keleiviai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „keleiviai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „keleiviai“.

Lietuvos oro uostuose fiksuoti IT sutrikimai pašalinti, keleivių registracija vykdoma įprastai

Penktadienį visame pasaulyje pasirodžius pranešimams apie IT sistemų trikdžius, neaplenkusius ir keleto Lietuvos oro uostuose veikiančių antžeminio aptarnavimo įmonių, pranešama, kad fiksuoti sutrikimai pašalinti. „Beveik visos keleivių registracijos sistemos po šiandien vykusio globalaus IT sutrikimo vėl veikia įprastai“, – penktadienį Eltai perduotame komentare pranešė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas. Jo teigimu, sutrikimo poveikis oro uostų darbui ir keleiviams buvo nežymus.
2024-07-19

Vyras privertė lėktuvą staigiai leistis avariniu būdu: ėmė šlapintis praėjime

Oro bendrovės „American Airlines“ lėktuvas buvo priverstas leistis avariniu būdu po to, kai nedrausmingas keleivis, kaip įtariama, apnuogino save ir šlapinosi lėktuvo praėjime.
2024-07-08

Primena keliones autobusais planuoti iš anksto: įvardijo, kurie reisai populiariausi

Keleivių vežėja „Kautra“ įsibėgėjus vasaros kelionių Lietuvoje pikui, pristato populiariausias vasaros kelionių kryptis Lietuvoje. Įmonė siūlo planuoti savo keliones iš anksto, taip iš anksto užsitikrinant vietą autobuse populiariais reisais, rašoma pranešime spaudai.
2024-06-25

Dėl „Boeing“ problemų „Ryanair“ koreguoja keleivių skaičiaus prognozę

Lėktuvų gamintojos „Boeing“ krizė žlugdo Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ verslo planus. Gamintoja iki birželio pabaigos veikiausiai pristatys tik 40 vidutinio nuotolio lėktuvų „737-Max“ iš pradžioje planuotų 57, penktadienį Dubline pranešė „Ryanair“. Kadangi oro bendrovė per svarbų vasaros sezoną turės verstis su mažiau orlaivių, ji mažina keleivių skaičiaus prognozę kitiems finansiniams metams.
2024-03-01

Naujovė Kauno oro uoste – Vilniuje jos dar teks palaukti

Keliautojams Kauno oro uoste nebereikės kaip anksčiau iš rankinio bagažo krapštyti indelių su skysčiais, traukti telefonų ar kompiuterių. Mat šiame oro uoste paprastėja keleivių bagažo patikra. Ten sumontuoti modernūs skeneriai, kurie paspartins keliautojų patikrą. Taip pat tikimasi, kad naujoji įranga padės išvengti vasarą Vilniaus oro uosto darbą paralyžiavusių milžiniškų eilių. Tiesa, Vilniui naujų skenerių dar teks palaukti – jie bus įdiegti tik po oro uosto rekonstrukcijos.

Verslas kritikuoja politikų norą priversti pavėžėjus įrengti vaizdo kameras

Keliems socialdemokratams siūlant įpareigoti pavėžėjus įsirengti vaizdo kameras, verslo atstovai sako, kad šis reikalavimas gali pažeisti asmens duomenų apsaugą, o vairuotojai ras būdų, kaip įrašo neįjungti arba sustabdyti.   Kelių transporto kodekso pataisos autoriai tikisi, kad ji veiks kaip prevencinė priemonė prieš priekabiavimą kelionių metu ar kitus pažeidimus. Jie sutinka, kad vežėjams teks rasti papildomų lėšų vaizdo kameroms.
2024-02-18

„Air Baltic“ šiemet sausį sulaukė šeštadaliu daugiau keleivių

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė praėjusį mėnesį sulaukusi 287,9 tūkst. keleivių – 16,4 proc. daugiau nei pernai sausį. Skrydžių padaugėjo 4,6 proc. iki 3,17 tūkstančio. Pernai aviakompanija keleivių pritraukė 35,8 proc. daugiau nei ankstesniais metais – 4,536 mln. žmonių. Skrydžių padaugėjo 18 proc. iki daugiau kaip 44 tūkstančių. Bendrovė planuoja šiais metais pritraukti ne mažiau kaip 5 mln.
2024-02-13

Prakalbo apie paniką lėktuve, kuris Vilniuje nuslydo nuo tako: „Vienintelė mintis galvoje – ar aš tuoj mirsiu?“

„Gyvenime nebenorėčiau to kartoti“ – taip apie incidentą Vilniaus oro uoste, kuomet šeštadienį nuo kilimo-tūpimo tako nuslydo užsakomųjų skrydžių avialinijų kompanijos „Avion express“ orlaivis, atsiliepia vienas iš lėktuvo keleivių, 21-erių metų studentas, vilnietis Adomas Paulius Misiūnas. Naujienų portalui tv3.lt jis sutiko išsamiau papasakoti, kas vyko tą dieną ir kaip lėktuve kilo panika.

Neeilinis incidentas: už oro gadinimą vyrą išmetė iš lėktuvo

Nepatenkintas keleivis pašalintas už tai, kad per „American Airlines“ skrydį iš Fynikso į Ostiną labai gadino orą. Ankstyvą vakarą iš Fynikso į Ostiną (Teksaso valstija) skridęs lėktuvas buvo priverstas grįžti prie išvykimo vartų ir vėlavo nuo 15 iki 30 minučių. Sausio 14 d. šį incidentą matė ir užfiksavo „Reddit“ skelbimo autorius.
2024-01-26

„Air Baltic“ tikisi šiemet sulaukti bent dešimtadaliu daugiau nei pernai keleivių

Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ planuoja 2024-aisiais pritraukti ne mažiau kaip 5 mln. keleivių, pareiškė bendrovės vadovas Martinas Gaussas. Pernai aviakompanija keleivių sulaukė 35,8 proc. daugiau nei ankstesniais metais – 4,536 mln., o tai reiškia, jog šiemet jų turėtų padaugėti bent 10,2 procento. M. Gaussas pabrėžė, jog 2024-aisiais „Air Baltic“ turėtų viršyti ikipandeminių 2019-ųjų keleivių srauto lygį.
2024-01-26
REKLAMA
REKLAMA

Aktualu keleiviams: keisis kai kurie traukinių tvarkaraščiai

Ruože Radviliškis–Klaipėda prasidėjo paskutinio (3-ojo) svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikavimo etapo rangos darbai. Dėl to bus traukinių eismo pokyčių, praneša Lietuvos geležinkeliai. Paskutinio elektrifikavimo etapo metu bus elektrifikuojamas 199 km geležinkelio ruožas. Numatoma, kad kontaktinio tinklo įrengimo darbų vertė sudarys 191 mln. eurų.

Uosto įmonės: brangstantis krovinių vežimas geležinkeliu gali atbaidyti klientus

„Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) nuo kitų metų 5–62 proc. didinant krovinių pervežimo tarifus, gali mažėti per Klaipėdos uostą gabenamų tranzitinių krovinių apimtys, o Lietuvoje kroviniai gali būti perkelti į kitas transporto rūšis. Uosto krovos įmonės taip pat baiminasi kitų mokesčių didinimo, Uosto direkcijos konkurencijos. Nors uosto krova per pastaruosius dvejus metus krito ketvirtadaliu, bendrovės, priešingai nei bijota, darbuotojų neatleido ir didino atlyginimus.
2023-12-21

Keleivių Rygos oro uoste šiemet padaugėjo ketvirtadaliu

Rygos oro uostas pranešė per 11 šių metų mėnesių pritraukęs 6,141 mln. keleivių – 24,8 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Vien tik praėjusį mėnesį keleivių aptarnauta 8,5 proc. daugiau nei praėjusių metų lapkritį – 471 tūkst., apytikriai penktadalis jų buvo tranzitiniai. Per mėnesį keleivių iš viso sumažėjo 24,6 procento. Populiariausios skrydžių kryptys praėjusį mėnesį buvo Londonas, Helsinkis, Oslas, Talinas, Frankfurtas. Per visus šiuos metus oro uostas tikisi aptarnauti 6,6 mln.
2023-12-08

Kauno oro uoste pradės veikti naujas įrenginys: iš bagažo nebereikės ištraukti kai kurių daiktų

Nuo spalio pabaigos Kauno oro uoste pradėti naujos kartos aviacijos saugumo patikros skenerių ir rankinio bagažo aptarnavimo linijų montavimo ir diegimo darbai. Technologijomis išvykstantys keleiviai jau galės naudotis nuo 2024 m. sausio pradžios.
2023-10-27

Lietuvos oro uostų keleivių srautas per ketvirtį augo 5 proc.

Lietuvos oro uostų (LTOU) keleivių srautas trečiąjį šių metų ketvirtį buvo 5 proc. didesnis nei pernai tuo pat laiku, o skrydžių padaugėjo 4 proc., pranešė LTOU. Lietuvos oro uostų aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Tomas Zitikis sako, kad rezultatai prilygo iki pandemijos buvusiam srautui.
2023-10-11

Pamatę, ką pora veikia lėktuvo tualete, įgula pakraupo: iškvietė policiją

Ne visuomet malonumai baigiasi taip, kaip norėtųsi. Skrydžio metu seksu tualete užsiiminėjusi porelė buvo sutikta policijos.  „EasyJet“ lėktuve buvusius keleivius policija išsivedė po to, kai skrydžio metu jie buvo pričiupti užsiimantys seksu lėktuvo tualete. Tokį vaizdelį savomis akimis pamatė įgulos narys, atidaręs tualeto duris.  Iš Lutono skridę į Ibisą keleiviai patraukę aplinkinių dėmesį, kai ilgą laiką negrįžo iš tualeto, į kurį įėjo dviese.
84 2023-09-15

Skrydžio metu užmigęs vyras atsibudęs pasibaisėjo: pamatė, ką padarė šalia sėdintis keleivis

Kai lėktuve užmigęs vyras atsibudo, jis liko priblokštas pamatęs, kad šalia sėdintis keleivis pasisavino jo maistą ir net bandė paslėpti įrodymus. Skrydžiai lėktuvu nėra patys patogiausi, todėl nenuostabu, kad dauguma keleivių laiką išnaudoja tam, kad pabandytų trumpam užsnūsti ir negalvotų apie tai, kaip jiems nuobodu arba kaip erzina šalia sėdintis nepažįstamasis.
2023-08-27

To autobuso vairuotojas išvysti nesitikėjo: gal jūs esate radinio šeimininkas?

Vilniaus viešojo transporto bendrovėje – tikras radinių biuras, mat pastaruoju metu žmonės autobusuose ar troleibusuose pameta vis daugiau daiktų. Per mėnesį vidutiniškai darbuotojai jų aptinka pusantro šimto: žmonės palieka ir dokumentus, ir telefonus, net ramentus ar vaikščiojimo lazdeles. O štai vienas paskutinių radinių nustebino ir visko mačiusius – autobuse vairuotojas rado guminę valtį ir maišą žuvies. O keleivio žvejo – nė pėdsako.
Aktualijos 2023-08-15

„LTG Link“: traukinių keleivių skaičius per metus augo 7 proc. iki 2,4 mln.

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pirmąjį pusmetį  pervežė beveik 2,4 mln. keleivių – maždaug 7 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu (apie 2 mln.). „LTG Link“ vadovas Linas Baužys sako, kad daugėjo tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir regionuose keliaujančių žmonių, antrąjį pusmetį tikimasi dar didesnio keleivių augimo.  „Pastaraisiais metais stebime augančius keleivių srautus tiek tarp didžiųjų miestų, tiek ir regioninėmis kryptimis.
2023-07-26

Stiuardo žodžiai lėktuve sugraudino keleivius: „Negalėjome patikėti“

Internete ėmė žaibiškai plisti vaizdo įrašas, užfiksuotas vieno skrydžio metu. Žavingame vaizdo įraše buvo parodytas širdžiai mielas stiuardo gestas mergytei. Dėl šio stiuardo poelgio jam plojo visi lėktuvo keleiviai. „TikTok“ vaizdo įrašu pasidalijusi užsienetė Laura Marie dėkojo visai „Southwest Airlines“ komandai už jų poelgį, skirtą jos dukrai, rašo mirror.co.uk. Laura rašė: „Southwest Airlines“ komanda, norėčiau jums asmeniškai padėkoti, ką jūs padarėte dėl mano dukros Jessa.
2023-07-22

Vežėjai įspėja: dėl kelių mokesčio didinimo gali brangti kelionių bilietai

Vyriausybei pritarus nuo kitų metų ženkliai didinti mokestį už naudojimąsi Lietuvos keliais, kuris gali augti net iki keturių kartų, vežėjų atstovai įspėja – nukentės ne tik transporto įmonės, tačiau ir šalies gyventojai. Prognozuojama, jog kai kuriems keleivių vežėjams gali tekti ketvirtadaliu ir daugiau branginti keleivių bilietus. Taip pat, gali pabrangti krovinių pervežimas, o dėl to, kai kurių paslaugų ar prekių kainos, rašoma pranešime spaudai.
2023-07-17

Keleivių Rygos oro uoste pirmąjį pusmetį padaugėjo daugiau kaip trečdaliu

Rygos oro uostas pranešė per pirmąjį pusmetį pritraukęs apytikriai 3 mln. keleivių – 36 proc. daugiau nei prieš metus. 21 proc. jų buvo tranzitiniai, o pernai šis rodiklis siekė 17 procentų. Skrydžių šiemet aptarnauta 13,8 proc. daugiau – 29 tūkstančiai. Praėjusį mėnesį, palyginti su praėjusių metų birželiu, keleivių padaugėjo 17 proc. iki 637 tūkst., skrydžių – 12,5 proc. iki 5,69 tūkstančio. Anot pranešimo, vidutinis reisų užimtumas šiemet sudarė 72 proc.
2023-07-05

Moters elgesys lėktuve šokiravo keleivius: negalėjo patikėti, ką mato

Lėktuvo keleivės elgesys lėktuve šokiravo kitus keleivius, kurie negalėjo patikėti, ką mato – ji ėmė ir išsivalė dantis čia pat, nepakilusi iš savo vietos, užuot nuėjusi į netoliese esantį tualetą.  Keliauti lėktuvu dažnai būna nepatogu. Jūs esate šalia nepažįstamų žmonių per ankštose sėdynėse ir turite stengtis valandų valandas sėdėti kuo ramiau, kad nepradėtų skaudėti kojų.
2023-06-30

„Air Baltic“ keleivių šiemet padaugėjo 1,6 karto

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė per penkis šių metų mėnesius sulaukusi 1,536 mln. keleivių – 59,6 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Skrydžių padaugėjo kiek daugiau nei penktadaliu iki 16,13 tūkstančio. Praėjusį mėnesį, palyginti su pernai geguže, keleivių skaičius augo 53 proc. iki 437 tūkst., skrydžių – 20 proc. iki 4,18 tūkstančio.
2023-06-07

Dėmesio, keleiviai: šią savaitę nekursuos traukiniai tarp Vilniaus ir Klaipėdos

Dėl tilto tarp Tryškių ir Dūseikių remonto nuo pirmadienio iki šeštadienio (imtinai) nekursuos traukiniai tarp Vilniaus ir Klaipėdos, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).  Šiomis dienomis traukiniai važiuos tik tarp Vilniaus ir Šiaulių.  Maršruto Vilnius–Klaipėda tvarkaraščiai keisis ir kitomis dienomis: gegužės 21–25 dienomis traukiniai įprastu grafiku  kursuos tik sekmadienį – gegužės 21-ąją, o nuo pirmadienio iki šeštadienio – tik ankstyvais rytais ir vakarais.
2023-05-15

„Air Baltic“ keleivių šiemet padaugėjo beveik dviem trečdaliais

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė per keturis šių metų mėnesius sulaukusi 1,099 mln. keleivių – 62,2 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Skrydžių padaugėjo 20,3 proc. iki 11,95 tūkstančio. Praėjusį mėnesį, palyginti su pernai balandžiu, keleivių skaičius augo 35,2 proc. iki 330 tūkst., skrydžių – 3,5 proc. iki 3,26 tūkstančio.
2023-05-09

Talino oro uostas šiemet balandį pritraukė 7 proc. daugiau keleivių

Talino oro uostas pranešė praėjusį mėnesį sulaukęs 232,9 tūkst. keleivių – 7,2 proc. daugiau nei pernai balandį, jų skaičiui reguliariais reisais augus 5 proc., užsakomaisiais – 32 procentais. Per mėnesį (balandį, palyginti su kovu) keleivių srautas beveik nepakito. Balandį reguliariais reisais buvo skraidinama 27 kryptimis, o populiariausios iš jų buvo Helsinkis ir Ryga. Reisų užpildymas siekė 74 procentus. Didžiausias keleivių rinkos dalis atsiriekė „Air Baltic“ (23 proc.
2023-05-08

Žmonės skundžiasi viešojo transporto kokybe Vilniuje: „Jau tokie, atsiprašant, trindalietai...“

Keleiviai metų metus nesulaukia reikalingų maršrutų. Vairuotojai vos spėja išlipti iš autobusų, o jų atlyginimai per maži. Tokia situacija Vilniaus viešojo transporto sistemoje. Sistemą koordinuojanti bendrovė sako, kad ir keleivių, ir vairuotojų bėdas žino, tik ne viską greitai gali išspręsti. Vairuotojai jau grasina naujais streikais, o gyventojai praranda viltį, kad į jų prašymus bus atsiliepta. Sostinės Giedraičių stotelėje tarp Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų stovi vilnietė Jekaterina.

Žinia keliaujantiems: Lietuvos piliečiai į Pietų Afriką galės vykti su elektroninėmis vizomis

Pietų Afrikos Respublikai (PAR) nusprendus Lietuvą įtraukti į elektroninės vizos schemą, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad tai šalies piliečiams leis į PRA keliauti paprasčiau. „Šis Lietuvos diplomatų pastangomis pasiektas PAR sprendimas toliau nuosekliai didina Lietuvos paso patrauklumą, kuris jau dabar patenka į „galingiausių“ pasaulio pasų dešimtuką.
2023-05-04

Lietuvos oro uostų ateities viziją už 1 mln. eurų rengs Nyderlandų „Haskoning“

Keleivių skaičiui Lietuvos oro uostuose, kaip tikimasi, 2030 metais viršijus 10 mln., turėtų būti atverstas naujas jų istorijos puslapis – valdytoja aiškinasi, kaip jie atrodys ir veiks pasiekus šį tikslą.   Oro uostus valdanti valstybės įmonė Lietuvos oro uostai (LTOU) jau sutarė, kad ilgalaikius vystymo planus parengs Nyderlandų bendrovė „Haskoning“ – su ja pasirašyta 1 mln. eurų vertės (su PVM) sutartis.
2023-04-29

Keleivių Rygos oro uoste šiemet pirmąjį ketvirtį – beveik dukart daugiau

Rygos oro uostas pranešė per pirmąjį metų ketvirtį pritraukęs 1,261 mln. keleivių – 58,2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Skrydžių padaugėjo 16,4 proc. iki 12,69 tūkst. iš jų 11,5 tūkst. buvo keleiviniai. Anot pranešimo, vien tik praėjusį mėnesį sulaukta 461 tūkst. keleivių, iš jų 19 proc. buvo tranzitiniai. Skrydžių buvo 4,56 tūkst., iš jų keleivinių – 4,11 tūkstančio. Didžiausias keleivių rinkos dalis kovą atsiriekė „Air Baltic“ ir „Ryanair“ – atitinkamai 54 proc.
2023-04-06

