žalgirio mūšis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žalgirio mūšis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žalgirio mūšis“.

Istorikas Petrauskas apie Žalgirio mūšį: jei būtume pralaimėję, būtų vykęs dar vienas mūšis

Žalgirio mūšio laimėjimas – ne tik graži proga džiaugtis ir jį minėti. Ką iš tiesų jis mums reiškė?  Kokia dabar būtų Lietuva, jeigu būtume jį pralaimėję kalbame su Vilniaus universiteto rektoriumi, istoriku Rimvydu Petrausku. Kaip tik šiuo metu Lenkijoje minimos 610-osios Žalgirio mūrio laimėjimo metinės.

DIENOS PJŪVIS. Žalgirio mūšio metinės – istorijos mitai ir reikšmė

Žalgirio mūšio metinės – istorijos mitai ir reikšmė.  Pokalbis apie tai naujienų portale tv3.lt su Vilniaus universiteto rektoriumi, istoriku Rimvydu Petrausku. Trečiadienį Lenkijoje, Griunvalde, vyksta 610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo ceremonija. Joje dalyvauja Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis.
2020-07-15

Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjimo ceremonija

Lenkijoje, Griunvalde, įvyko 610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo ceremonija. Joje dalyvavo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis. Iškilmingą minėjimo ceremoniją kviečiame pamatyti ir jus.
Aktualijos 2020-07-15

Kam Rusijai prireikė vogti svetimas pergales?

Didžiųjų mūšių svarbą ir vertę istorinėje perspektyvoje yra itin sudėtinga, nes, nepaisant jų žiaurumo ir žmogiškųjų netekčių, būtent jų metu gimdavo ir apie save žinoti duodavo tautos, rašoma ukrainiečių „Obozrevatel“. 1410-ųjų liepos 15-osios Žalgirio mūšis netapo lenkų, lietuvių ar Rusijos nacijos užgimimo diena, ir nesuteikė pasauliui naujos, nugalėtojų tautos.
2017-07-21

Grunvalde vyko Žalgirio mūšio inscenizacija

Liepos 18 d., minint 605–ąsias Žalgirio mūšio metines, gausi Lietuvos delegacija dalyvavo Žalgirio mūšio minėjime-inscenizacijoje istorinėje mūšio vietoje, Griunvalde (Lenkija). Aštuntąjį kartą renginyje dalyvaujančius Lietuvos karius ir Viduramžių rekonstruktorius aplankė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. „Mūsų tautas vienyja šimtmečius skaičiuojanti bendra istorija. Ilgus amžius kovojome prieš bendrus priešus.

Lenkijoje – Žalgirio mūšio inscenizacija

Šeštadienį minint 605–ąsias Žalgirio mūšio metines Lenkijoje vyks šio mūšio inscenizacija. Į renginį su istoriniais XIV amžiaus riterių šarvais išvyko per 20 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių ir apie 30 atstovų iš Lietuvos viduramžių rekonstrukcijos klubų. Vytauto Didžiojo rolę inscenizacijoje atliks Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius. Lietuvos atstovus Griunvalde šeštadienį lankys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
2015-07-18

Gausi lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde

 Šiemet minint 605–ąsias Žalgirio mūšio metines, kaip niekad gausi Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą-inscenizaciją istorinėje mūšio vietoje, Griunvalde (Lenkija). Lietuvos atstovai į renginį vyksta jau aštuntąjį kartą. Šįkart į renginį su istoriniais XIV a. riterių šarvais išvyko per 20 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių ir apie 30 atstovų iš Lietuvos viduramžių rekonstrukcijos klubų.
Aktualijos 2015-07-17

Vytautas Didysis: 60-metis senukas, pakeitęs Europos žemėlapį

Šiandien yra minima viena reikšmingiausių Lietuvos istorijos datų – 1410 metų liepos 15 d. „Žalgirio mūšis“. Šis įvykis yra reikšmingiausias Lietuvos viduramžių istorijoje ir neabejotinai šis mūšis primena Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą. Iš istorinių metraščių atgimsta šio mūšio vadas Vytautas Didysis, kuris buvo puikus strategas lėmęs pergalę.

Žalgirio mūšio metinės: išgalvotos istorijos ir nauji faktai

Prieš 600 metų vyko mūšis, apie kurį kalbama iki šiol. Vokiečiai jį vadina Tanenbergo mūšiu, lenkai – Griunvaldo, o lietuviai – Žalgirio. Lietuviai ir lenkai sutriuškino Vokiečių ordiną, Lietuvai buvo grąžinta Žemaitija iki Vytauto gyvos galvos. Regis, viskas aišku, tačiau vis dar pasigirsta įvairių mitų, pasakojimų ir išgalvotų istorijų apie Žalgirio mūšį, jo eigą ir, svarbiausia, – laimėtojus. Apie Žalgirio mūšį kalbamės su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanu prof. dr.

Kaip mes atrodysime po 100 metų?

Jei dabar visus verkšlenančius, kad Lietuvoje gyventi blogai, maži atlyginimai, darbo nėra, vagys valdžioje, didelės kainos, gėjai rengia paradus, jaunimas praradęs vertybes, žemes grasina išpirkti užsieniečiai, o dar bus įvestas euras, – susodinčiau į laiko mašiną ir nusikeltume į praeitį, jūs, besiskundžiantys dabartine Lietuva, garantuoju – gerokai pridėtumėte į kelnes.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų