REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujoji Vilniaus valdžia ketina įgyvendinti Lietuvoje dar nematytą naujovę – dainyklas. Sostinės galvos sako, kad tai Vakarų Europos sostinėse taikomas konceptas, kai maitinimo įstaigose galima ne tik pavalgyti, bet ir pasiklausyti gyvos muzikos.

Naujoji Vilniaus valdžia ketina įgyvendinti Lietuvoje dar nematytą naujovę – dainyklas. Sostinės galvos sako, kad tai Vakarų Europos sostinėse taikomas konceptas, kai maitinimo įstaigose galima ne tik pavalgyti, bet ir pasiklausyti gyvos muzikos.

REKLAMA

Parašus po koalicijos sutartimi sostinėje padėję Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Laisvės partija savo programoje nurodė, kad bus siekiama per šią tarybos ir mero kadenciją sukurti naują maitinimo įstaigų kategoriją – „dainyklas“ ir atskirti tokias vietas nuo paprastų maitinimo įstaigų bei įvertinti papildomo finansavimo joms galimybes.

Dainyklos daug kam galbūt asocijuojasi su žodžiu girdyklos. Tai priešingai, eidami nuo girdyklų, mes norime sukurti tokias maitinimo įstaigas, kurios savyje turėtų kultūros dalelę, kas leistų jauniems atlikėjams ateiti ir vakarais atlikti savo programas, prisistatyti visuomenei ir kurti miesto įvaizdį.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Tokia kultūra, kuri yra išsivysčiusi ir veikia Londone, Berlyne, manau tikrai gali rasti puikią vietą ir Vilniuje. <...> Kalbėsimės su maitinimo įstaigomis ir kursime skatinimo programą“, – „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ balandžio viduryje kalbėjo sostinės meras Valdas Benkunskas.

REKLAMA

Vilniuje už naktinę ekonomiką ir kultūrą atsakinga vicemerė Simona Bieliūnė sako, kad dainyklų konceptas yra gerai išvystytas Jungtinėje Karalystėje, tačiau reikia žiūrėti, kaip šią idėją pritaikyti Lietuvos kontekstui.

„Dainyklos principas – vieta susirinkti, kur muzika dominuoja, kur žmonės susirenka labiau dainuoti, nei išgerti. Jeigu dalyvaujate kokiuose nors nišiniuose koncertuose, tai dažnai žmonės mėgsta dalyvauti kartu ir kartu su atlikėjais dainuoti.

Aš tikiu šio koncepto pritaikymu, tačiau dabar nenorėčiau visų organizacinių detalių pradėti gvildenti, nes turime tai išbandyti. Neslėpsiu, kad diskutuojame, kad galbūt Naktinis avilys galėtų būti to pradžia, o vėliau tokį statusą duotume kitoms mūsų kavinėms ir restoranams, kurie norės šitą žanrą taikyti ir pasižymėti savo duris ar langus, kad čia yra vieta, kurioje tai galima daryti“, – interviu naujienų portalui tv3.lt pasakojo S. Bieliūnė.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, vicemerės teigimu, dainyklų atsiradimo Vilniuje teks kiek palaukti.

„Manau, kad mes pilotuosime ir, tą užsienio patirtį perkeldami, žiūrėsime, kas vilniečiams labiausiai limpa. Labai tikiu tokia laisvalaikio praleidimo forma, pati esu neabejinga muzikai. Tai yra puiki galimybė galvoti apie pasilinksminimo alternatyvas“, – sakė ji.

Plačiau apie pokyčius, kurie laukia ne tik naktinio Vilniaus gyvenimo ir kultūros, bet ir sostinės gydymo įstaigų ir kaip Vilnius kovos su narkotikų problema mokyklose ir gyvenamuosiuose rajonuose – išsamiame interviu su Simona Bieliūne, kuris pasirodys sekmadienį, birželio 4 d., 15 val. tik naujienų portale tv3.lt.

apima vizijos kažko sunkesnio parūkius
Tai va, turėjom merą, meras turėjo patelę architektę su siaura p, susiaurino gatves pagal jos privatų modelį. Dabar mero patelė laidotuvių ir vestuvių dainorka, tai turėsim serenadas po langais ir daug daug gėdos jausmo dėl (nusi)dainuojančių.
čia buvo osia ir kisa
čia buvo osia ir kisa
per menkas fantazijos polėkis,kurkit iškart naujuosius vasiukus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų