REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jis kaip nė vienas kitas pažinojo Merilyn Monroe, Rebertą Kennedį, Janis Joplin - jis juos skrodė. Thomas Noguchis 20 metų dirbo Holivudo teismo medicinos ekspertu. Per paslaptingas garsenybių mirtis patologas anatomas pats tapo žvaigžde.

REKLAMA
REKLAMA

Jam prireikė septynių kiaulės ausų ir septynių žmogaus galvos muliažų. Naudodamasis šiais keistais rekvizitais T. Noguchis 1968 metais birželio 8-ąją susiruošė išaiškinti ką tik pasaulį sukrėtusią žmogžudystę: prieš keturias dienas Los Andžele buvo nušautas Robertas F. Kennedy.

REKLAMA

Gydytojai ne vieną valandą kovojo dėl Niujorko senatoriaus gyvybės. Visi nerimastingai laukė, bet veltui. Charizmatiškąjį politiką, kurį daugelis amerikiečių jau laikė būsimuoju JAV prezidentu, ištiko tas pats likimas, kaip prieš 5 metus brolį Džoną. Kai Bobis Kenedis birželio 6-ąją, apie 3 val. nakties, nuo sužeidimų mirė, prasidėjo vyriausiojo Los Andželo teismo medicinos eksperto T. Noguchio darbas.

Mirusysis iš įtakingiausios JAV politikų dinastijos jam tapo byla Nr. 68-5731. T.Nogučis išdidžiai paskelbė autopsiją atlikęs „kruopščiai, kaip niekad gyvenime“. Skrodimas truko 7 valandas. Ir ne tik tai: kitaip nei Europoje, teismo medikas („koroneris“) JAV yra tarsi specialusis tardytojas, jis turi teisę apklausti liudytojus arba apžiūrėti nusikaltimo vietą. Taigi T. Noguchis sumanė sensacingą balistikos eksperimentą.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus dviem dienoms nuo skrodimo medikas paprašė policininkų iš įvairaus atstumo šauti į septynis galvų muliažus su kiaulės ausimi, mat Kenedį kulka pakirto pustrečio centimetro į kairę nuo dešinės ausies. Apžiūrėjęs kulkų padarytas skyles T. Noguchis įsitikino radęs lemiamą įrodymą. Tiesa, jo eksperimento išvada aiškiai prieštaravo visiems liudytojų parodymams ir pasėjo daugybę abejonių, sukėlė bangą spėliojimų ir sąmokslų teorijų, kurios gyvuoja iki šiol.

Intymiausios paslaptys

T. Noguchio tai netrikdė. Japonų kilmės medikas, kuris po studijų JAV padarė žaibišką karjerą, visiškai neatitiko užsidariusio, pilko kaip pelė patologo anatomo įvaizdžio. Jam patiko kitus trikdančio vienišo kovotojo vaidmuo, jis mėgavosi žiniasklaidos dėmesiu, nes jo jurisdikcijai priklausė ir Holivudas, taigi ir mirusių pasaulinių žvaigždžių - Marilyn Monroe, roko legendos Janis Joplin arba aktorės Sharon Tate autopsijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. Noguchis, nuo 1962 metų du dešimtmečius dirbęs Holivudo teismo mediku, ekrano herojus matė tokius, kokių nematė niekas kitas - intensyvaus, spindinčio, neretai savinaikos kupino ir dažnai pernelyg trumpo gyvenimo pabaigoje. Jis matydavo jų paskutinę veido išraišką, iš negyvų kūnų išpešdavo paskutines intymias paslaptis: skrandžio turinį, alkoholio kiekį, narkotikų vartojimo įpročius.

Žiniasklaida T. Noguchį pakrikštijo „žvaigždžių skrodėju“ ir patį pavertė žvaigžde. Jam buvo prikaišiojama, kad pats trokšta pripažinimo kaip mirusios žvaigždės, reguliariai atsidurdavusios ant jo skrodimo stalo. „Aš tikrai buvau gana ekstravagantiškas, gal net vaikiausi viešumos“, - 1983 metais autobiografijoje „Coroner“ prisipažino T. Noguchis.

REKLAMA

Ar gali klysti 74 liudytojai?

Be abejo, jis buvo ambicingas, norėjo pasinaudoti garsaus žmogaus mirtimi ir pakelti teismo mediko prestižą. Tam T. Noguchis pasikvietė kolegas iš Vašingtono: šie turėjo stebėti obdukciją ir vėliau užkirsti kelią prasimanymams.

Kartu gudrus T. Noguchis pasirūpino, kad byla nebūtų iš jo atimta, kaip atsitiko Dalaso teismo medicinos ekspertui: nušovus Johną F. Kennedy, jam nebuvo leista tirti prezidento kūno, tai atliko karo medikai Vašingtone. T. Noguchio išskaičiavimas pasiteisino. Stebint Vašingtono specialistams T. Noguchis ėmėsi R. Kennedy palaikų.

REKLAMA

Kulka, nuo kurios R. Kennedy mirė, galutinai nustatė jis, pataikė į galvą šalia dešinės ausies. Tačiau tikroji sensacija buvo plaukų analizė: juose buvo suodžių, sudegusių parako dalelių, ir pagal tai buvo galima spręsti, kad šauta iš arti. Šaudymo į muliažus testais T. Noguchis patvirtino šiuos įtarimus ir įrodė, kad į prezidento galvą turėjo būti šauta iš maždaug 7 cm atstumo.

Bet 74 liudytojai matė, kaip nusikaltėlis šovė iš metro nuotolio. Nejau jie visi klydo? Ar buvo antrasis nusikaltėlis, kuriam pavyko pabėgti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merilin ant plieninio stalo

Pats T. Noguchis manė, kad žudikas buvo vienas: tikriausiai po pirmojo šūvio iš arti jis atšoko ir šovė dar kartą, o liudytojai pastebėjo tik tą antrąjį kartą. Su R. Kennedy palaikų tyrimu tarsi užsidarė ratas: jo pirmoji garsi „klientė“ buvo būtent M. Monroe, moteris, neva turėjusi slaptą romaną su R. Kennedy ir, jei tikėsime viena iš daugybės sąmokslo teorijų, būtent dėl to nužudyta.

1962 metais rugpjūčio 5 dieną belangėje, neonine šviesa nutviekstoje autopsijos salėje nuo stalo Nr.1 nutraukęs baltą paklodę T. Noguchis suakmenėjo.

REKLAMA

„Tai buvo pirmas kartas, kai mirusiosios ant skrodimo stalo vaizdas mane sujaudino asmeniškai“, - vėliau rašė jis autobiografijoje. Iki tol jis nesitikėjo, kad jam teks skrosti būtent Monroe. Nors viršininkas jam pranešė, kad teks skrosti M. Monroe, apie pasaulinio garso aktorę T. Noguchis nė nepagalvojo. Dabar milijonų dievinama žvaigždė gulėjo ant šalto plieninio stalo, pažymėta numeriu 81128. T. Noguchis nerado nieko, iš ko būtų galima daryti išvadą apie žmogžudystę, jokių per prievartą suleisto narkotikų kokteilio pėdsakų. T. Noguchio manymu, M. Monroe greičiausiai nusižudė išgėrusi per didelę dozę migdomųjų.

REKLAMA

Dėl dėmesio, kurio jaunasis patologas anatomas sulaukė po R. Kennedy ir M. Monroe palaikų tyrimo, jo gyvenime atsirado daugybė pavyduolių ir priešų.

1968 metais, kilus aršiai šmeižto kampanijai, jis buvo pašalintas iš vyriausiojo patologo pareigų. Bendradarbiai tvirtino, kad T. Noguchis, norėdamas išgarsėti, tiesiog troško lėktuvų katastrofų ir kitokių nelaimių. Kai Kenedis merdėjo, jis atseit net pareiškęs: „Tikiuosi, kad jis mirs, tada plačiai išgarsėsiu“.

Triukšmingame teismo procese nemėgstamas patologas sugebėjo atremti kaltinimus ir pasiekė, kad būtų grąžintas į darbą, o po kelių savaičių ant jo skrodimo stalo atsidūrė dar viena pasaulinė žvaigždė, aktorė Sharon Tate. Paskutinius mėnesius nėščia režisieriaus Romano Polanskio žmona su trimis draugais buvo žvėriškai nužudyta 1969 metų rugpjūtį. Nusikaltėliai, sektos įkūrėjo Charleso Mansono pasekėjai, aukas tiesiog paskerdė - šimtus kartų subadė peiliu, peršovė, o ant durų krauju užrašė „Kiaulė“. Patologas vėl sulaukė didelio dėmesio, sugebėjęs nustatyti tikslią peilio, kuriuo buvo padarytas nusikaltimas, formą ir ilgį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tabu tema - alkoholis

Paskui T. Noguchis buvo primirštas, kol 9 dešimtmečio pradžioje vėl sukėlė nepasitenkinimą. Vieną po kito jam teko tirti aktorių Natalie Wood ir William Holden mirties aplinkybes. Abu atvejai pasirodė esantys tragiški atsitikimai, susiję su alkoholio vartojimu. Jei aukos nebūtų buvusios neblaivios, paskelbė T. NNoguchis, tikriausiai būtų išgyvenusios.

Kilo pasipiktinimo audra, T. Noguchis buvo apkaltintas šmeižtu. Net šou verslo legenda Frank Sinatra prikaišiojo medikui dėl intymių smulkmenų išplepėjimo. Jo viršininkai antrą kartą pabandė T. Noguchiu atsikratyti, ir šįsyk sėkmingai. 1982 metais jis buvo perkeltas į Pietų Kalifornijos universitetą. Jam tai nelabai pakenkė, nes „žvaigždžių skrodėjas“ seniai pats buvo tapęs legenda. Nuo 1976 metų JAV televizijoje buvo rodomas populiarus serialas „Daktaras Kvinsis“, o jo pagrindinio herojaus prototipu tapo T. Noguchis.

REKLAMA

Tiesa, filmo herojus už tikrąjį patologą buvo pranašesnis dviem atžvilgiais - kolegos jį mėgo ir jis išpainiodavo tikrai kiekvieną painų atvejį.

Jam prireikė septynių kiaulės ausų ir septynių žmogaus galvos muliažų. Naudodamasis šiais keistais rekvizitais T.Nogučis 1968 m. birželio 8-ąją susiruošė išaiškinti ką tik pasaulį sukrėtusią žmogžudystę: prieš keturias dienas Los Andžele buvo nušautas Robertas F.Kenedis (Robert F. Kennedy). Gydytojai ne vieną valandą kovojo dėl Niujorko senatoriaus gyvybės. Visi nerimastingai laukė, bet veltui. Charizmatiškąjį politiką, kurį daugelis amerikiečių jau laikė būsimuoju JAV prezidentu, ištiko tas pats likimas, kaip prieš 5 metus brolį Džoną. Kai Bobis Kenedis birželio 6-ąją, apie 3 val. nakties, nuo sužeidimų mirė, prasidėjo vyriausiojo Los Andželo teismo medicinos eksperto T.Nogučio darbas. Mirusysis iš įtakingiausios JAV politikų dinastijos jam tapo byla Nr. 68-5731. T.Nogučis išdidžiai paskelbė autopsiją atlikęs “kruopščiai, kaip niekad gyvenime”. Skrodimas truko 7 valandas. Ir ne tik tai: kitaip nei Europoje, teismo medikas (“koroneris”) JAV yra tarsi specialusis tardytojas, jis turi teisę apklausti liudytojus arba apžiūrėti nusikaltimo vietą. Taigi T.Nogučis sumanė sensacingą balistikos eksperimentą. Praėjus dviem dienoms nuo skrodimo medikas paprašė policininkų iš įvairaus atstumo šauti į septynis galvų muliažus su kiaulės ausimi, mat Kenedį kulka pakirto pustrečio centimetro į kairę nuo dešinės ausies. Apžiūrėjęs kulkų padarytas skyles T.Nogučis įsitikino radęs lemiamą įrodymą. Tiesa, jo eksperimento išvada aiškiai prieštaravo visiems liudytojų parodymams ir pasėjo daugybę abejonių, sukėlė bangą spėliojimų ir sąmokslų teorijų, kurios gyvuoja iki šiol.

Intymiausios paslaptys

T.Nogučio tai netrikdė. Japonų kilmės medikas, kuris po studijų JAV padarė žaibišką karjerą, visiškai neatitiko užsidariusio, pilko kaip pelė patologo anatomo įvaizdžio. Jam patiko kitus trikdančio vienišo kovotojo vaidmuo, jis mėgavosi žiniasklaidos dėmesiu, nes jo jurisdikcijai priklausė ir Holivudas, taigi ir mirusių pasaulinių žvaigždžių - Merilinos Monro (Marilyn Monroe), roko legendos Dženis Džoplin (Janis Joplin) arba aktorės Šeron Teit (Sharon Tate) - autopsija. T.Nogučis, nuo 1962 m. du dešimtmečius dirbęs Holivudo teismo mediku, ekrano herojus matė tokius, kokių nematė niekas kitas - intensyvaus, spindinčio, neretai savinaikos kupino ir dažnai pernelyg trumpo gyvenimo pabaigoje. Jis matydavo jų paskutinę veido išraišką, iš negyvų kūnų išpešdavo paskutines intymias paslaptis: skrandžio turinį, alkoholio kiekį, narkotikų vartojimo įpročius. Žiniasklaida T.Nogučį pakrikštijo “žvaigždžių skrodėju” ir patį pavertė žvaigžde. Jam buvo prikaišiojama, kad pats trokšta pripažinimo kaip mirusios žvaigždės, reguliariai atsidurdavusios ant jo skrodimo stalo. “Aš tikrai buvau gana ekstravagantiškas, gal net vaikiausi viešumo”, - 1983 m. autobiografijoje “Coroner” prisipažino T.Nogučis.

Ar gali klysti 74 liudytojai?

Be abejo, jis buvo ambicingas, norėjo pasinaudoti garsaus žmogaus mirtimi ir pakelti teismo mediko prestižą. Tam T.Nogučis pasikvietė kolegas iš Vašingtono: šie turėjo stebėti obdukciją ir vėliau užkirsti kelią prasimanymams. Kartu gudrus T.Nogučis pasirūpino, kad byla nebūtų iš jo atimta, kaip atsitiko Dalaso teismo medicinos ekspertui: nušovus Dž.Kenedį, jam nebuvo leista tirti prezidento kūno, tai atliko karo medikai Vašingtone. T.Nogučio išskaičiavimas pasiteisino. Stebint Vašingtono specialistams T.Nogučis ėmėsi R.Kenedžio palaikų. Kulka, nuo kurios R.Kenedis mirė, galutinai nustatė jis, pataikė į galvą šalia dešinės ausies. Tačiau tikroji sensacija buvo plaukų analizė: juose buvo suodžių, sudegusių parako dalelių, ir pagal tai buvo galima spręsti, kad šauta iš arti. Šaudymo į muliažus testais T.Nogučis patvirtino šiuos įtarimus ir įrodė, kad į Kenedžio galvą turėjo būti šauta iš maždaug 7 cm atstumo. Bet 74 liudytojai matė, kaip nusikaltėlis šovė iš metro nuotolio. Nejau jie visi klydo? Ar buvo antrasis nusikaltėlis, kuriam pavyko pabėgti?

Merilin ant plieninio stalo

Pats T.Nogučis manė, kad žudikas buvo vienas: tikriausiai po pirmojo šūvio iš arti jis atšoko ir šovė dar kartą, o liudytojai pastebėjo tik tą antrąjį kartą. Su Kenedžio palaikų tyrimu tarsi užsidarė ratas: jo pirmoji garsi “klientė” buvo būtent M.Monro, moteris, neva turėjusi slaptą romaną su Robertu Kenedžiu ir, jei tikėsime viena iš daugybės sąmokslo teorijų, būtent dėl to nužudyta.

1962 m. rugpjūčio 5-ąją belangėje, neonine šviesa nutviekstoje autopsijos salėje nuo stalo Nr.1 nutraukęs baltą paklodę T.Nogučis suakmenėjo. “Tai buvo pirmas kartas, kai mirusiosios ant skrodimo stalo vaizdas mane sujaudino asmeniškai”, - vėliau rašė jis autobiografijoje. Iki tol jis nesitikėjo, kad jam teks skrosti būtent TĄ Monro. Nors viršininkas jam pranešė, kad teks skrosti M.Monro, apie pasaulinio garso aktorę Nogučis nė nepagalvojo. Dabar milijonų dievinama žvaigždė gulėjo ant šalto plieninio stalo, pažymėta numeriu 81128. T.Nogučis nerado nieko, iš ko būtų galima daryti išvadą apie žmogžudystę, jokių per prievartą suleisto narkotikų kokteilio pėdsakų. T.Nogučio manymu, M.Monro greičiausiai nusižudė išgėrusi per didelę dozę migdomųjų.

Dėl dėmesio, kurio jaunasis patologas anatomas sulaukė po Kenedžio ir M.Monro palaikų tyrimo, jo gyvenime atsirado daugybė pavyduolių ir priešų. 1968 m., kilus aršiai šmeižto kampanijai, jis buvo pašalintas iš vyriausiojo patologo pareigų. Bendradarbiai tvirtino, kad T.Nogučis, norėdamas išgarsėti, tiesiog troško lėktuvų katastrofų ir kitokių nelaimių. Kai Kenedis merdėjo, jis atseit net pareiškęs: “Tikiuosi, kad jis mirs, tada plačiai išgarsėsiu”. Triukšmingame teismo procese nemėgstamas patologas sugebėjo atremti kaltinimus ir pasiekė, kad būtų grąžintas į darbą, o po kelių savaičių ant jo skrodimo stalo atsidūrė dar viena pasaulinė žvaigždė aktorė Šeron Teit. Paskutinius mėnesius nėščia režisieriaus Romano Polanskio žmona su trimis draugais buvo žvėriškai nužudyta 1969 m. rugpjūtį. Nusikaltėliai, sektos įkūrėjo Čarlzo Mensono (Charles Manson) pasekėjai, aukas tiesiog paskerdė - šimtus kartų subadė peiliu, peršovė, o ant durų krauju užrašė “Kiaulė”. Patologas vėl sulaukė didelio dėmesio, sugebėjęs nustatyti tikslią peilio, kuriuo buvo padarytas nusikaltimas, formą ir ilgį.

Tabu tema - alkoholis

Paskui T.Nogučis buvo primirštas, kol 9-ojo deš. pradžioje vėl sukėlė nepasitenkinimą. Vieną po kito jam teko tirti aktorių Natali Vud (Natalie Wood) ir Viljamo Holdeno (William Holden) mirties aplinkybes. Abu atvejai pasirodė esantys tragiški atsitikimai, susiję su alkoholio vartojimu. Jei aukos nebūtų buvusios neblaivios, paskelbė T.Nogučis, tikriausiai būtų išgyvenusios. Kilo pasipiktinimo audra, T.Nogučis buvo apkaltintas šmeižtu. Net šou verslo legenda Frenkas Sinatra (Frank Sinatra) prikaišiojo medikui dėl intymių smulkmenų išplepėjimo. Jo viršininkai antrą kartą pabandė T.Nogučiu atsikratyti, ir šįsyk sėkmingai. 1982 m. jis buvo perkeltas į Pietų Kalifornijos universitetą. Jam tai nelabai pakenkė, nes “žvaigždžių skrodėjas” seniai pats buvo tapęs legenda. Nuo 1976 m. JAV televizijoje buvo rodomas populiarus serialas “Daktaras Kvinsis”, o jo pagrindinio herojaus prototipu tapo T.Nogučis. Tiesa, filmo herojus už tikrąjį patologą buvo pranašesnis dviem atžvilgiais - kolegos jį mėgo ir jis išpainiodavo tikrai kiekvieną painų atvejį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų