geležinkelis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „geležinkelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „geležinkelis“.

Bus parengtos trys alternatyvos dėl Klaipėdos ir europinio geležinkelių tinklo sujungimo

Europos Sąjungos (ES) Tarybai patvirtinus europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos, „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytoja „LTG Infra“ parengs optimaliausias šios vėžės trasos alternatyvas, galinčias geriausiai atitikti keleivių ir krovinių vežimo poreikius. Apie tai penktadienį Klaipėdoje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje informavo LTG grupės generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.
2024-06-21

ES Taryba patvirtino europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos

Europos Sąjungos Taryba Lietuvos siūlymu ketvirtadienį patvirtino europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos. Į atnaujintą transeuropinio transporto tinklo TEN-T reglamentą taip pat įtrauktas naujas Baltijos, Juodąją ir Egėjo jūras jungiantis transporto koridorius bei papildomos jungtys su Ukraina, pranešė Susisiekimo ministerija.
2024-06-13

„Rail Baltica“ Estijoje pabrango iki 3,7-3,8 mlrd. eurų

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ Estijos dalies tiesimo kaina išaugo 3,7-3,8 mlrd. eurų, 2023 metų pradžios duomenimis, rodo Klimato ministerijos vyriausybei pateiktos ataskaitos duomenys. Joje nurodoma, jog palyginti su 2016-2017 metais, ši sąmata padidėjo apytikriai 35 proc., pirmiausia dėl priežasčių, susijusių su Rusijos invazija į Ukrainą bei COVID-19 pandemijos padariniais.
2024-05-30

Lenkijoje ant bėgių rastas sviedinys: sprogimas būtų sukėlęs katastrofą

Silezijos vaivadijoje Lenkijos pietuose ant geležinkelio bėgių buvo rastas sviedinys. Jo sprogimas būtų sukėlęs katastrofą. Pasak policijos komendantūros Katovicuose spaudos tarnybos, pavojingą radinį Čechovice-Dziedzicų gyvenvietėje aptiko infrastruktūrą tikrinęs geležinkelietis. Jis nedelsdamas informavo atitinkamas tarnybas. Atvykę išminuotojai konstatavo, jog tai – maždaug 20 cm ilgio minosvaidžio sviedinys iš Antrojo pasaulinio karo laikų, priklausęs Raudonajai armijai.
2024-05-22

Nerimo ženklai: šaltiniai praneša apie Baltarusijos pasirengimą priimti Rusijos karinę techniką

Baltarusijos geležinkelininkų bendrija praneša matanti ženklus, kad Rusija tikriausiai vėl planuoja perduoti savo karinę įrangą Baltarusijai – „Baltarusijos geležinkeliai“ jau ruošiasi priimti ešelonus.
2024-05-16

Dėl elektros kabelių vagystės Vokietijoje sustojo traukinių eismas

Elektros kabelių vagys paralyžiavo traukinių eismą Vakarų Vokietijoje, kai kur traukiniai vėluos iki penktadienio vidurdienio. Valstybinės geležinkelių operatorės „Deutsche Bahn“ atstovė sakė, kad padėtis Rūro regione bei Šiaurės Reino ir Vestfalijos šiaurėje penktadienio rytą per spūsties valandą šiek tiek normalizavosi, bet pagrindinėje Bochumo stotyje netoli Diuseldorfo traukiniai vis tiek negalėjo važiuoti. Tolimojo susisiekimo traukiniai buvo nukreipiami.
2024-04-26

Teismas: geležinkelio pervažų atnaujinimo konkursą „Fima“ laimėjo pagrįstai

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) antrinė infrastruktūros valdymo bendrovė „LTG Infra“ neturi iš naujo skelbti Vilniaus–Klaipėdos linijos prioritetinių pervažų modernizavimo konkurso bei atmesti jo laimėtojos inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ pasiūlymo, nusprendė teismas.
2024-04-26

Seimas pritarė TEN-T tinklo Lietuvoje įgyvendinimo palengvinimui

Ketvirtadienį Seimas priėmė įstatymo „Dėl transeuropinio transporto tinklo įgyvendinimo paspartinimo“ projektą, kuriuo siekiama supaprastinti priemones transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) įgyvendinimui. Už projektą balsavo 86, susilaikė 4 parlamentarai, balsavusiųjų prieš nebuvo.

Vokietijos „Deutsche Bahn“ ir traukinių mašinistų profsąjunga grįžo prie derybų stalo

Vokietijos geležinkelių bendrovė „Deutsche Bahn“ ir traukinių mašinistų profsąjunga GDL šeštadienį paskelbė, kad po streikų, kuriais darbuotojams reikalaujama didesnio darbo užmokesčio, vėl sėdo prie derybų stalo. Derybos – „intensyvios ir konstruktyvios“ – vyksta „mažuose komitetuose ir už uždarų durų“, sakoma pranešime. Abi pusės sutarė, kad yra „įsitikinusios, jog kitą savaitę galės paskelbti rezultatus“. Profsąjunga pareiškė, kad kol vyks derybos, sustabdys tolesnius planuotus streikus.
2024-03-16

Nutrauktas tyrimas dėl geležinkelyje paauglį gelbėjusio mediko mirties: kaltas ir pats

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs ir įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautų duomenų visumą, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Naujosios Vilnios geležinkelio stoties teritorijoje įvykusios nelaimės, kurios metu nukentėjo paauglys bei policijos pareigūnas, mirtinai buvo sužalotas greitosios medicinos pagalbos tarnybos vairuotojas, rašoma pranešime spaudai.
REKLAMA
REKLAMA

Tęsiant „Rail Baltica“ darbus Jonavos rajone statoma geležinkelio sankasa

Tęsiant tris Baltijos šalis su Lenkija sujungsiančio greitojo geležinkelio „Rail Baltica“ statybas, Jonavos rajone beveik 30-ies kilometrų atkarpoje statoma geležinkelio sankasa ir inžineriniai statiniai.  Statybų darbai vyksta dvejose ruožo atkarpose Latvijos sienos link – 10 km atkarpoje Šveicarija–Žeimiai ir 17,7 km atkarpoje Žeimiai–Šėta, pranešė LTG grupė.
2024-02-29

Vilniuje ant geležinkelio bėgių rastas negyvas vyriškis

Ketvirtadienį ryte Vilniuje, prie Žarijų gatvės ir Abiejų Tautų Respublikos plento, ant geležinkelio bėgių rastas negyvas žmogus. Kūną pastebėjo nuo Lentvario stoties Vaidotų link važiavusio traukinio mašinistas, geležinkelio stoties budėtojas apie 8 val. ryto informaciją apie tai perdavė policijai. Į įvykio vietą atsiųsti ir medikai, jie patvirtino, kad žmogus nebegyvas. Žmogaus tapatybė ir mirties aplinkybės nustatomos. Šioje vietoje geležinkelio ruožas yra atitvertas tvoromis.
Kriminalai 2024-02-29

Tyrimas: projekto „Rail Baltica“ naudą Lietuvai mato 77 proc. šalies gyventojų

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad įgyvendinus „Rail Baltica“ projektą pagerės susisiekimas su Europa ir bus galima dažniau rinktis keliones traukiniu, rodo bendrovės „Spinter Research“ atlikta visuomenės apklausa. Tyrimo duomenimis, 77 proc. gyventojų sako, kad naujas tarptautinis geležinkelis „Rail Baltica“ yra Lietuvai reikalingas projektas. Tuo metu projekto nenaudą šaliai įvardijo 6 proc. 59 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų, 3 proc.
2024-02-26

Rusija pareiškė sulaikiusi proukrainietišką baltarusį, padegusį geležinkelio pastotę

Rusijos vakaruose dėl įtarimų proukrainietišku sabotažu sulaikytas baltarusis, kuris padegė geležinkelio pastotę, pirmadienį pranešė Rusijos valstybinės naujienų agentūros. 2022 metų vasarį pradėjusi plataus masto puolimą prieš Ukrainą, Rusija sulaikė dešimtis žmonių už sabotažą, taip pat ir nukreiptą prieš didžiulį šalies geležinkelių tinklą. Įtariamasis, gimęs 1998 metais, taikėsi į geležinkelio pastotę Tuloje, maždaug už 175 km į pietus nuo Maskvos, pranešė naujienų agentūra RIA.
2024-02-13

Ruošiamasi išpirkti žemę „Rail Baltica“ linijai nuo sienos su Lenkija iki Kauno

Susisiekimo ministerija ruošiasi išpirkti žemę, reikalingą europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ tiesimui nuo sienos su Lenkija iki Jiesios šalia Kauno ir ieško turto vertintojų. Ministerija šią savaitę paskelbė turto vertinimo konkursą. Laimėtojas turės įvertinti 144 žemės sklypus Kalvarijų, Marijampolės, Prienų rajono, Kazlų Rūdos ir Kauno rajono teritorijose.
2024-02-08

Išpuolis Paryžiuje: peiliu sužeisti trys žmonės

Peiliu ir plaktuku apsiginklavęs vyras, kuris šeštadienio rytą Paryžiaus Liono stotyje sužeidė tris žmones, gali turėti psichikos problemų, sakė Prancūzijos sostinės policijos viršininkas. Po pusmečio olimpiadą surengsiančio Paryžiaus prokuratūra paskelbė, kad užpuolikas, kurį sutramdė vienas apsaugininkas, buvo sulaikytas. Vieno per išpuolį sužeisto žmogaus būklė yra sunki, jam atliekama operacija, o kiti du sužeisti lengviau, nurodė policija.
2024-02-03

Paskelbta, kada numatoma atlikti Kaišiadorių pėsčiųjų tilto per geležinkelį rekonstrukciją

Pavasarį planuojamą pradėti pėsčiųjų tilto per geležinkelį Kaišiadoryse rekonstrukciją numatoma atlikti iki spalio.  Po jos traukinių bėgių atskirtas miesto dalis jungiantis prastos būklės tiltas bus pritaikytas neįgaliesiems.  Už rekonstrukciją atsakingos „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūrą valdančios įmonės „LTG Infra“ Remontų projektų valdymo vadovas Vytautas Balevičius sako, kad pastarąjį kartą tiltas kapitaliai remontuotas 1995-aisiais.
2024-01-14

Dėl sugadintų ir pavogtų geležinkelio bėgių kaltinamam vyrui – 63 tūkst. eurų ieškinys

Panevėžio apylinkės teismui perduota byla, kurioje kėdainietis kaltinamas dėl siaurojo geležinkelio bėgių sugadinimo ir vagystės. Dėl to 39-erių V. J. byloje pateiktas beveik 63 tūkst. eurų siekiantis ieškinys. Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, praėjusių metų gegužės mėnesį aptikta, kad Pasvalio rajone, miške netoli Joniškėlio, suniokota nacionalinės reikšmės nekilnojamosios kultūros vertybės – siaurojo geležinkelio komplekso – atkarpa.
Kriminalai 2023-12-29

Uosto įmonės: brangstantis krovinių vežimas geležinkeliu gali atbaidyti klientus

„Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) nuo kitų metų 5–62 proc. didinant krovinių pervežimo tarifus, gali mažėti per Klaipėdos uostą gabenamų tranzitinių krovinių apimtys, o Lietuvoje kroviniai gali būti perkelti į kitas transporto rūšis. Uosto krovos įmonės taip pat baiminasi kitų mokesčių didinimo, Uosto direkcijos konkurencijos. Nors uosto krova per pastaruosius dvejus metus krito ketvirtadaliu, bendrovės, priešingai nei bijota, darbuotojų neatleido ir didino atlyginimus.
2023-12-21

Dėl „Rail Baltica“ tiesimo Seimas leido kirsti miškus, įrengti laikinus kelius

Siekiant paspartinti europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ tiesimą, Seimas leido kirsti vėžei trukdančius miškus.   Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Miškų įstatymo pataisas: už balsavo 77 Seimo nariai, susilaikiusių ir balsavusių prieš nebuvo.  „Tiesiamas „Rail Baltica“ geležinkelis, reikia nutiesti kelią, reikia paimti žemę ir paskui ją sutvarkyti, kai bus nutiestas geležinkelis“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.
2023-12-14

Aktualu keliaujantiems traukiniais: nuo sausio dalis reisų bus trumpinami arba atšaukiami

Kitų metų pradžioje planuojamas naujas elektrifikacijos darbų etapas – nuo sausio 8 d. svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos darbai persikels į ruožą Radviliškis(Šauliai)–Klaipėda, praneša Lietuvos geležinkeliai. Šiuo metu jau atlikta apie 50 proc. geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos projekto darbų. Iki 2024 metų pabaigos Lietuvoje elektrifikuoto geležinkelio dalis visoje infrastruktūroje turėtų siekti apie 35 proc.
2023-12-14

Žemę „Rail Baltica“ Kauno ir Panevėžio depams paims „Kelprojektas“ ir Atamis“

Preliminarios 125 mln. eurų vertės europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ Kauno ir Panevėžio depų statybos projekto žemės paėmimą visuomenės poreikiams suprojektuos ir įgyvendins konkursą laimėjusios bendrovės „Kelprojektas“ ir „Atamis“.  Susisiekimo ministerija ir už geležinkelio statybas Lietuvoje atsakinga įmonė „LTG Infra“ su įmonėmis gruodžio pradžioje  pasirašė 620 tūkst.
2023-12-06

Mažeikių geležinkelio stoties pastatą ketinama perduoti savivaldybei

„Lietuvos geležinkelių“ antrinės bendrovės „LTG Infra“ valdomą Mažeikių stoties pastatą ketinama perduoti vietos savivaldybei. Pastaroji čia ketina įkurti Turizmo ir verslo informacijos centrą, Verslo inkubatorių, kavinę, galbūt – ir Civilinės metrikacijos skyrių.  Sprendimą dėl maždaug 1,5 tūkst. kv.
2023-11-28

Išbandomas krovinių gabenimas geležinkeliu tarp Kauno ir Kyjivo

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ išbandė puspriekabių gabenimą tarp Kauno ir Kyjivo. Iš Kauno intermodalinio terminalo išvykę traukinys  jau pasiekė Kijevą, pranešė „LTG Cargo“.  Bendrovės vadovė Eglė Šimė sako, kad toks vežimas sprendžia vilkikų eilių Lenkijos–Ukrainos pasienyje problemą.
2023-11-17

Išpirkus sklypus „Rail Baltica“ Kauno geležinkelio mazgui ruošiamasi projektavimui

Spartinant europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ Kauno geležinkelio mazgo statybą, 17 iš 20-ties privačių savininkų jau sutiko parduoti žemės sklypus ar jų dalis. Mazgo projektavimas prasidės jau kitų metų pradžioje, o statyboms bus pasirengta 2025 metų pradžioje, skelbia Susisiekimo ministerija.
2023-10-31

Tiesiant „Rail Baltica“ Panevėžyje bus išsaugoti 23 namai

Susisiekimo ministerija patvirtino europinės vėžės „Rail Baltica“ Panevėžio geležinkelio mazgo sprendinį su tarptautine keleivių stotimi vakarinėje miesto dalyje, šalia aplinkkelio bei su papildomu miestą kirsiančiu ruožu. Taip pat numatyta vėžę patraukti arčiau siaurojo geležinkelio – tai leis išsaugoti anksčiau numatytus nugriauti 23 privačius namus, trečiadienį pranešė ministerija.
2023-10-18

Pasirašyta sutartis dėl beveik 1 mlrd. eurų ES paramos „Rail Balticai“

Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektui skirta dar 928 mln. eurų europinės  paramos, pranešė bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“. Finansavimas skirtas pirmiesiems maždaug 130 km sankasos statybos darbams.  Apie Europos Komisijos skirtą 928 mln. eurų paramą projektui pranešta birželį, Lietuvai iš šios sumos numatyta 394 mln. eurų.
2023-10-18
REKLAMA
Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas  Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas

Advokatas E. Racius: ką tiesiant „Rail Baltica“ vėžę turėtų žinoti žemės savininkai?

Lietuvoje įgyvendinamas istorinis šaliai „Rail Baltica“ projektas turi ypatingos reikšmės projekto statusą. Edvardas Racius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ advokatas, atkreipia dėmesį, kad Seimas dar 2011 m. geležinkelio transporto projektą pripažino ypatingos reikšmės projektu. E. Racius pabrėžia, kad vykdant tokio masto projektą skiriamas ypatingas dėmesys žemės paėmimo procesui – žemės išpirkimui visuomenės poreikiams jos savininkams teisingai atlyginant.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl žemės išpirkimas „Rail Baltica“ projekte – svarbus nacionalinis interesas

„Rail Baltica“ – ypatingos svarbos geležinkelio projektas Lietuvai ir visam Baltijos regionui, padėsiantis sumažinti transporto sektoriaus priklausomybę nuo Rytų rinkų. Įgyvendinant šį projektą, bus tiesiama visiškai nauja europinės vėžės geležinkelio linija, kuri drieksis tiek neapgyvendintose, tiek urbanizuotose teritorijose, tad natūralu, jog tam reikės išpirkti privačią žemę.
REKLAMA
„Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?  „Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?

„Rail Baltica“ Lietuvoje: kokie artimiausi darbų etapai ir prioritetai?

„Rail Baltica“ – šeštas pagal dydį Europos Sąjungos investicijų projektas, kurį šiame geopolitiniame kontekste siūloma įtraukti į Europos Sąjungos tarptautinio transporto koridorių Baltijos jūra–Juodoji jūra–Egėjo jūra. Iki šiol „Rail Baltica“ buvo sudėtinė Europos Sąjungos tarptautinio transporto koridoriaus Šiaurės jūra–Baltijos jūra dalis.
REKLAMA
Rūta Blagnytė  Rūta Blagnytė

„RB Rail“ ekspertė: „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūra bus pritaikyta galimiems klimato kaitos padariniams

Rūta Blagnytė, europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą koordinuojančios įmonės „RB Rail“, AS vadovaujanti aplinkosaugos ekspertė, sako, kad didžiausias Baltijos regiono infrastruktūros projektas – su iššūkiais, tačiau be galo įdomus. Pasak R. Blagnytės, projektas įgyvendinamas naujoje realybėje – visuomenei ir verslui pastaraisiais metais skiriant ypatingą dėmesį klimato kaitai ir didesnei aplinkos apsaugai, projektui keliami nauji, aukštesni reikalavimai.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

„Rail Baltica“ geležinkelio linija per Lietuvą: kaip parenkama jo trasa?

Pirmasis ir itin svarbus europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ statybų etapas – teritorijų planavimas. Vytautas Palevičius, Susisiekimo ministerijos Infrastruktūros plėtros grupės vadovas, sako, kad būsimos geležinkelio linijos trasos atrenkamos tik po ilgo ir kruopštaus darbo – analizuojant galimus ruožus, atsižvelgiant į gyventojų ir verslo poreikius, į derybas įtraukiant ne tik vietos bendruomenes, bet kai kuriais atvejais – net ir Europos Komisiją.
Rail Baltica 2023-10-04

Geležinkelio priežiūros darbus vykdęs vyras netyčia įžengė į Rusiją ir buvo sulaikytas

Techninius darbus vykdęs vienos rangos bendrovės darbuotojas dėl neatsargumo geležinkelio tiltu iš Lietuvos įžengė į Rusijos pusę, ten buvo sulaikytas. Kaip ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), įvykį fiksavusiems Kybartų užkardos pasieniečiams teko pasirūpinti, kad Rusijos pareigūnai vyrą po kelių valandų grąžintų į Lietuvą.

LTG: iki metų pabaigos bus elektrifikuota 45 proc. geležinkelio Vilnius–Klaipėda

Šiais metais turėtų būti elektrifikuota 45 proc. Vilniaus geležinkelio mazgo ir atkarpos Kaišiadorys–Klaipėda, pranešė Susisiekimo ministerija. Planuojama, kad iki kitų metų baigus Vilniaus mazgo bei Kaišiadorys–Radviliškis atkarpos tinklo statybas jo bendras ilgis sieks 164 kilometrus, kai visą elektrifikacijos projektą apima 363 kilometrai.
2023-08-22

Panevėžietis pakraupo išgirdęs, kad jo namas bus nušluotas nuo žemės paviršiaus: „Su grabu išveš“

„Rail Balticos“ vėžė, kuri eis pro Panevėžį, sukėlė didžiulį gyventojų pasipiktinimą. Mat dėl europinės geležinkelio vėžės dalis žmonių neteks savo namų – pagal planą juos tiesiog teks nušluoti nuo žemės paviršiaus. Gyventojai stebisi, kodėl projekto rengėjai ir vykdytojai bruka brangiausiai kainuosiančią ir žmonių gyvenimus griausiančią alternatyvą. Netoli Panevėžio, Bernatonių kaime įsikūrusioje sodų bendrijoje gyvenanti Irena patyrė šoką išvydusi „Rail Balticos“ vėžės planą.

Panevėžyje bus pristatyta „Rail Baltica“ plėtra

Ketvirtadienį Panevėžio savivaldybėje visuomenei bus pristatyta europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ plėtra bei suplanuota infrastruktūra regione.  Pasak susisiekimo viceministrės Loretos Maskaliovienės, Panevėžyje bus statoma viena iš trijų tarptautinių „Rail Baltica“ geležinkelio stočių Lietuvoje.
2023-08-17

Nelaimė Lenkijoje – į sunkvežimį įsirėžė traukinys

Centrinėje Lenkijoje geležinkelio pervažoje į sunkvežimį įsirėžė traukinys, sužeisti 22 žmonės, penktadienį pranešė ugniagesiai gelbėtojai. Anot regiono ugniagesių vadovo pavaduotojo Januszo Majewskio, keturi netoli Dalanoveko įvykusios avarijos metu sužeistieji buvo paguldyti į ligoninę, vienas iš jų – labai sunkios būklės ir išskraidintas greitosios pagalbos sraigtasparniu.
2023-08-11

Geležinkelio ruože nuo Kauno iki Lenkijos sienos bus keičiamos saugos sistemos

Geležinkelio ruože nuo Kauno iki sienos su Lenkija bus keičiamos ir atnaujinamos saugumo sistemos. Įmonės „LTG Infra“ eismo valdymo vadovas Tomas Jonikaitis sako, kad dalis jų nebuvo atnaujintos jau 50 metų.   „Dauguma stočių ir tarpstočių sistemų šiame ruože jau baigia savo gyvavimo ciklą, jos buvo įrengtos 1970–2012 metais.
Aktualijos 2023-07-30

Estija pradeda rinktis rangovą pirmosios šalyje „Rail Baltica“ atkarpos statybai

Estijos vartotojų apsaugos ir techninio reguliavimo tarnyba (TTJA) išdavė pirmąjį leidimą europinės vėžės gelėžinkelio „Rail Baltica“ pagrindinės linijos tiesimui. „Departamentas išdavė leidimą tiesti „Rail Baltica“ geležinkelio liniją Kohilos ruože. Trasa suskirstyta į projekto ruožus, o išduotas statybos leidimas yra pirmasis, leidžiantis statybos darbus pagrindinėje trasoje“, – nurodo TTJA.
2023-07-24

Ministerija išpirks dalį „Rail Baltica“ būtinų sklypų prieš žemės paėmimo procedūras

Siekiant spartinti europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ statybą, Vyriausybė trečiadienį  leido Susisiekimo ministerijai išpirkti reikalingus žemės sklypus ruožui nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Jiesios.  Ministerija dar iki specialiojo plano patvirtinimo įsigis žemės sklypus ir jų dalis, reikalingas 14 objektų – tiltų, tunelių, viadukų – statybai.
2023-07-19

Remonto darbams sostinėje uždaroma geležinkelio pervaža Pavilnyje

Remonto darbams nuo pirmadienio vakaro kelioms dienoms uždaroma geležinkelio pervaža Pavilnyje, pranešė Vilniaus savivaldybė. Remontas vyks dviem etapais – nuo pirmadienio, 21 valandos, iki ketvirtadienio, 6 valandos ryto. Antrą kartą pervaža bus uždaryta nuo liepos 24 dienos vakaro iki liepos 27 dienos vakaro.  Anot savivaldybės, šiais laikotarpiais transporto priemonės bus nukreipiamos apylankomis link Juodojo kelio ir geležinkelio pervažos Subačiaus gatvėje.
2023-07-17

Remonto darbams uždaroma geležinkelio pervaža Pavilnyje

Atliekant geležinkelio remonto darbus, laikinai visiems eismo dalyviams bus uždaryta geležinkelio pervaža Pavilnio gatvėje. Remontas vyks dviem etapais: nuo liepos 17 d. 21 val. iki liepos 20 d. 6 val. ir nuo liepos 24 d. 21 val. iki liepos 27 d. 18 val., rašoma savivaldybės pranešime spaudai. Šiais laikotarpiais transporto priemonės bus nukreipiamos apylankomis link Juodojo kelio ir geležinkelio pervažos Subačiaus gatvėje.
2023-07-14

Indijoje dėl traukinių katastrofos sulaikyti 3 geležinkelių darbuotojai

Indijos policija penktadienį pranešė, kad sulaikė tris vyrus dėl trijų traukinių susidūrimo, per kurį praėjusį mėnesį žuvo beveik 300 žmonių ir kuris buvo viena didžiausių per daugiau nei du dešimtmečius geležinkelio katastrofų šalies istorijoje. Traukinių avarija rytinėje Odišos valstijos dalyje įvyko birželį, keleiviniam traukiniui, per klaidą nukreiptam į kitą liniją, susidūrus su stovinčiu krovininiu traukiniu, pakrautu geležies rūdos.
2023-07-07

Vyriausybė atvėrė kelią „Rail Baltica“ depų statyboms reikalingos žemės paėmimui

Vyriausybė trečiadienį patvirtino europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ infrastruktūros priežiūros depų Kaune ir Panevėžyje susisiekimo specialųjį vystymo planą, pagal kurį bus pradėtas žemės paėmimas visuomenės poreikiams.  Patvirtintas planas padės iki 2024 metų užbaigti pagrindines „Rail Baltica“ ruožo Kaunas–Panevėžys teritorijų planavimo, žemės paėmimo ir projektavimo procedūras bei geležinkelio statybas, teigia siūlymą rengusi Susisiekimo ministerija.
2023-06-28

Vilniečiai nebegali ilsėtis – naktimis signalizuoja traukiniai: paaiškino, kas vyksta

Dalis vilniečių vėlai vakarais nebegali ilsėtis. Gyventojai naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad pastarąją savaitę apie 22–24 val. vis girdi traukinių suaktyvėjimą ir signalizavimą. Geležinkeliečiai paaiškino, kas vyksta, ir įspėjo, kad traukinių signalai vėlai vakarais dar girdėsis iki liepos 1 d. Aiškėja, kad traukinių suaktyvėjiams vyksta dėl viename iš geležinkelio ruožų vykstančių remonto darbų. „Atsiprašome gyventojų dėl laikinų nepatogumų.

Melitopolyje sprogo geležinkelis, kuriuo rusai gabeno vogtas medžiagas: nuo bėgių nulėkė 5 vagonai

Antradienį laikinai okupuotame Melitopolyje įvykęs sprogimas apgadino geležinkelio ruožą, taip pat sugadino vagonus, kuriais buvo gabenama vogta geležies rūda, praneša „Ukrainska Pravda“. „Patikslintais duomenimis, per vakarykštį sprogimą Melitopolyje buvo apgadinta geležinkelio atkarpa. Geležinkelis pasirinko tinkamiausią momentą – juo kaip tik judėjo priešo traukinys iš Dneprorudnyj su pavogta geležies rūda“, – cituojamas Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas.
2023-06-14

Rusijoje nuo geležinkelio bėgių nulėkė 13 traukinio vagonų

Rusijoje nuo bėgių nulėkė 13 vagonų, rašo „Obozrevatel“.  Užbaikalės regione, Rusijoje, nuo bėgių nulėkė 13 vagonų, 8 iš jų apvirto. Apie incidentą skelbė ir Rusijos žiniasklaida. Skelbta, kad nelaimės metu niekas esą nenukentėjo, įvykio vietoje vyksta atstatymo darbai, todėl kitų traukinių judėjimas geležinkelio bėgiais yra sustabdytas. Tiesa, kodėl net 13 vagonų nulėkė nuo geležinkelio bėgių, Rusijos atstovai neskelbia.
202 2023-05-21

Šiauliuose, netoli geležinkelio bėgių, buvo rastas sprogmuo, stabdytas traukinių eismas

Šiauliuose, netoli geležinkelio bėgių, trečiadienį buvo rasta aviacinė bomba. Vėliau ją sunaikinimui išsivežė kariuomenės išminuotojai. Dėl įvykio maždaug pustrečios valandos buvo sustabdytas traukinių eismas, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Apie 13.32 val., Aerodromo gatvėje, geležinkelio Vilnius-Klaipėda 209 kilometre, apie 10 metrų nuo pagrindinių geležinkelio bėgių, atliekant žemės kasimo darbus rastas sprogmuo.

Bus atnaujinamos geležinkelio pervažos ruože Mauručiai–Kazlų Rūda

Keturios pervažos geležinkelio linijoje Mauručiai–Kazlų Rūda bus modernizuojamos už 2,4 mln. eurų, pranešė Susisiekimo ministerija. Per daugiau nei metus pervažose planuojama atlikti signalizacijos konfigūravimo darbus, įrengti užtvarus, pėsčiųjų perėjos signalizaciją ir vaizdo stebėjimo sistemas. Anot ministerijos kanclerio Ramūno Dilbos, tai padidins pėsčiųjų ir automobiliais pervažas kertančių asmenų saugumą. Šias pervažas planuojama atnaujinti iki 2024 metų.
2023-05-15

Dėmesio, keleiviai: šią savaitę nekursuos traukiniai tarp Vilniaus ir Klaipėdos

Dėl tilto tarp Tryškių ir Dūseikių remonto nuo pirmadienio iki šeštadienio (imtinai) nekursuos traukiniai tarp Vilniaus ir Klaipėdos, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).  Šiomis dienomis traukiniai važiuos tik tarp Vilniaus ir Šiaulių.  Maršruto Vilnius–Klaipėda tvarkaraščiai keisis ir kitomis dienomis: gegužės 21–25 dienomis traukiniai įprastu grafiku  kursuos tik sekmadienį – gegužės 21-ąją, o nuo pirmadienio iki šeštadienio – tik ankstyvais rytais ir vakarais.
2023-05-15
Į viršų