Sveikatos DNR

 

Tinklalaidė apie sveikatą, kurioje svečiuojasi geriausi medikai, savo srities specialistai ir žinomi žmonės, atvirai pasakojantys apie ligas ir sveikatos sutrikimus, įvairius negalavimus.

Vėžys, kuris Lietuvoje galėtų nykti sparčiau: siunčia žinią moterims

Gimdos kaklelio vėžys, deja, bet dar labai dažna onkologinė liga, kuria suserga moterys. Ir nors nuo jos gali apsaugosi skiepas, ne visos moterys apie jį žino ir suskumba skiepytis, nes mano, kad, jei to nepadarė paauglystėje, po to naudos nebebus. Profesorė tokią nuomonę paneigia.

Vertingi patarimai, kaip veido ir kūno masažą pasidaryti patiems: įsidėmėkite

Masažas – dažnam žmogui yra maloni patirtis, vis tik, ne visada pavyksta tam rasti laiko ir pinigų. Pasirodo, tinkamai įvaldžius technikas, masažą sau galima pasidaryti ir patiems, pasirinkus patogiausią laiką ir tam visiškai neišlaidaujant.

Šį naują tyrimą rekomenduojama pasidaryti kiekvienam: galite išvengti insulto ar infarkto

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje. Jau kuris laikas žinoma, kad rizikos veiksniai, kurie gali paskatinti širdies ir kraujagyslių ligas yra rūkymas, nekontroliuojamas aukštas kraujospūdis, nutukimas ir t.t., bet dabar yra nustatytas dar vienas naujas rizikos veiksnys, dėl kurio rekomenduojama pasitikrinti.

Kada paskutinį kartą darėte plaučių rentgeną? Moteris ištinka isterija, kai staiga randa šią ligą

Tuberkuliozė yra klastinga liga, galinti įsitvirtinti ne tik plaučiuose, bet ir kituose organuose, tarkim, per kraują sukėlėjai gali patekti į kaulus ir sąnarius, akis, odą, virškinimo sistemą, šlapimo sistemą, krūtinės ląstą. Kauno klinikų filialo Romainių ligoninės Pulmonologas plaučių gydytojas Virginijus Meškinis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja, ką naudinga žinoti apie šią klastingą ligą ir kaip dažnai reikėtų pasitikrinti profilaktiškai.

Paaiškino, kodėl vyrai renkasi jaunesnes moteris ir kas ta vidurio amžiaus krizė

Dauguma žmonių žino, kas yra paauglystė, vis tik žmogaus raida po paauglystės nesibaigia ir laukia ne vienas sudėtingas etapas: išsikraustymas iš tėvų namų, tapimas suaugusiu, galimai vidurio amžiaus krizė, suvokimas, kad artėja senatvė. Kaip lengviau išgyventi šiuos pokyčius ir prisitaikyti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto, psichologijos instituto docentas Antanas Kairys.

„Žaibas trenkė pirmą kartą į galvą“ – taip pacientai apibūdina skausmą plyšus kraujagyslei smegenyse

Galvos smegenų traumos ir ligos yra vienos pavojingiausių, nes jas patyrus žmogus gali tapti visiškai neveiksnus: atrodytų, net jei fiziškai žmogus ir yra pajėgus reabilituotis, bet jei jis nebesupranta, ką jam sako gydytojas, padėti tampa kur kas sudėtingiau.

Kasos uždegimą paskatina vos 1 veiksmas: profesorius Kalibatas įspėja visus

Lietuvą jau užplūdo karščiai, kurie daliai žmonių yra itin pavojingi: perkaisti galima ne tik būnant saulėje, bet ir namuose. Naudinga įsidėmėti ženklus, kuriuos siunčia organizmas, kai karštis alina per stipriai, ir žinoti, kada metas kreiptis į medikus. Daugiau apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidentas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Julius Kalibatas.

Tyliąja žudike vadinama liga smogia iš pasalų: iki ligoninės spėja atvykti ne visi

Kraujagyslių sistemos ligos gali turėti įvairiausių simptomų, tik štai viena jų būklė, išsiplėtusi kraujagyslė pilvo aortoje, kitaip vadinama pilvo aortos aneurizma, paprastai nei skauda, nei kaip nors kitaip duoda apie save žinoti. Būtent dėl to pilvo aortos aneurizma vadinama tyliąja žudike: jai plyšus ne visada žmogus spėja pasiekti ligoninę ir gauti pirmąją pagalbą.

Vos 1 ženklas išduoda vėžį: pastebėjus skubėkite pas gydytoją

Apie kai kuriuos sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, skausmą tuštinantis ar išmatose pastebimą kraują, nepatogu kalbėti net su gydytoju, tačiau pastebėjus šiuos simptomus svarbu kuo greičiau vykti išsitirti, nes jie gali išduoti vėžį. Apie storosios žarnos, dar vadinamą kolorektalinį, vėžį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo Nacionalinio vėžio instituto onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė.

Šia klastinga liga užsikrėsti galima vos išėjus iš namų: laiku pastebėkite šiuos ženklus

Erkės Lietuvoje platina ne vieną susirgimą. Bet jei nuo viruso – erkinio encefalito – dar galima pasiskiepyti, tai nuo bakterinės infekcijos – Laimo ligos – ne. Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja Daiva Radzišauskienė pasakoja daugiau, kokiais simptomais ši liga pasireiškia. Laimo liga yra erkių platinama bakterinė infekcija: ja susergama, kai į žmogaus kraują patenka borelijos – bakterijos, sukeliančios šį susirgimą.

Radikulitas ir surakinta nugara: jei ima nors kiek skaudėti, būtina ieškoti pagalbos

Lietuvoje daugybė gyventojų skundžiasi nugaros skausmais arba surakinta nugara, sako reabilitologė Brigita Paulienė. Pašnekovė apgailestauja, kad nors galima problemų su nugara ir juosmeniu išvengti, vis tik retas ima rūpintis savo kūnu laiku. Kaip išvengti kūno, ir ypač nugaros, juosmens skausmų, kodėl judesys būtinas kasdien ir kaip jis naudojamas net ir gydymui ar pooperaciniam sveikimui, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja reabilitologė Brigita Paulienė.

Alkoholis ir širdies ligos: ar tikrai šaukštas jo išvalys kraujagysles?

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Lietuvos gyventojų mirties priežastis, deja, akivaizdu, kad šių ligų paplitimas pirmiausia siejamas su gyvenimo būdu.

Sveikatos būklė, kurią lietuviai mėgsta kentėti: kai to nebegali, tai eina pas psichiatrus

Lėtinis nuovargis, atrodo ne toks akivaizdus ir pavojingas, kaip, tarkim, kojos lūžis, vis tik jis iš esmės blogina žmonių gyvenimo kokybę ir savijautą, o ilgainiui gali prasidėti ir daugybė kitų ligų.

Pasakė, kodėl atsiranda venų varikozė: pastebėkite laiku

Venų varikozė pirmiausia asocijuojasi su estetine problema: itin ryškiai matomos išsiplėtusios venos. Kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas sako, kad ši liga kur kas klastingesnė. Plika akimi matomos venos yra tik dalis problemos, nes iš tiesų yra besivystančio giliųjų venų nepakankamumo požymis, o tai gali baigtis net mirtimi.

Žarnyno vėžį Jurgitai išdavė vos keli simptomai: įsidėmėkite juos

Kai kurie sveikatos sutrikimai, tokie kaip kraujavimas ar skausmas tuštinantis, žmonėms Lietuvoje yra nepatogios kalbėti temos net ir gydytojo kabinete. Jurgitai buvo diagnozuotas piktybinis navikas tiesiojoje žarnoje, tam reikėjo ne vienų metų gydymo ir dabar moteris siunčia žinią visiems: skubėkite pasitikrinti, jei yra, kas jums kelia nerimą.

Gydytojas papasakojo, kaip dėl grožio moterys susigadina veidus: „Yra tekę matyti ir pacientę su daliniu aklumu“

Noras turėti gražų ir sveiką veidą ne visuomet baigiasi laimingai, jei žmogus tam pasirenka abejotinos kvalifikacijos grožio specialistus ir neturi saiko. Deja, kai kurios procedūros pacientams, kurių didesnė dalis – moterys, baigiasi itin liūdnai. Apie tai, kaip rūpintis savo oda, kokios procedūros yra saugios ir kokios kvalifikacijos medikai gali leisti įvairias injekcijas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis.

Sapnuojate intymius sapnus? Nustebsite, ką tai atskleidžia

Įvairių keistų, neįprastų ar net intymių sapnų reikšmės aiškinamos skirtingai – galima rasti įvairiausių versijų, ką reiškia vienas ar kitas sapnas. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia intymūs ar keisti sapnai? Apie tai, ką reiškia sapnai ir kokia jų tikroji reikšmė, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo egzistencinės terapijos praktikas dr. Justinas Grigas.

Prasidėjo ligoms palankus metas: kaip stiprinti sveikatą, o kada jau nelaukiant važiuoti į ligoninę

Pavasarį organizmas yra kiek pasilpęs po žiemos, trūksta vitaminų, dažnais atvejais tenka vis dar atsigauti nuo ligų, kuriais sirgta šaltuoju metų laiku. Be to, ir pavasarį infekcijos ir bakterijos niekur nedingsta, tad sergamumas neslūgsta.

Sapnai ir jų reikšmės – ekspertas paaiškino, ką galime sužinoti miegodami

Ką reiškia sapnai, kodėl sapnuojame ir kokios realios naudos galime iš jų gauti, ar galime sužinoti sapnų reikšmę ir kodėl kai kurie išvis nesapnuojame, apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja egzistencinės terapijos praktikas, dr. Justinas Grigas.

Knarkti nustosite akimirksniu: gydytojas atskleidė, kas padės

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.

Naktimis knarkiate? Gydytojas skubiai įspėja, ką tai gali išduoti

Knarkimas – nemaloni problema, kankinanti milijonus žmonių pasaulyje. Tai ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, tampanti net skyrybų priežastimi. Tačiau labai svarbu žinoti, kad knarkimas taip pat gali išduoti klastingą ligą – miego apnėją. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakojo, kad knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių.

Knarkimas gali išduoti pavojingą ligą: pasitikrinkite, ar nesergate

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba atkreipia dėmesį, kad knarkimas gali rodyti ir itin pavojingą ligą.

Šias ligas labai sunku „pagauti“: jas rasti užtrunka 4–6 metus

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, kai kurias ligas rasti retas ligas yra iššūkis. Pirmiausia dėl to, kad tokių ligų yra tūkstančiai, o simptomai dažnai gali būti nespecifiniai ir paprasti. „Nustatyti retą ligą Europoje trunka apie 4–6 metus, o JAV net nuo 4 iki 8 metų gali užtrukti retos ligos nustatymas nuo pirmo kreipimosi, pirmų simptomų, iki kol ji yra diagnozuojama“, – sako Kauno klinikų Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro koordinatorė, doc. Rūta Navardauskaitė.

Nenumokite ranka į aukštą kraujospūdį: gali baigtis liūdnai

Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi. Viena iš lėtinių ligų, kuri gali pasibaigti net insultu, yra arterinė hipertenzija, t. y., ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Nors atrodo, kad ši liga dažniau pasitaiko garbingo amžiaus pacientams, deja, ja serga ir maži vaikai.

Suaugusius kankinanti liga taikosi ir į vaikus: profesorė įspėja, kas ją išduoda

Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi. Viena iš lėtinių ligų, kuri gali pasibaigti net insultu, yra arterinė hipertenzija, t. y., ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Nors atrodo, kad ši liga dažniau pasitaiko garbingo amžiaus pacientams, deja, ja serga ir maži vaikai.

Alytiškė 38-erių jau sirgo kepenų ciroze, išgirdus diagnozę jos klausė: „Nevemiat krauju?“

Tokia sunki liga kaip kepenų cirozė gali užklupti visiškai netikėtai, nes, kaip sako medikai, „kepenys nesiskundžia“. Alytiškė Daiva Benedikienė prisimena didžiulius sunkumus, kuriuos teko išgyventi susirgus Vilsono liga, kuri galiausiai komplikavosi kepenų ciroze – jos gyvybę išgelbėjo kepenų transplantacija.

Lietuvoje – eilė pavojingų virusų: tai svarbu žinoti, norint neužsikrėsti

Išgyvenus koronaviruso pandemiją pastebėta, kad didelė dalis žmonių išvengė susidūrimo ir su kitais virusais, kurie iki tol aktyviai cirkuliavo visuomenėje.

Jokiu būdu nekartokite šių antibiotikų gėrimo klaidų: gali baigtis liūdnai

Turbūt kiekvienas turi savo nuomonę apie antibiotikus: vieni juos geria net ir nepaskyrus gydytojui, nes turi pasidėję spintelėje likutį, o gal ir kas iš pažįstamų jais pasidalina, kiti gi pradėję gerti antibiotikus nesugeria viso kurso, treti net ir gavę gydytojo paskyrimą gerti antibiotikų vengia it didžiausios grėsmės.

Ši klastinga liga šienauja gyvybes: įspėja saugotis

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Viena pavojingiausių ligų – plaučių uždegimas, kuris gali baigtis net mirtimi.

Pasakė, kada reikia sunerimti dėl kosulio: pasitikrinkite laiku

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Vis tik kartais net ir kosulys gali išduoti lėtinę ir nepagydomą ligą, kurią iki šiol nesirgote.

Lūžiai ir žaizdos: auksiniai chirurgo ir traumatologo patarimai, kaip elgtis susižeidus

Tinkama reakcija į traumą iš esmės gali palengvinti gydymą ir gijimą, todėl labai pravartu žinoti, kaip su patirta trauma elgtis. Kada sužeidimą palikti gydyti laikui, o kada skubėti pas gydytoją? Kada sužeidimą šaldyti, o kada gerti vaistą nuo skausmo? Į šiuos ir kitus klausimus naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ studijoje atsako „Nordclinic“ bei Kauno klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Karolis Varkalys ir ortopedas – traumatologas, Lietuvos futbo...

Skausmingas švenčių palikimas: kaip išvengti šių negalavimų ir net ligų

Pasibaigus šventiniam laikotarpiui gali likti ne tik malonių prisiminimų, bet ir kilti sveikatos problemų, pirmiausia, su virškinimo sistema, jei per didžiąsias metų šventes buvo sau leidžiama gerokai daugiau, nei reikėtų. Kokie yra skrandžio negalavimai ir kaip jų išvengti? Kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidą „Sveikatos DNR“, kurios viešnia – gydytoja gastroenterologė, docentė Goda Sadauskaitė.

Itin reta plaučių liga pražūtingesnė už vėžį: kaip atpažinti?

Mirtinai plaučių ligai Lietuvoje visai neseniai dar nebuvo jokio gydymo, o ją diagnozuoti pavyksta itin retai, mat apie šią ligą žinoma labai nedaug. Dabar sergantiems idiopatine plaučių fibroze gydymas jau yra, bet to nedarantiems šis susirgimas lieka pražūtingesniu nei vėžys. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos Plaučių kraujagyslių ir difuzinių ligų sektoriaus vadovės, gydytojos pulmonologės doc.

Ragina su šeima pasikalbėti apie mirtį ir savo norus: tai – labai svarbu

Gyvenant šios dienos rūpesčiais retas pagalvoja apie tai, kad neišvengiamai ateis ir mirties diena. Netikėta liga ar trauma neplanuotai pakeičia daugybę gyvenimų, o tuomet artimieji yra paliekami su neatsakytais klausimais ir atsakomybės našta nuspręsti, ko gi būtų norėjęs jiems brangus žmogus.

Agresyvų vėžį įveikusi vilnietė siunčia žinią: šie tyrimai gali išgelbėti gyvybę

Nors Lietuvoje yra prevencinių programų, kaip ir kada pasitikrinti krūtinę, Vaivos Mickuvienės istorija rodo, kad krūties vėžys gali užklupti gerokai anksčiau nei pradedamos taikyti šios prevencinės priemonės. Apie tai, kaip dažnai ir kokiais būdais moterys turėtų rūpintis savo krūtinės sveikata, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalba krūtų chirurgė, mamologė Daiva Gudavičienė ir bendruomenės „Vėžys – ne sloga“ įkūrėja Vaiva Mickuvienė.

Prieš Kalėdas alytiškis sulaukė lemtingo skambučio: vadina didžiausia dovana

Gyvenant šios dienos rūpesčiais retas pagalvoja apie tai, kad neišvengiamai ateis ir mirties diena. Netikėta liga ar trauma neplanuotai pakeičia daugybę gyvenimų, o tuomet artimieji yra paliekami su neatsakytais klausimais ir atsakomybės našta nuspręsti, ko gi būtų norėjęs jiems brangus žmogus. Šventės – puikus laikas ne tik pabendrauti su šeima, draugais, bet ir pasikalbėti apie labai svarbius dalykus ir kiekvieno laukiančius gyvenimo etapus, tokius kaip mirtis.

Kreipiasi į žmones, kuriems skauda galvą: štai, ką būtina žinoti

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Tad ko griebtis, kai kankina galvos skausmas, kada padės vaistai, o kada neapsieinama be vizito pas gydytoją? Ką daryti pajutus vieną ar kitą skausmą ir kitais naudingais patarimais naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ dalinosi gydytoja anesteziologė-reanimatologė, skausmo specialistė bei skausmo gydymo ir stuburo chirurgijos „Clinic Agatas“ įkūrėja Asta Mažeikaitė.

Kūno masės indeksas ir kiti rodikliai – jei norime jaustis ir atrodyti geriau, štai, į ką reikia kreipti dėmesį

Naujieji metai daug kam tampa ir nauja pradžia: duodame sau pažadų, kad gyvensime sveikiau, sportuosime, atidžiau žiūrėsime, ką dedame į burną. Vis tik gyvenimo būdas yra ne viskas, kai kalbame apie žmogaus gerą savijautą. Ką naudinga žinoti norint jaustis geriau, būti sveikesniam, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ diskutuoja Vilniaus Santaros klinikų gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė ir kineziterapeutė Kristina Jackūnė.

Kaip tvarkytis su skausmu, kad nereikėtų gultis ant operacinio stalo? Atskleidė vertingus patarimus

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Nors dažnu atveju laikas gydo, kaip sako Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis, bet, jei trauma buvo, galiausiai ji gali grįžti daug skaudesnėmis pasekmėmis ir kai kam tenka gultis ant operacinio stalo.

Ar sveika valgyti blynus? Atskleidė tiesą

Sveikos mitybos įpročiai – pamatas, kurį kai kurie tėvai vaikams pakloja jau vaikystėje. Deja, ne visi vaikystėje tokius įpročius įgijo, kad vėliau galėtų juos perduoti ir savo šeimai, tad kas yra svarbiausia, kai kalbame apie vaikų mitybą? Ką turime žinoti apie sveiką mitybą, kokios gudrybės gali padėti sudominti ne tik mažuosius, bet ir visą šeimą sveikais produktais ir kokie įpročiai gali padėti geriau jaustis ir išsaugoti sveikatą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ diskutuoja ...

Paskutinis Dalios Teišerskytės interviu – apie aptiktą vėžį

Šiandien Lietuvą sukrėtė skaudi žinia – per savo gimtadienį mirė 79-erių sulaukusi žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Apie tai pranešė žmonės.lt. Dar šių metų rugpjūčio mėnesį poetė lankėsi naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kur atvirai pasakojo apie kovą su atsitiktinai aptiktu vėžiu.

Ar mėnulio fazės veikia sveikatą? Atskleidė tiesą

Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų.

Atskleidė, ar mėnulis ir magnetinės audros veikia mūsų sveikatą: kiti mano neteisingai

Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų.

Naktį miegosite daug geriau: atskleidė aukso vertės patarimus

Kokybiškas miegas yra viena svarbiausių žmogaus rutinos dalių. Tačiau lengvai užmigti pavyksta ne visiems. „Sveikatos DNR“ laidoje svečiavosi šeimos gydytoja Elena Šukė, kuri papasakojo apie nemigą ir pasidalijo patarimais, kaip geriau valdyti savo miegą. Dažnu atveju, miegą sujaukia netvarkinga žmogaus rutina. Tad pirmas veiksmas, kuriuo reikia užsiimti – miego higiena. Tai dienos, vakaro ar prieš pat miegą atliekami ritualai, kurie padeda nurimti.

Prieš miegą išgeriate alkoholio? Turi jums svarbių žinių

Neretai žmonės teigia, kad alkoholis padeda jiems lengviau užmigti. Dėl šios priežasties nevengia išgerti tauriųjų gėrimų prieš ruošdamiesi ilsėtis. Šeimos gydytoja Elena Šukė „Sveikatos DNR“ laidoje atskleidė, kokio poveikio galima tikėtis išgėrus alkoholinių gėrimų prieš miegą.  Laidos metu ekspertė dalijosi, kad neretai žmonės prieš naktį griebiasi alkoholio, nes juos kankina nemiga. Daugeliui atrodo, kad tai veiksminga priemonė siekiant užmigti.

Garsus Lietuvos neurologas atskleidė, kaip išlikti jaunam ir sveikam: štai, ką reikia žinoti

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas. Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.

Be alkoholio neįsivaizduojate draugų pasibuvimo? Turi jums liūdnų žinių

Susitikimo su draugais ar giminaičiais metu neretai būna vartojami alkoholiniai gėrimai. Žmonės juos vartoja norėdami atsipalaiduoti, lengviau bendrauti su kitais asmenimis, tačiau kartais nekaltas išgėrimas gali baigtis priklausomybės liūnu, iš kurio vėliau bus sunku išlipti. Kaip pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata, neįklimpti į priklausomybių liūną ir kada jau reiktų kreiptis pagalbos, laidoje „Sveikatos DNR“ kalba Priklausomybės ligų centro gyd.

Šiukštu nedarykite to prieš naktį: miegosite daug blogiau

Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi. Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.

Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku

Praėjusią savaitę lietuviai turėjo daugiau nedarbo dienų, nei įprasta, o Vėlinės, kai prisimenami išėjusieji anapus, tampa proga giminėms susirinkti pabendrauti ne tik prie valgiais, bet ir gėrimais nukrautų stalų. Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.

Psichiatras atsakė, ar būtina gerti vitaminą D: kiti mano neteisingai

Dažnas turbūt žinome posakį rudeninė depresija ir nors tai labiau yra frazė, kuria apibūdiname besikeičiančią nuotaiką, psichikos sveikatos ekspertai sako: normalu, kad ateinant šaltesniems orams jaučiamės vangesni ir gali atrodyti, kad nuotaika prastėja.
Į viršų