REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos keliuose daugėja naujų greičio matuoklių. Didžioji dalis iš jų nuo gali užfiksuoti ne tik viršijamą greitį, bet ir kitus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Tačiau ką daryti tuo atveju, jeigu bauda paskirta automobiliui, su kuriuo net nebuvo važiuojama?

Lietuvos keliuose daugėja naujų greičio matuoklių. Didžioji dalis iš jų nuo gali užfiksuoti ne tik viršijamą greitį, bet ir kitus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Tačiau ką daryti tuo atveju, jeigu bauda paskirta automobiliui, su kuriuo net nebuvo važiuojama?

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje užvirė diskusija dėl užfiksuoto pažeidimo – vairuotojas gavo baudą už tai, kad transporto priemonė nebuvo apdrausta, taip pat neturėjo techninės apžiūros (TA).

Tačiau didžiausia nuostaba kilo dėl to, kad, kaip paaiškėjo, bauda buvo paskirta ant tralo gabenamai transporto priemonei.

„Policija atsiuntė susimokėti 30 eurų baudą už tai, kad automobilis (buvo – red. past.) be TA ir draudimo. <...> Tik kamera neužfiksavo mažo niuanso – automobilis buvo ant tralo“, – socialiniame tinkle ironiškai rašė vairuotojas.

REKLAMA
REKLAMA

Iškart po šio pranešimo komentarų skiltyje kiti komentatoriai tikino, kad taip pat anksčiau yra tekę susidurti su panašia situacija.

„Yra buvusi panaši situacija, kai bauda (gauta – red. past) už greitį, o mašina buvo ant tralo“, – rašė internautė.

REKLAMA

Paaiškino, ką daryti vairuotojams

Lietuvos kelių policijos atstovas Renatas Siaurusaitis pasakoja, kad iš tiesų panašių atvejų pasitaiko, tačiau jie esą yra reti.

„Pasitaiko tokių atvejų, kai yra nuskaitomi transportuojamo automobilio valstybinių numerių ženklai, bet jie yra vienetiniai.

Duomenys apie užfiksuotus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kurie užfiksuoti pažeidimų fiksavimų sistemomis į Administracinių nusižengimų registrą registruojasi automatiniu būdu ir tokiu pačiu būdu yra apdorojami“, – paaiškino policijos atstovas.

Tačiau R. Siaurusaitis nuramina vairuotojus – jeigu susidūrėte su panašia situacija, tačiau policijos pareigūnams pateikėte reikalingą informaciją, kuri liudytų, kad pažeidimas skirtas neteisingai, bauda būtų anuliuojama. 

REKLAMA
REKLAMA

„Asmeniui gavus administracinio nusižengimo protokolą, visų pirma, reikėtų įsitikinti, ar kaltinimas suformuotas teisingas, jeigu ne, reikėtų kreiptis el. pašto adresu, kuris nurodytas pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo.

Pareigūnas kiekvienu atveju peržiūrės pateiktą informaciją bei sutikrins visą informaciją ir kitose sistemose. Taip pat galima kreiptis el. p. [email protected], pateikiant visą tyrimui reikšmingą informaciją“, – paaiškino pašnekovas.

Naujienų portalas tv3.lt vairuotojams primena, kad transporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos (neperregistruotos) arba be valstybinės techninės apžiūros, arba turi gedimų, dėl kurių pagal KET draudžiama važiuoti, eksploatuoti negalima, kitu atveju galite gauti 30–40 eurų siekiančią baudą.

Tuo metu vairuotojams, neapdraudusiems transporto priemonės, taip pat gali grėsti bauda, siekianti nuo 50 iki 100 eurų. Fiziniams asmenims, atsakingiems už sutartį, bauda gali būti didesnė – nuo 60 iki 120 eurų. Įmonių atstovams bauda dar didesnė ir siekia nuo 120 iki 240 eurų.

Uzsiklijuokime ,, mylimiausių ,,politikų numeriukus ir palakstykime per rodarus. Tegu ir jie apsimoka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų