Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė triuškinama pergale pradėjo pasaulio čempionato kovas, kai 93:67 (26:12, 20:22, 24:19, 20:11) įveikė Egipto krepšininkus.

Mače tinkamą toną žaidimui pradžioje davė kapitonas Jonas Valančiūnas, pelnęs 11 iš rinktinės pirmų 15 taškų.

Visgi po solidaus pirmojo kėlinio lietuviai antrajame strigo, ypač kai niekaip nesisekė pataikyti tritaškių. Egiptas gerai spaudėsi baudos aikštelėje, bet pakankamai gerų šansų tritaškiams turėję lietuviai jų iki didžiosios pataikė vos 2 iš 14.

Ir nors lietuviai vis vien po pirmosios rungtynių dalies turėjo 12 taškų (46:34) pranašumą, bet žaidimas bangavo.

Viskas galiausiai išsisprendė po pertraukos, kai Eimantas Bendžius pataikė kelis tritaškius, prisidėjo Margiris Normantas ir kt. bei lietuviai pabėgo triuškinamai 70:53. Egiptas jau nebegalėjo taikyti šių rizikų puolime.

Tolimesnė mačo eiga jau buvo tik formalumas, Kazio Maksvyčio kariauna galiausiai sutriuškino varžovus bei įsirašė pirmąją pergalę D grupėje.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose buvo su rinktinės marškinėliais didžiausioje krepšinio scenoje debiutavęs M. Normantas, per 18 minučių surinkęs 18 taškų (3/3 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.).

„Rezultatas turbūt atspindi realų rinktinių pajėgumą, – analizuodamas mačą su egiptu sakė Maniloje šiuo metu esantis komentatorius Rytis Vyšniauskas. – Tačiau rungtynių eiga nebuvo gana lengva. Antrame kėlinyje varžovai pradėjo daugiau spaustis gynybos, tada atsirado šansų mesti daugiau tritaškių, bet jų nepavyko pataikyti. Todėl Egiptas bandė kabintis mač, surengė gerų greitų atakų, Assemas Murei'us rodė sugebėjimus. Netgi J. Valančiūnui nebuvo lengva, bet viskas pasikeitė tada, kai ėmė kristi tritaškiai.

Lietuviai pataikė 11/36 tritaškių (36 proc.), kai varžovai 4/15 (26 proc.). Lietuviai turėjo šiek tiek vargo su Egipto aukštaūgiu minėtu E. Murrei'us, kuris rungtynėse pelnė 14 taškų ir buvo rezultatyviausias varžovų gretose.

„Atstumas po dviejų kėlinių nebuvo toks, dėl kurio buvo verta atsipalaiduoti. Bet kai E. Bendžius įmetė keletą tritaškių atsirišo krepšys ir kitiems, o tada išvydome lengvą, pakankamai užtikrintą žaidimą ir pergalę“, – įspūdžiais po pergalės dalinosi R. Vyšniauskas.

Pasak jo, kad ir kaip rinktinė galėtų išnaudoti savo jėgą po krepšiu, tačiau sunku galvoti apie tolimą kelią jei nebus geresnis tritaškių pataikymas.

„Jie palengvina gyvenimą. Su Egiptu kažkur buvo pralaimėtos dvikovos po krepšiu, neišėjo jų greitų atakų sustabdyti. Bet jeigu būtų bent keletas gerų tritaškių įkritę pirmoje mačo pusėje būtų ne +12, +20 ir visai kitas scenarijus“, – pridūrė jis.

K. Maksvytis ant parketo išleido visus savo kareivius. Visi lietuviai pasižymėjo ir taškais, tarp jų buvo ne tik R. Vyšniausko išskirtas M. Normantas, bet ir kitas rinktinės debiutantas panevėžiečių klubo aukštaūgis Gabrielius Maldūnas.

„M. Normantas žaidė užtikrintai gynyboje, bet ir puolime turėjo atsakomybių ir jų nesikratė. Atrodė pasitikintis savo jėgomis, susimetė metimus. Patiko kaip atrodė G. Maldūnas. Jo, kaip trečio centro, minutės buvo labai kokybiškos, geras žaidimas du prieš du puolime, firminiai metimai, gera gynyba. Malonu matyti taip įsiliejusius debiutantus. Prie jų dar ir Deividą Sirvydį galima pridėti, kuris pataikė kelis tritaškius“, – rinktinės narius išskyrė R. Vyšniauskas.

Lietuvos rinktinės dabar lauks mačas sekmadienį su Meksika, o antradienį su Juodkalnija. Šių varžovų tarpusavio dvikovoje pirmame ture juodkalniečiai laimėjo 91:71.

Pasaulio čempionate, priešingai nei praėjusių metų Europos čempionate, lietuviai su sąlyginai silpnesniais varžovais pradeda pirmenybes. Kuris scenarijus atrodo tinkamesnis? Galbūt geriau silpnesni varžovai ir galimybė didesniems testams aikštėje čempionato pradžioje?

„Tam tikra prasme taip, bet ir mūsų varžovai toje pačioje situacijoje. Juodkalnija su Meksika irgi žaidė panašiai, ribojo lyderių minutes, ilgą laiką rezultatas nebuvo didelis, bet galiausiai vis vien laimėjo 20 taškų skirtumu. Tad tai nėra tik mums egzistuojantis išskirtinumas.

Kita vertus, aišku gerai, kai gali panaudoti visus 12 žaidėjų. Ypač, kai rungtynės vyksta kas dvi dienas, o nuovargs svarbus faktorius. Tad toks tvarkaraštis labiau pliusas nei minusas, bet to pernelyg nesureikšminčiau“, – užbaigė rinktinės kovas komentuojantis R. Vyšniauskas.

Kitas D grupės rungtynes lietuviai žais sekmadienį, kai susigrums su Meksika. Mačą nuo 15.30 val. tiesiogiai transliuos TV3 kanalas ir portalas tv3.lt.|t