Sveikatos DNR

 

Tinklalaidė apie sveikatą, kurioje svečiuojasi geriausi medikai, savo srities specialistai ir žinomi žmonės, atvirai pasakojantys apie ligas ir sveikatos sutrikimus, įvairius negalavimus.

Paaiškino, kodėl vyrai renkasi jaunesnes moteris ir kas ta vidurio amžiaus krizė

Dauguma žmonių žino, kas yra paauglystė, vis tik žmogaus raida po paauglystės nesibaigia ir laukia ne vienas sudėtingas etapas: išsikraustymas iš tėvų namų, tapimas suaugusiu, galimai vidurio amžiaus krizė, suvokimas, kad artėja senatvė. Kaip lengviau išgyventi šiuos pokyčius ir prisitaikyti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto, psichologijos instituto docentas Antanas Kairys.

„Žaibas trenkė pirmą kartą į galvą“ – taip pacientai apibūdina skausmą plyšus kraujagyslei smegenyse

Galvos smegenų traumos ir ligos yra vienos pavojingiausių, nes jas patyrus žmogus gali tapti visiškai neveiksnus: atrodytų, net jei fiziškai žmogus ir yra pajėgus reabilituotis, bet jei jis nebesupranta, ką jam sako gydytojas, padėti tampa kur kas sudėtingiau.

Kasos uždegimą paskatina vos 1 veiksmas: profesorius Kalibatas įspėja visus

Lietuvą jau užplūdo karščiai, kurie daliai žmonių yra itin pavojingi: perkaisti galima ne tik būnant saulėje, bet ir namuose. Naudinga įsidėmėti ženklus, kuriuos siunčia organizmas, kai karštis alina per stipriai, ir žinoti, kada metas kreiptis į medikus. Daugiau apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidentas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Julius Kalibatas.

Tyliąja žudike vadinama liga smogia iš pasalų: iki ligoninės spėja atvykti ne visi

Kraujagyslių sistemos ligos gali turėti įvairiausių simptomų, tik štai viena jų būklė, išsiplėtusi kraujagyslė pilvo aortoje, kitaip vadinama pilvo aortos aneurizma, paprastai nei skauda, nei kaip nors kitaip duoda apie save žinoti. Būtent dėl to pilvo aortos aneurizma vadinama tyliąja žudike: jai plyšus ne visada žmogus spėja pasiekti ligoninę ir gauti pirmąją pagalbą.

Vos 1 ženklas išduoda vėžį: pastebėjus skubėkite pas gydytoją

Apie kai kuriuos sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, skausmą tuštinantis ar išmatose pastebimą kraują, nepatogu kalbėti net su gydytoju, tačiau pastebėjus šiuos simptomus svarbu kuo greičiau vykti išsitirti, nes jie gali išduoti vėžį. Apie storosios žarnos, dar vadinamą kolorektalinį, vėžį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo Nacionalinio vėžio instituto onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė.

Šia klastinga liga užsikrėsti galima vos išėjus iš namų: laiku pastebėkite šiuos ženklus

Erkės Lietuvoje platina ne vieną susirgimą. Bet jei nuo viruso – erkinio encefalito – dar galima pasiskiepyti, tai nuo bakterinės infekcijos – Laimo ligos – ne. Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja Daiva Radzišauskienė pasakoja daugiau, kokiais simptomais ši liga pasireiškia. Laimo liga yra erkių platinama bakterinė infekcija: ja susergama, kai į žmogaus kraują patenka borelijos – bakterijos, sukeliančios šį susirgimą.

Radikulitas ir surakinta nugara: jei ima nors kiek skaudėti, būtina ieškoti pagalbos

Lietuvoje daugybė gyventojų skundžiasi nugaros skausmais arba surakinta nugara, sako reabilitologė Brigita Paulienė. Pašnekovė apgailestauja, kad nors galima problemų su nugara ir juosmeniu išvengti, vis tik retas ima rūpintis savo kūnu laiku. Kaip išvengti kūno, ir ypač nugaros, juosmens skausmų, kodėl judesys būtinas kasdien ir kaip jis naudojamas net ir gydymui ar pooperaciniam sveikimui, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja reabilitologė Brigita Paulienė.

Alkoholis ir širdies ligos: ar tikrai šaukštas jo išvalys kraujagysles?

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Lietuvos gyventojų mirties priežastis, deja, akivaizdu, kad šių ligų paplitimas pirmiausia siejamas su gyvenimo būdu.

Sveikatos būklė, kurią lietuviai mėgsta kentėti: kai to nebegali, tai eina pas psichiatrus

Lėtinis nuovargis, atrodo ne toks akivaizdus ir pavojingas, kaip, tarkim, kojos lūžis, vis tik jis iš esmės blogina žmonių gyvenimo kokybę ir savijautą, o ilgainiui gali prasidėti ir daugybė kitų ligų.

Pasakė, kodėl atsiranda venų varikozė: pastebėkite laiku

Venų varikozė pirmiausia asocijuojasi su estetine problema: itin ryškiai matomos išsiplėtusios venos. Kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas sako, kad ši liga kur kas klastingesnė. Plika akimi matomos venos yra tik dalis problemos, nes iš tiesų yra besivystančio giliųjų venų nepakankamumo požymis, o tai gali baigtis net mirtimi.

Žarnyno vėžį Jurgitai išdavė vos keli simptomai: įsidėmėkite juos

Kai kurie sveikatos sutrikimai, tokie kaip kraujavimas ar skausmas tuštinantis, žmonėms Lietuvoje yra nepatogios kalbėti temos net ir gydytojo kabinete. Jurgitai buvo diagnozuotas piktybinis navikas tiesiojoje žarnoje, tam reikėjo ne vienų metų gydymo ir dabar moteris siunčia žinią visiems: skubėkite pasitikrinti, jei yra, kas jums kelia nerimą.

Gydytojas papasakojo, kaip dėl grožio moterys susigadina veidus: „Yra tekę matyti ir pacientę su daliniu aklumu“

Noras turėti gražų ir sveiką veidą ne visuomet baigiasi laimingai, jei žmogus tam pasirenka abejotinos kvalifikacijos grožio specialistus ir neturi saiko. Deja, kai kurios procedūros pacientams, kurių didesnė dalis – moterys, baigiasi itin liūdnai. Apie tai, kaip rūpintis savo oda, kokios procedūros yra saugios ir kokios kvalifikacijos medikai gali leisti įvairias injekcijas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis.

Sapnuojate intymius sapnus? Nustebsite, ką tai atskleidžia

Įvairių keistų, neįprastų ar net intymių sapnų reikšmės aiškinamos skirtingai – galima rasti įvairiausių versijų, ką reiškia vienas ar kitas sapnas. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia intymūs ar keisti sapnai? Apie tai, ką reiškia sapnai ir kokia jų tikroji reikšmė, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo egzistencinės terapijos praktikas dr. Justinas Grigas.

Prasidėjo ligoms palankus metas: kaip stiprinti sveikatą, o kada jau nelaukiant važiuoti į ligoninę

Pavasarį organizmas yra kiek pasilpęs po žiemos, trūksta vitaminų, dažnais atvejais tenka vis dar atsigauti nuo ligų, kuriais sirgta šaltuoju metų laiku. Be to, ir pavasarį infekcijos ir bakterijos niekur nedingsta, tad sergamumas neslūgsta.

Sapnai ir jų reikšmės – ekspertas paaiškino, ką galime sužinoti miegodami

Ką reiškia sapnai, kodėl sapnuojame ir kokios realios naudos galime iš jų gauti, ar galime sužinoti sapnų reikšmę ir kodėl kai kurie išvis nesapnuojame, apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja egzistencinės terapijos praktikas, dr. Justinas Grigas.

Knarkti nustosite akimirksniu: gydytojas atskleidė, kas padės

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.

Naktimis knarkiate? Gydytojas skubiai įspėja, ką tai gali išduoti

Knarkimas – nemaloni problema, kankinanti milijonus žmonių pasaulyje. Tai ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, tampanti net skyrybų priežastimi. Tačiau labai svarbu žinoti, kad knarkimas taip pat gali išduoti klastingą ligą – miego apnėją. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakojo, kad knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių.

Knarkimas gali išduoti pavojingą ligą: pasitikrinkite, ar nesergate

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba atkreipia dėmesį, kad knarkimas gali rodyti ir itin pavojingą ligą.

Šias ligas labai sunku „pagauti“: jas rasti užtrunka 4–6 metus

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, kai kurias ligas rasti retas ligas yra iššūkis. Pirmiausia dėl to, kad tokių ligų yra tūkstančiai, o simptomai dažnai gali būti nespecifiniai ir paprasti. „Nustatyti retą ligą Europoje trunka apie 4–6 metus, o JAV net nuo 4 iki 8 metų gali užtrukti retos ligos nustatymas nuo pirmo kreipimosi, pirmų simptomų, iki kol ji yra diagnozuojama“, – sako Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė, doc. Rūta Navardauskaitė.

Nenumokite ranka į aukštą kraujospūdį: gali baigtis liūdnai

Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi. Viena iš lėtinių ligų, kuri gali pasibaigti net insultu, yra arterinė hipertenzija, t. y., ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Nors atrodo, kad ši liga dažniau pasitaiko garbingo amžiaus pacientams, deja, ja serga ir maži vaikai.
Į viršų