Gairės

raimundas lopata

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raimundas lopata“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raimundas lopata“.

Europos lyderiai ragina ruoštis karui: Lietuvos ekspertai įspėja – mes per naiviai galvojome apie Rusiją

Nepaisant to, jog karas Ukrainoje prasidėjo 2014 m., o plataus masto invazija – 2022 m., Europos lyderiai intensyviai apie galimą Trečiąjį pasaulinį karą pradėjo kalbėti tik pastaruoju metu. Nors kai kurie ekspertai įvardija skirtingas Rusijos puolimo datas, tačiau jie sutinka dėl vieno – Europa per naiviai tikėjo Rusijos demokratija.
2024-02-10

Liberalai patvirtino kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą

 Valdančiajai koalicijai priklausanti Liberalų sąjūdžio taryba sekmadienį patvirtino kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą, jį ves Seimo narys Eugenijus Gentvilas.  Vieną atstovą šiuo metu EP turinčios partijos lyderė, Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiemet tikisi geresnio rezultato nei 2019 metais vykusiuose rinkimuose. „Planas minimum – rezultatas, kuris būtų ne prastesnis nei ankstesniuose rinkimuose. Realistiška, manau, siekti ne plano minimum.

Siūloma lengvinti mokslui svarbius pirkimus iš užsienio tiekėjų

Seimas svarstys pataisas, kuriomis siekiama supaprastinti mokslo ir studijų institucijų viešuosius pirkimus. Pataisų iniciatoriaus, Seimo Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, jos leistų efektyviau pirkti iš užsienio tiekėjų.  R. Lopatos teigimu, pataisos iki dviejų mėnesių sutrumpintų pirkimų procedūras atliekant supaprastintus pirkimus – būtų  atsisakyta pažymų, patvirtinančių, kad tiekėjas yra patikimas.

Baltarusiai kėsinasi į Vytį ir LDK istoriją? Atsakė, kiek pavojingas litvinizmas

Litvinizmas – pseudomokslas, saujelės baltarusių fanatizmas ar reali grėsmė Lietuvai? Sutarimo, panašu, neranda ne tik politikai, bet ir istorikai. Sviatlana Cichanouskaja kartoja, kad pasirodžiusios diskusijos apie litvinizmą yra provokacijos, o Lietuva yra geriausia laisvųjų baltarusių draugė. Tuo metu profesorius Alfredas Bumblauskas ragina lietuvius iš naujo mokytis istorijos ir pripažinti, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne tik mūsų, bet ir baltarusių valstybė.

Lopata inicijavo pagalbos Armėnijai tinklą: iniciatyvą remia ir buvęs NATO generalinis sekretorius

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas liberalas Raimundas Lopata iškėlė iniciatyvą suburti tarptautinį pagalbos Armėnijai tinklą, kurio pirmasis susitikimas rengiamas šį ketvirtadienį, rašoma pranešime.

Lietuvoje daugėja imigrantų – kol vieni prieš, kiti atkerta: „Tegul dirba, nes mes irgi išvažiuojam toli“

Politikai susirūpino, ką daryti su imigrantais, kurių dabar Lietuvoje daugiausia per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Verslui siekiant įsivežti kuo daugiau darbuotojų iš užsienio, nes lietuvių paprasčiausiai trūksta, Laurynas Kasčiūnas tikina, kad Lietuva neskiria pakankamai dėmesio nacionaliniam saugumui. Darbdaviai atkerta, kad politikai tik gąsdina visuomenę, nors darbuotojų stygius jau kritinis ir imigrantų reikia kuo daugiau.

Lopata: dėl šalies pareigūnų kaltės į Lietuvą neatvyks Lenkijos delegacija

Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata kritikuoja šalies pareigūnus, dėl kurių veiksmų į Lietuvą nusprendė nebeatvykti Lenkijos delegacija.

Seime svarstoma, ar Rusiją pervadinti į Maskoviją

Seimo Ateities komitetas pradeda diskusiją, ar būtų prasminga lietuvių kalboje vietovardį „Rusija“ pakeisti į „Maskovija“, pranešė komiteto pirmininkas liberalas Raimundas Lopata.
Aktualijos 2023-05-19

Lietuvai prognozuoja vos 2,2 mln. gyventojų: vienintelė viltis – imigrantai?

Lietuva vis giliau sminga į demografijos krizės duobę – Jungtinės Tautos prognozuoja, kad lietuvių per 2–3 dešimtmečius sumažės net 600 tūkstančių. Parlamento ateities komitetas siūlo problemą spręsti prisikviečiant į šalį trečių šalių piliečių – tiek studentų, kurie ateityje galėtų pasilikti, tiek darbo jėgos.

„Bolt“ – apie siūlymą iš pavežėjų reikalauti lietuvių kalbos: skundų dėl nesusikalbėjimo – vienetai

Seime – siūlymas kovoti su lietuviškai nekalbančiais pavežėjais, kurie nesugeba susikalbėti su savo klientais. Seimo narys, liberalas Raimundas Lopata mano, kad užsieniečiai vairuotojai, pavyzdžiui, iš trečiųjų šalių, Azijos, turi arba išmokti lietuvių kalbą, arba atsisveikinti su šiuo darbu. Visiems klientus darbo vietoje aptarnaujantiems užsieniečiams privalomą kalbos žinojimą parlamentas ruošiasi įtvirtinti įstatymu.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų