0

2013-ieji metai ilgai įstrigs į irklavimo olimpą prasimušusioms Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei. Tik metus poroje plaukiančios sportininkės tapo planetos, Europos ir universiados čempionėmis. Tuo tarpu, sporto aistruolių balsai lėmė, kad irkluotojos užėmė trečiąją vietą geriausių sportininkų rinkimuose.

Antrus metus iš eilės skulptoriaus Stanislovo Kuzmos „Šaulys“ atiteko pasaulio ir Europos čempionei bei rekordininkei Rūtai Meilutytei. Antroji liko pasaulio čempionė penkiavoninkė Laura Asadauskaitė.

Irkluotojos neslėpė, kad trečioji vieta jas nustebino, nes tokiuose rinkimuose dažniausiai laimi populiarumas: „Varžovai buvo gerai žinomi ir žmonės atidavė už žinomumą. Bet esame labai patenkintos, kiekvienas įvertinimas – svarbus“, – Balsas.lt kalbėjo D. Vištartaitė.

„Manau, kaip ir daugelis sakė, šie metai buvo vieni geriausių nepriklausomos Lietuvos istorijoje“, – savo kolegei pritarė M. Valčiukaitė.

Tuo tarpu, netikėtai šeštoje vietoje rinkimuose liko pasaulio penkiakovės čempionas ir šiuo metu pasaulio reitingo lyderis Justinas Kinderis. Jį aplenkė ketvirtas likęs Europos ir universiados čempionas, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas bei penktąją vietą užėmęs į Senojo žemyno pirmenybių finalą nacionalinę krepšinio rinktinę atvedęs Mantas Kalnietis.

„Kaip sportininkui visada norisi aukštesnių vietų, bet yra kaip yra. Nesitikėjau, kad žmonės man atiduos tiek daug balsų (aut. past. už sportininką buvo atiduota 42 tūkst. balsų). 2013-ieji buvo geriausi metai mano karjeroje ir tikiuosi likti ten, kur dabar esu“, - Balsas.lt prisipažino penkiakovininkas.