuspręs laikytis griežtos pozicijos, ar Rusija sugebės išvengti ekonominio žlugimo? Ir, dar svarbiau – ar naujasis Trumpo „botagas“ privers Putiną nutraukti karą?“ – svarsto R. Koffler.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!