Estijos „Tallink“ keleivių pirmąjį metų ketvirtį padaugėjo beveik 1,5 karto

Didžiausia Baltijos šalyse keltų operatorė – Estijos „Tallink Grupp“ pranešė per pirmąjį šių metų ketvirtį aptarnavusi 1,05 mln. keleivių – 45,7 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Pergabenta 86,7 tūkst. vienetų krovinių, 157,6 tūkst. lengvųjų automobilių – atitinkamai 14,9 proc. mažiau ir 12,3 proc. daugiau. „Keleivių srautai atsigauna, ir tai vyksta tuo metu, kai daug mūsų laivų yra išnuomoti ir dirba įvairiuose pasaulio regionuose.
2023-04-04

Perspėjimas prieš Velykas: JK oro uoste bus atšaukta daugybė skrydžių

Dėl Heathrow oro uosto apsaugos darbuotojų streiko „British Airways“ (BA) per dieną Velykų savaitgalį atšauks apie 32 skrydžius į oro uostą ir iš jo, rašo „Independent“. Penktadienį prasidės 10 dienų streikai judriausiame JK oro uoste, o maždaug 1 400 apsaugininkų iš „Unite“ profesinės sąjungos pasitrauks po to, kai praėjusią savaitę nepavyko derybos dėl kolektyvinių veiksmų.

Vilniaus viešajame transporte diegiama nauja sistema: dalį bilietų reiks žymėti dukart

Sostinės viešajame transporte už 7 mln. eurų bus diegiama nauja e. bilieto sistema: dalį bilietų reiks žymėti keliskart. „Kiekvieną kartą įlipus į autobusą reikės pasižymėti bilietą. Jeigu keleivis turės trumpalaikį bilietą, (...) niekas nesikeis. Turint ilgalaikį bilietą, jį reiks pasižymėti kiekvieną kartą įlipus į viešąjį transportą“, – BNS nurodė savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė.
179 2023-03-23

„Air Baltic“ šiemet vasarį sulaukė 86 proc. daugiau keleivių

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė praėjusį mėnesį sulaukusi 232,8 tūkst. keleivių – 86 proc. daugiau nei pernai vasarį. Skrydžių padaugėjo 33 proc. iki 2,56 tūkstančio. Vien tik Lietuvoje vasarį skraidinta 33,5 tūkst. keleivių, atlikti 385 skrydžiai – daugiau atitinkamai 82 proc. ir 11 proc. nei prieš metus. BNS skaičiavimais, per du šių metų mėnesius „Air Baltic“ paslaugomis pasinaudojo iš viso 479,6 tūkst.
2023-03-13

Dėmesio: anaujinamas traukinių eismas ruožuose Vilnius–Šiauliai ir Kaunas–Šiauliai

Bendrovė „LTG Link“ informuoja, kad nuo kovo 17 d., penktadienio, atnaujinamas traukinių eismas Vilnius–Šiauliai ir Kaunas–Šiauliai atkarpose, skelbia naujienų portalas „Rinkos aikštė“. Tai reiškia, jog šiais maršrutais jau galėsite keliauti kasdien, be jokių apribojimų, pagal iki elektrifikacijos darbų pradžios galiojusius traukinių tvarkaraščius. Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui traukinių eismas šiais maršrutais buvo laikinai apribotas.
2023-03-13

Latvijoje viešojo transporto poreikis pernai augo daugiau kaip ketvirtadaliu

Latvijos viešojo antžeminio transporto poreikis 2022-aisiais buvo 28 proc. didesnis nei užpernai – pervežta 162,354 mln. keleivių, rodo nacionalinės statistikos tarnybos paskelbti duomenys. Kita vertus, palyginti su ikipandeminiais 2019-aisiais, keleivių sumažėjo 32,1 procento. Reguliaraus susisiekimo autobusų keleivių per metus padaugėjo 26,2 proc. iki 91,807 mln., traukinių – 40,2 proc. iki 15,694 milijono. Miestuose kursuojantys troleibusai keleivių pernai pritraukė 28,7 proc.
2023-03-08

Krovinių vežimas Lietuvoje pernai mažėjo 17 proc.

Krovinių vežimas Lietuvoje pernai sumažėjo apie 17 proc., tačiau įvairių rūšių transportu vežta 48 proc. daugiau keleivių. Tačiau veikiant infliacijai ir didėjant transportavimo paslaugų paklausai, augo paslaugų eksportas (24 proc.) ir generuojamos pajamos (22 proc.), išankstinius duomenis pranešė Susisiekimo ministerija.
2023-03-07

Piktinasi autobusų vairuotojų elgesiu: nesilaiko tvarkaraščio, o duris užtrenkia prieš nosį

Nemažai Lietuvos gyventojų naudojasi viešuoju transportu. Ne paslaptis, kad pasitaiko atvejų, kai vairuotojai į stoteles atvyksta per anksti ar per vėlai, nepalaukia autobuso link bėgančio žmogaus, atidaro ne visas dureles, todėl keleiviai nespėja įlipti ar išlipti. Keletas keleivių pasidalino savo neigiamomis patirtimis ir įspūdžiais dėl viešojo transporto vairuotojų elgesio.
2023-03-05

„Air Baltic“ šiemet sausį sulaukė 67 proc. daugiau keleivių

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė praėjusį mėnesį sulaukusi 246,8 tūkst. keleivių – 67 proc. daugiau nei pernai sausį. Skrydžių padaugėjo 22 proc. iki 3,03 tūkstančio. „Metai prasidėjo užtikrintai, o tai aiškiai įrodo besitęsiantį mūsų augamą“, – pareiškė „Air Baltic“ vadovas Martinas Gaussas ir pridūrė, kad šiemet oro vežėja toliau didins savo orlaivių parką, daugės jos keleivių, skrydžių, jų krypčių bei darbuotojų.
2023-02-09

Keleivių Rygos oro uoste šiemet sausį – dviem trečdaliais daugiau

Rygos oro uostas per pirmąjį šių metų mėnesį sulaukė 414 tūkst. keleivių – 68,5 proc. daugiau nei pernai sausį, pranešė jo administracija, remdamasi išankstiniais duomenimis. 51 proc. jų pervežė „Air Baltic“, 32 proc. – „Ryanair“. Skrydžių padaugėjo 12,1 proc. iki 4355, iš jų 3953 buvo keleiviniai (25,2 proc. daugiau). Vidutinis keleivinių reisų užpildymas siekė 70 procentų. 2022-aisiais didžiausias Baltijos šalyse oro uostas sulaukė 5,38 mln. keleivių – 2,3 karto daugiau nei užpernai.
2023-02-08

Lietuvos oro uostuose keleivių skaičius sausį augo 53 proc. iki 384 tūkst.

Trijuose Lietuvos oro uostuose keleivių skaičius sausį siekė 384 tūkst. – 53 proc. daugiau nei pernai sausį. Be to, aptarnauta 3,6 tūkst. skrydžių – 11,1 proc. daugiau.  Pasak Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros vadovo Tomo Zitikio, toliau augantys keleivių ir skrydžių srautai rodo spartų aviacijos sektoriaus atsigavimą. „Visi trys oro uostai demonstruoja augimo tendencijas.
2023-02-08

Svarbu keleiviams: kol vyks geležinkelio ruožo darbai, dažniau važiuos tarpmiestiniai autobusai

Paskelbus, jog dėl įsibėgėjančio Lietuvai strategiškai svarbaus geležinkelio elektrifikacijos projekto geležinkelio ruože Kaišiadorys–Radviliškis nuo vasario 6 d. iki gegužės bus ribojamas traukinių eismas, keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ iš anksto kreipėsi į Lietuvos keleivių vežimo asociaciją.
Aktualijos 2023-01-30

„Wizz Air“ pernai Lietuvoje skraidino beveik trigubai daugiau keleivių

Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ pernai į Lietuvą ir iš jos skraidino beveik 800 tūkst. keleivių – beveik 2,7 karto daugiau nei 2021 metais, kai jų srautas viršijo 300 tūkst. „Wizz Air“ pranešė pernai išplėtusi krypčių iš Lietuvos skaičių iki 16 šalių ir dabar siūlo 28 maršrutus. Šiais metais įmonė planuoja plėstis bei didinti veiklos apimtis Lietuvoje. Pasak įmonės pranešimo, populiariausiais maršrutais iš Vilniaus į Londono Lutono oro uostą pernai skrido daugiau kaip 70 tūkst.
2023-01-27

