Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Kalną šiukšlių vietoj paparčio žiedo po Joninių nakties aptiko vieno daugiabučių kiemo Klaipėdoje gyventojai. Sumesti lagaminai, kuriuos netrukus vertingų daiktų ieškodami benamiai atidarė ir paliko, o vėjas viską išnešiojo.
Šalia gulėjo batai, senas unitazas bei naujojo dėžė. Taip pat seni dažų indeliai, skiediklis, net gesintuvas. Panašu, kad kažkas iš peties susitvarkė rūsį ir viską paliko šalia konteinerių.
„Labai blogai. Nes tai neskatina nei tvarumo, nei bendruomeniškumo ir apskritai nėra supratimo, kad šiai dienai yra jau XXI amžius ir taip elgtis negalima. Yra tam tikros taisyklės“, – piktinosi „Saulutės“ seniūnaitijos seniūnaitis Artūr Truš.
O taisyklės labai paprastos. Atliekas, kurios netelpa į bendro naudojimo ar rūšiavimo konteinerius, reikia išvežti į stambiagabaričių atliekų aikšteles, tačiau tikrai nepalikti prie konteinerių. Atliekų tvarkytojai sako, kad seniai nematė tokio kalno šiukšlių.
„Šiukšlynėlis kaip reikiant, matosi. Iš esmės mes išskiriam du šiukšlintojų tipus. Vieni, kurie galvoja, kad gerą darbą daro, kai palieka atliekas prie konteinerių, o kiti yra piktybiniai. Tai iš šitos krūvelės, panašu, kad čia buvo piktybinis išsivalymas“, – kalbėjo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius.
Ragina šiukšlintojus viešinti
Tokių, šiukšlynais prie konteinerių virtusių erdvių Klaipėdoje tikrai ne viena.
„Nuo to klaipėdiečiams mokesčiai už atliekų tvarkymą tikrai negali mažėti. Tokių šiukšlynų sutvarkymui mes leidžiam miestiečių pinigus ir, deja, tai yra nusikaltimas“, – sakė A. Liubinavičius.
Vienos tokios krūvos sutvarkymas kainuoja 50 eurų. Vietoj jos netrukus toje pačioje vietoje išdygsta nauja, tad per metus uostamiestyje analogiškų šiukšlynų likvidavimas klaipėdiečiams atsieina 400 tūkstančių eurų.
Specialų konteinerį galima užsisakyti du kartus per metus. Tačiau ten galima mesti tik stambiagabarites ir medienos atliekas, odėl tinginiai apsileidėliai mieliau viską išmeta kur papuola – net šalia tai daryti draudžiančio ženklo.
Kai kuriuos pavyksta sugauti. Bauda už tokį šiukšlinimą siekia 600 eurų.
Tiek Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, tiek atliekų tvarkytojai, seniūnaičiai bei pilietiški klaipėdiečiai skatina žmones nelikti abejingais ir fotografuoti ar filmuoti šiukšlynus viduryje miesto kraunančias personas. Kartais viešumas – didesnė bauda už piniginę.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:





































































































































































































































































