135
K. Maksvytis.  (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato toliau žengia be pralaimėjimų. Kazio Maksvyčio auklėtiniai kovoje dėl D grupės pirmosios vietos 91:71 (26:27, 22:13, 18:10, 25:21) įveikė Juodkalniją.

135

Abi komandas dar prieš mačą buvo užstikrinusios bilietus į antrąjį planetos čempionatų etapą, tačiau ši papildoma pergalė buvo labai svarbi.

Lietuviams rungtynių pradžioje niekaip nepavyko sustabdyti įsisiautėjusių varžovų puolimo. Nors ir patys lietuviai vis surasdavo atsakymų, o po pirmojo kėlinio nuo varžovų mūsiškius skyrė taškas (28:29).

Dar iki didžiosios pertraukos lietuviai sugebėjo mačo svertus pasverti į savo naudą. Nuo suolo pakilęs Mindaugas Kuzminskas pridėjo kelis tritaškius, įsiliejo ir kiti, o užstrigę varžovai sugebėjo per kėlinį įmesti tik 13 taškų (40:48).

Antroje rungtynių pusėje vaizdas išliko panašus. Dviženklę persvarą įgiję lietuviai užtikrintai dalinosi kamuoliu, o po Roko Jokubaičio dvitaškio jau pirmavo 64:48.

Įsibėgėjusio Lietuvos rinktinės traukinio juodklaniečiai paskui jau sustabdyti nesugebėjo. Sirgalių džiaugsmui mačui artėjant prie pabaigos tritaškį smeigė ir JV.

Po mačo kalbėjęs Kazys Maksvytis negailėjo pagyrų komandai.

„Komplimentai komandai, kuri įvykdė gerai pagrindinį mačo planą. Pradėjome avantiūra, kai Jonas gynėsi prieš jų trečios pozicijos žaidėją. Kas kažkiek nesigavo, gal nebuvome atidirbę tiek. Bandėme iš Virginijaus Šeškaus repertuaro paimti šį epizodą. O po to grįžome prie pagrindinio plano,kuris gerai veikė. Šaunuolė komanda, kuri gerai prisitaikė.

Antras penketas labai pagyvino gynybą ir nuo to turbūt užsivedėme bei kontroliavo rungtynes tris kėlinius. Smagu, kad pasiekėme svarbią atkrintamųjų svarbos pergalę“, – po mačo auklėtinių žaidimu džiaugėsi K. Maksvytis.

„Prie visų žaidžiančų reikia paminėti T. Sedekerskį, kuris gynyboje atrodė solidžiai. T. Dimša sužaidė turbūt sau pirmą solidesnį mačą,. turime lyderį JV. Bet jei išeina ne startinis penketas ir dar geriau žaidžia, tai mes jiems ir leidžiame. Ateityje laukia daug rungtynių“, – pridūrė K. Maksvytis.

Pramesti varžovo tritaškiai buvo pasiteisinusios rizikos ar kažkiek ir sėkmės faktorius?

Buvo ir pasiteisinusių rizikų, berods jie 2 iš 11 tose situacijose pataikė. Taip kad procentas neblogas.

Netekę šešių žaidėjų lyginant su Europos čempionatu, ar galvojote, kad suolo indėlis bus toks didelis? (Nuo suolo kilę rinktinės nariai pelnė 40 taškų.

Atsarginiai pas mus komandoje nėra atsarginiai, nes kitą mačą galbūt jie žais startiniame. Mūsų vienas iš privalumų yra ilgas suolas, kitos komandos to neturi, o mes bandysime išnaudoti.

Užsiminėte apie T. Sedekerskio dvikovą su N. Vučevičių. Kaip ji atrodė jūsų akimis?

Mes stengiamės, kad Tadas gintųsi prie varžovo lyderį ir jam padėti. NBA žaidėjai labiau pripratę žaisti vienas prieš vieną. Bet gana neblogai susitvarkėme, jis didžiąją savo taškų dalį pelnė ketvirtame kėlinyje baudų metimais. Ne tik N. Vučevičius, I. Ivanovičius, kuris yra svarbus jiems, irgi mačą baigė vos pelnydamas tašką.

Tadas buvo mestas and lyderio ir gerai susitvarkė.

Vakar gyvai stebėjote graikų ir JAV mačą. Kokį įspūdį jos paliko?

Geros komandos. Apie JAV net nėra ką kalbėti. Jie yra fiziški ir greiti. Graikija mačo pabaigoje jau laukė kitų rungtynių. Su nekantrumu stebėsime Graikijos ir Naujosios Zelandijos dvikovą, kad sužinotume savo būsimą varžovą.

Visos trys pergalės čempionato labai solidžios. Su kokiu pasitikėjimu žengiate į kitą etapą?

Pasitikėjimas auga, bet kiekvienos rungtynės yra istorija. Kitame mače pasitikėjimą reikės iš naujo užsitarnauti.

Ar Rokas Jokubaitis jau pasiekė savo geriausią sportinę formą?

Taip. Jis gerai kontroliavo komandą, buvo agresyvus ir pats pelnė taškus varžovams ginantis, ką ir akcentavome.

Ar akcentavote kuo didesnį taškų skirtumą?

Taip, rengėme ir paskutinę ataką. Gali šito prireikti antrame etape. Ten gali būti sunki kova, tad reikėjo rungtynes rimtai sužaisti iki galo.

Mindaugas Kuzminskas išgyvena antrą jaunystę. Kiek smagu, kad vyriausias komandos žaidėjas uždeda tokį toną?

Jis labai gerai įėjo į rungtynes. Gynyboje su Iggy turėjo specialią užduotį eiti į pagalbas. Puolime išsimetė kelis tolimus metimus, varžovai priėjo arčiau jo, tada jis užsibaigė iš arčiau krepšio. Padėjo aukštaūgiams kamuolius kovoti. Gerai sužaidė.

Pristabdytas ir vienas jų lyderių K. Perry. Tai daugiau T. Dimšos ar komandinis nuopelnas?

Akcentavome, kad prie du prieš du aukštaūgiai turi išeiti aukščiau, buvo atvejų, kad vėlavome. Visgi, kai žaidėme su mobilesniu penketu, viskas gavosi gerai.

Pirmieji du mačai buvo įsibėgėjimui. Šis mačas jau prideda pasitikėjimo?

Labai prideda. Tai buvo jau kito kalibro komanda.

Galima teigti, kad jūsų treniravimo laikotarpiu tai buvo vienos geriausių rungtynių?

Jeigu išėmus pirmojo kėlinio gynybą, turbūt taip.

Dabar turėsite dvi laisvas dienas. Kaip jas išnaudosite?

Rytoj į salę neisime, laiką skirsime poilsiui ir treniruokliams. Pailsėsime ir lauksime varžovo kitame etape.

Kaip gimė idėja naudoti T.Sedekerskį prieš N.Vučevičių?

Buvo iš trenerių štabo pasiūlytas toks planas ir komanda jį priėmė. Vis tik paskui teko grįžti prie pagrindinio plano.

Žadate dar daugiau siurprizų?

Komanda gera, rūbinėje vyrauja puiki atmosfera, tad kiekvienose rungtynėse turime neatidavinėti taškų ir kol kas tai nuteikia džiuginančiai.