REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmieji bundančios gamtos ženklai nuo sofų jau pakėlė daržininkus. Norintieji ankstyvųjų daržovių ir žalumynų laisvina vietas ant palangių daigams. O žinovai pataria – jau pats metas sėti ridikėlius, salotas ir kitus pavasarinius žalėsius.

Pirmieji bundančios gamtos ženklai nuo sofų jau pakėlė daržininkus. Norintieji ankstyvųjų daržovių ir žalumynų laisvina vietas ant palangių daigams. O žinovai pataria – jau pats metas sėti ridikėlius, salotas ir kitus pavasarinius žalėsius.

REKLAMA

Smulkieji daržovių augintojai džiaugiasi – jų gretos esą kasmet didėja, ypač mėgėjų. Ir vis dažniau išpuoselėtas vejas prie namų ar sodybose papildo lysvės daržovėms bei kitoms gėrybėms.

Petražolių, krapų ar svogūno laiškų ankstyvą pavasarį gali užsiauginti kiekvienas, net neturintis nė lopinėlio žemės, tvirtina patyrusi daržovių augintoja iš Panevėžio rajono.

Daržovių augintoja nedideles svogūnų galveles kaišo į dėžę su žemėmis. Puikiausiai gali tikti dailus vazonėlis. O stiebtis svogūnų laiškai, kaip ir žaliuoti petražolės, gali ant palangės ar balkone. Didelio triūso, anot ūkininkės, neprireiks ir norint vazonėlyje užsiauginti salotų lapų. 

REKLAMA
REKLAMA

Patyrusi daržininkė augina kelių rūšių salotas, kurias labiausiai mėgsta jų šeima, įvertinę ir pirkėjai. Dabar pats metas sėti bene laukiamiausias pavasarines daržoves.

REKLAMA

„Dabar šiltnamiuose eikit, kapstykitės, sėt reikia ridikėlius, salotytes ir galima tiesiai į dirvą arba pasisėkit į dėžutę, paskui išsinešit“, – pasakoja daržovių augintoja Regina Valiukienė.

Atskleidė, kada sėti pomidorus

Daržovių augintoja sako, kad šiųmetis pavasaris, panašu, ankstyvas. Tiesa, daigams reikia ne tik šilumos, bet ir saulės. O ji, deja, kol kas nelepina. Ūkininkės šiltnamiai šildomi, tad čia jau stiebiasi įvairiausių daržovių daigeliai.

„Išlindo va visokie kopūsčiukai ankstyvi, kalafiorai, brokoliai, pekino kopūsčiukai“, – atvirauja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Daržininkės šiltnamiuose jau ūgtelėję ir pomidorų daigai. Tačiau augintojams mėgėjams ūkininkė pataria neskubėti – jei pomidorus auginsite šiltnamyje, sėti juos reikėtų po kovo 8-osios, lauko pomidorus – balandį. Panašiai ir paprikas.

„Jau mūsų pasėtos, bet drąsiai galima iki kovo vidurio, jeigu yra šilta, spėja užaugti ir nereikia labai skubėti, vasaros pas mus šiltos“, – akcentuoja daržovių augintoja Regina Valiukienė.

Daržovių augintoja juokauja, kad ankstyvoji sėja – pati laukiamiausia. Ypač, kai bundant gamtai į lėkštę keliauja savi žalumynai.

„Kad sąnariams būtų darbo, kad neužsisėdėtume po žiemos, būtume sveiki ir valgydami, ir judėdami“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvairios sėklos brango 

Ūkininkė sako pastebinti, kad vis daugiau žmonių nori prie namų ne tik gražios aplinkos, bet ir savų daržovių, tad išpuoselėtas vejas keičia lysvės: „Gal ir mados šauksmas, bet ten auga ir petražolė, ir pomidoras, ir agurkas. Augina jauni žmonės, labai nori.“

Sujudimas ir specializuotose sėklų parduotuvėse. Vieni ieško daržovių, pavyzdžiui, tokių dičkių, net iki kilogramo užaugsiančių pomidorų sėklų. Kiti nori džiaugtis ankstyvais gėlių žiedais ar žalumynais. Specializuotos parduotuvės Panevėžyje vedėja sako, kad šiemet įvairios sėklos brango iki 5 procentų. Tačiau išsiilgusiems žemės darbų esą tai nė motais.

REKLAMA

„Žmonės plūsta į parduotuves pirkti ir daržovių sėklų, ir svogūnėlių, ir žemių, ir bulvių“, – pasakoja parduotuvės „Žalia stotelė“ vedėja Asta.

O jei patys neturite galimybės užsiauginti daigų ar tiesiog nepasiseks, augintojai perspėja, kad daigai šiemet bus šiek tiek brangesni.  

„Tikrai nepigs, keliais centais tai viskas pabrango: ir daigeliai, ir žemė. Žemė net labai pabrango“, – tvirtina daržovių augintoja Regina Valiukienė.

Pasak augintojų, jei prognozės pasitvirtins ir kovas palepins šiluma, balandį turėtų įsibėgėti prekyba daigais.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų