Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Padarykite tai savo hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Hortenzijos pastaruoju metu sparčiai išpopuliarėjo ir dabar šį augalą galima rasti pas dažną sodininką. Šios gėlės yra gausiai žydinčios, o jų spalvų margumynas sužavi kiekvieną. Tačiau jei norite džiaugtis nuostabiais žiedais – reikia žinoti, kaip jas prižiūrėti. Kaip pavasarį prižiūrėti hortenzijas ir kaip jas auginti, TV3 laidoje „Svajonių sodai“ atsakė agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.
Sodas ir daržas Prieš 9 val.

Gervuogių derliaus nespėsite rinkti: išdavė auksinius patarimus

Gervuogės – tai ypatingi augalai, turintys įvairių sveikatai naudingų medžiagų. Gervuogių uogos ne tik skanios, jos – tikras supermaistas, nes savyje turi daugybę vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Ne mažiau vertinga yra ir iš gervuogių lapų ruošiama arbata. Tad jeigu rudenį nepasisodinote šių uogakrūmių, gervuogių sodinimas turėtų būti įtrauktas į jūsų skubių pavasarinių darbų sąrašą. Gervuogės sodinamos rudenį, rugsėjo – spalio mėnesiais arba anksti pavasarį, kovą – balandį.
Sodas ir daržas Prieš 11 val.

Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės

Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis. Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema. Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.
Sodas ir daržas Prieš 11 val.

Žolininkė ragina nepraeiti pro 1 augalą: suteiks neįtikėtiną naudą

Pavasaris pamažu įsibėgėja, o vis drąsiau šviečianti saulė budina gamtą. Laukuose ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą. „Lipikas – dar viena pavasarinė žolelė į salotas, sviestą ar šiaip pakeliui užkąsti Lipikas, todėl kad lipa. Tie, kas nors kiek vaikščioja po vasaros pievas tikrai žino šį augalą. Ypač po nešienautas pievas, kur žolės siekia kelius. Prilimpa tas lipikas prie drabužių.
Sodas ir daržas Prieš 16 val.

Sulauksite dvigubo česnako derliaus: štai, ką reikia padaryti

Norint sulaukti gero ir gausaus česnakų derliaus, be papildomo tręšimo neapsieisime. Tačiau svarbu žinoti, kokių trąšų jiems reikia ir kada trešti česnakus. Vegetacijos laikotarpiu česnakai tręšiami ne vieną kartą, todėl reikėtų nepraleisti tinkamo tręšimui laiko. Toliau dalinamės konkrečiais ir aiškiais patarimais, kada tręšti česnakus.

Birutė ir Vytautas jau valgo savo augintus agurkus: atskleidė, kaip pavyko

Vilniečiai Birutė ir Vytautas Milimavičiai jau džiaugiasi savo pirmuoju agurkų derliumi.   „Pirmas derlius tėvų balkone!“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Daržininkų užrašai“ dalinasi vilniečių dukra Jurgita.   Agurkus užaugino balkone Birutė ir Vytautas pasakoja, kad tokio derliaus pavyko sulaukti anksti sudaiginus sėklas ir daigus pasodinus į kokybišką augalinį gruntą.    „Daigai sodinami į permatomą vazoną, kad šaknys gautų šviesos.

Žiurkių sode neliks nė kvapo: padės šie paprasti metodai

Žiurkės sode – tikra nelaimė, tačiau yra natūralių būdų jas atbaidyti nenaudojant spąstų ar nuodų. Štai du metodai, kuriuos rekomenduoja ekspertai. Žiurkės ne tik kenkia sodui, bet ir gali platinti kenksmingas ligas. Dar didesnė problema kyla, jei jos įsibrauna į namus. Nors dažniausiai šiems kenkėjams naikinti naudojami spąstai arba nuodai, ekspertai siūlo pirmiausia išbandyti natūralias priemones. Žiurkių nuodai yra toksiški ir gali kelti pavojų laukiniams ir naminiams gyvūnams bei žmonėms.

Kurmių sode neliks nė kvapo: ekspertė atskleidė, kas padės

Negalite džiaugtis vešlia ir žaliuojančia pieva sode dėl to, nes atsirado kurmių, kurie visą jūsų darbą sunaikino per keletą minučių? Yra keletas būdų, kaip apsaugoti savo sodą nuo šių gyvūnų. Agronomė Laima Žilienė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino efektyviais būdais, kaip neleisti šiam neprašytam svečiui niokoti jūsų vejos ir augalų.

Ragina šį augalą pasisodinti sode: taps kiemo puošmena

Sinavadas (lot. Aquilegia) – kiekvieno sodininko džiaugsmas: priežiūros reikalauja nedaug, o atrodo labai puošniai sode. Amerikos Kolorado kalnuose sinavadas auga prie upių kaip laukinė gėlė, o pas mus yra sodinamas sodybose ir labai mylimas dėl savo ypatingų, dvispalvių žiedų. Pasidalinsiu, kaip aš auginu ir prižiūriu sinavadus savo sode.    Kas yra sinavadas Sinavadas (lot. Aquilegia), dar vadinama močiutės bonkute, yra daugiametė gėlė, žydinti pavasarį.

Užsiauginkite tobulo skonio agurkus: padės šie patarimai

Agurkai – viena mėgstamiausių vasaros daržovių. Jie gaivūs, sultingi ir visiškai neturi kalorijų. Iš tiesų net 95 proc. agurko sudaro vanduo. Tai nėra įnoringa daržovė ir tikrai ne tokia lepi kaip, pvz., pomidorai. Vis dėlto, norint gero ir skanaus derliaus, priežiūros agurkams reikia. Visų pirma agurkams labai svarbus laistymas, o po to ir tręšimas. Agurkai vegetacijos laikotarpiu tręšiami net kelis kartus.

Kurklių neliks nė vieno: štai, kas padės

Paprastasis kurklys (Gryllotalpa gryllotalpa) – kurklinių (Gryllotalpidae) šeimos vabzdys, dar vadinamas parpliu, turkliu. Tai yra požeminių erdvių vabalas, kuris gyvena po žeme ir gali sukelti žalą augalams. Kūno ilgis iki 5 cm. Galva nedidelė, burnos organai nukreipti į priekį, antenos neilgos. Turi trumpus odiškus antsparnius, ilgus vėduokliškus ir plačius sparnus. Priekinės kojos rausiamojo tipo. Patelė deda iki 500 kiaušinių, vystosi ilgai (2–2,5 metų) ir gyvena žemėje.

Šis augalas taps sodo puošmena: ragina pasisodinti

Snaputis (lot. geranium) yra žydintis snaputinių augalų genties augalas, paplitęs beveik visame pasaulyje. Snapučių rūšių žinoma apie 380. Pavadinimas galimai kilęs iš graikų kalbos, kadangi graikų kalboje žodis „geranos“ reiškia gervę, o snapučio subrandinti vaisiai yra panašūs į gervės snapą.  Augalas ypatingas tuo, kad yra nelepus, atsparus ligoms, gali augti beveik visur, iš vieno kero išaugindamas ilgus, išsišakojusius, nemažą plotelį žemės galinčius padengti stiebus.

Specialistė tai padaryti savo agurkams: derlius padvigubės

Agurkai – viena labiausiai lietuvių pamėgtų daržovių, kasmet auganti ne vieno darže ar šiltnamyje. Kad auginti agurkus būtų paprasčiau, o derlius džiugintų gausa, ekspertė pasidalijo naudingais agurkų auginimo ir priežiūros patarimais.

Hortenzijos jus apdovanos įspūdingais žiedais: štai, ką reikia padaryti

Hortenzijos – vienos populiariausių sodo gėlių, kurios džiugina įvairiaspalviais, dideliais žiedais. Hortenzijų rūšių yra net gi kelios, tačiau kaip išsirinkti geriausią ir tinkamiausią savo sodui? Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11:00 val. per TV3 televiziją. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Eglė Petkevičienė kalbės apie tai, kaip išsirinkti geriausią hortenzijų rūšį.

Samanų vejoje neliks nė kvapo: padės 1 gudrybė

Ar kada nors žvelgėte į savo veją ir pastebėjote storus samanų lopinėlius? Nors teoriškai samanos nėra piktžolės, jos gali gadinti bendrą sodo vaizdą.  Samanos yra paprastas ir senovinis augalas su negilia šaknų sistema. Tai augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Tai reiškia, kad samanos augs visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų. Laimei, atsikratyti samanų vejoje nėra labai sunku.

Atskleidė, kada sodinti svogūnus: nepražiopsokite

Ar jau spėjote išsiauginti svogūnų daigų? O gal jums patogiau svogūnus auginti iš įsigytų sodinukų? Abu šie auginimo metodai yra geri ir dažnai taikomi, todėl aptarsime, kada sodinti svogūnus jau į lauko dirvą abiem atvejais.  O neturintiems galimybių sodinti lauke, pasidalinsime patarimais, kaip svogūnų laiškų užsiauginti ant palangės. Be to, šį kartą kalbėsime apie vasarą auginamas daržoves, o žieminius svogūnus palikime ramybėje iki rudens.

Pasakė, kada sėti arbūzus: nepraleiskite progos

Arbūzai – šilumamėgiai augalai, todėl ilgą laiką apie jų auginimą Lietuvos klimato sąlygomis galėjome tik svajoti. Tačiau šiuo metu yra, bene, 18 skirtingų veislių, kurias galime užsiauginti patys. Tereikia šiek tiek žinių ir būtinai kantrybės.

Pamatę šį augalą skubiai praneškite: kitaip gali baigtis skaudžiai

Grigiškių seniūnija pasidalino įspėjimu – pamatę šį grėsmę keliantį augalą praneškite seniūnijai. „Sosnovskio barščiai – piktžolė, kelianti grėsmę tiek augalams, tiek žmogui! Prašome gyventojų pagalbos identifikuojant jų augimo vietas Grigiškių seniūnijos teritorijoje“, – rašo savo socialinio tinklo paskyroje.

Pomidorai augs lyg išprotėję: štai, ką reikia daryti

Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai jau išpikiuoti, laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis? Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą. Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu.

Pasakė, kada medžių genėjimui reikalingas leidimas: tai žino ne visi

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad norint kirsti, perkelti ar intensyviai genėti saugotinus želdinius (medį ar krūmą), augančius privačiuose sklypuose, reikalingas leidimas. Socialiniuose tinkluose AAD pasidalino priminimu, kada želdiniai laikomi saugotinais. Paaiškino, kada genėjimui reikalingas leidimas Taip pat primenama, kas išduoda leidimus saugotinų želdinių intensyviam genėjimui (šalinant daugiau kaip 30 proc.
Į viršų