Vežėjai apie neįgaliesiems pritaikytus autobusus: tai pabrangins paslaugą

Siūlomas reikalavimas keleivių autobusais vežėjams įsigyti naujesnius ir neįgaliesiems pritaikytus autobusus gerokai  pabrangins keleivių vežimą, sako įmonių atstovai. Be to, pasak jų, tokių keleivių yra labai nedaug. Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba sako, kad vežėjams norima užkrauti per daug įpareigojimų.
2023-01-25

Stiuardesė atskleidė pačius nekenčiamiausius keleivius: nustebins ne vieną

Keliautojai tikrai sutiks, kad ore praleisti ilgas valandas uždarame lėktuvo salone nėra lengva užduotis. Maža to, taip pat gali tekti kęsti erzinantį verkiančių kūdikių triukšmą. Tačiau viena buvusi skrydžio palydovė atskleidė, kad jos didžiausias košmaras yra keleivis ‒ visiška priešingybė rėkiančiam vaikui. Tiesą sakant, ji niekina tuos, kurie kaltina nerimaujančių vaikų tėvus, rašo mirror.co.uk.
2023-01-16

Svarbu traukinių keleiviams: iki gegužės bus smarkiai ribojamas traukinių eismas

Dėl elektrifikacijos darbų geležinkelio ruože Kaišiadorys–Radviliškis nuo vasario 6 dienos iki gegužės bus smarkiai ribojamas traukinių eismas, pranešė keleivių vežimą traukiniais vykdanti bendrovė „LTG Link“. Pasak pranešimo, kol vyks vieno svarbiausių geležinkelio infrastruktūros projekto darbai, laikinai bus trumpinama arba atšaukiama dalis maršrutų Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai ir Kaunas–Šiauliai traukinių reisų.
Aktualijos 2023-01-10

„Air Baltic“ keleivių srautas pernai padidėjo 2,1 karto

Skrydžius iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių vykdanti Latvijos nacionalinė oro vežėja „Air Baltic“ pernai skraidino 3,34 mln. keleivių – 2,1 karto daugiau negu metais anksčiau, bet 33,8 proc. mažiau negu priešpandeminiais 2019 metais, rodo naujienų agentūros LETA skaičiavimai. „Air Baltic“ pernai atliko iš viso 37,3 tūkst. skrydžių – 59,1 proc. daugiau negu 2021 metais, bet 40,6 proc. mažiau negu 2019-aisiais. 2021 metais oro vežėja skraidino 1,63 mln. keleivių ir atliko 23,44 tūkst.
2023-01-09

„Air Baltic“ keleivių pernai skrido daugiau nei dvigubai

Iš visų trijų Baltijos valstybių sostinių skraidinanti Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė per paskutinį praėjusių metų sulaukusi 288,9 tūkst. keleivių – 62 proc. daugiau nei užpernai gruodį. BNS skaičiavimais, kurie remiasi „Air Baltic“ kas mėnesį skelbiamais keleivių srauto duomenimis, 2022-aisiais ši aviakompanija jų pritraukė per dukart daugiau nei 2021 metais – 3,343 milijono. 2021 metais „Air Baltic“ pritraukė 1,628 mln. keleivių, 21,4 proc.
2023-01-06

Istorinis žingsnis: Susisiekimo ministerija ir „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė 10 metų sutartį dėl keleivių vežimo

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ ir Susisiekimo ministerija gruodžio pabaigoje pasirašė keleivių vežimo sutartį 2023–2032 metams, BNS patvirtino Susisiekimo ministerija. Sutartis pasirašyta pirmą kartą įmonės veiklos istorijoje, o „LTG Link“ ją  žiniasklaidai pristatys ketvirtadienį.
2023-01-04
Į viršų