• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį penktadienį TV3 televizija pakvies į gerumo, vilčių ir stebuklų išpildymo koncertą – „Išsipildymo akcija 2020“. Šis jaudinantis paramos projektas šiemet vyksta jau aštuonioliktus metus.

Jau šį penktadienį TV3 televizija pakvies į gerumo, vilčių ir stebuklų išpildymo koncertą – „Išsipildymo akcija 2020“. Šis jaudinantis paramos projektas šiemet vyksta jau aštuonioliktus metus.

REKLAMA

Bemaž du dešimtmečius gyvuojanti akcija kasmet ištiesia pagalbos ranką tiems, kuriems jos labiausiai reikia – itin sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams. Šiemet prie ligoniukų istorijų filmavimo ir renginio įgyvendinimo labai daug prisidėjo žinomas režisierius, aktorius Andrius Žiurauskas.

Andrius neslepia, kad tai, ką išvydo, sujaudino jį ir visą, kartu besidarbuojančią komandą, iki pat širdies gelmių. Ir jis, kaip režisierius, darė viską, kad perteiktų žiūrovams mažųjų ligoniukų istorijų tikrumą, kad jos paliestų kiekvieną.

Andriau, šiemet pirmą kartą prisilietei prie „Išsipildymo akcijos“ paramos projekto, kokios mintys dabar, kai jau labai daug padaryta ir liko vos porą dienų iki koncerto?

REKLAMA
REKLAMA

Kažkada prieš kelis metus mačiau nuostabų filmą „Wonder“ („Gerumo stebuklas“). Tai – istorija apie berniuką, kuriam iki ketvirtos ar penktos klasės buvo padarytos 27 įvairiausios plastinės operacijos. Tai buvo labai graudus filmas, bet kai tu žiūri filmą, vis tik lieka atstumas – yra to kino, televizinė riba, kurią sunku peržengt, atrodo, kad tai netikra. Tačiau, kai filmavome siužetus, daugumą istorijų herojų aplankiau pats, va tada tu supranti ir nori pasakyt – žmonės, tai nėra kino filmas, tai – tikra! Tokioje realybėje gyvena šeimos, kiekvieną mielą dieną kovojančios už savo vaikų gyvybes.

REKLAMA

Tai labai jautrūs ir skaudūs dalykai. O žmonės nenori matyt skaudžių dalykų. Visi galvojam „Valstybė“ turi padaryt, padėt, pasirūpint... Bet valstybė yra kiekvienas iš mūsų.

Šitoms šeimoms sunku prašyt, sunku pasakyt, kad jiems reikia pagalbos. Šitie žmonėms gyvena tik dėl savo vaikų. Jie nesiskundžia. Jie tik dėkoja už kiekvieną dieną, kai išgyvena jų vaikas.

Šiemet „išsipildymo akcijos“ koncerto akcentas – vaikiška karuselė. Kodėl?

Viskas prasidėjo nuo akcijos simbolio – arkliuko. O befilmuodamas vaikų istorijas, pagalvojau apie stebuklus, apie kuriuos svajoja tie vaikai ir jų tėvai. Tada taip ir susisiejo viskas – arkliukas yra karuselėje – vilčių ir stebuklų karuselėje, kuri dabar apdulkėjusi ir apleista, bet su kiekviena paaukota pinigų suma, su kiekviena gera žinia karuselė pasipildys personažais. Tikimės, jog su visų žmonių pagalba ir gerumu, ši karuselė užsipildys figūrėlėmis, suspindės ir pradės suktis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors karuselė yra vilčių ir stebuklų, stebuklai neįvyksta be tikėjimo ir mūsų pastangų. Reikia gerumo rankos pasukti šią karuselę. Ir tai mes visi galime padaryti net neišeidami iš namų. Šių metų „Išsipildymo akcijos“ kertinis akcentas – viltis. Viltis, kuria galima dalintis. Ir šiuo tikrai daugeliui nekokiu metu mes kiekvienas galime būti naudingu. Mums tai tik keli eurai, bet kažkam – neįkainojama viltis, kad jo vaikas bus pagydytas. Kad jis vaikščios, girdės, matys, kvėpuos pilnais plaučiais... Kiekvieno nedidelė pastanga gali prisidėti prie milžiniškų darbų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką išvysime „Išsipildymo akcijos“ renginio metu?

Mano, kaip režisieriaus tikslas – sukurti ir formą, ir turinį. Kalbant apie formą, tai žiūrovai nusikels į stebuklingą erdvę, kurioje bus specialiai renginiui atvežta tikra karuselė, kur stovės

tikras pasakų namelis, tikra Kalėdinė eglė ir dekoracijos. Visu tuo rūpinasi nuostabi dailininkė, scenografė, apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi – Giedrė Brazytė.

Bet svarbiausia šiame renginyje – turinys. Išvysime nuostabių muzikos pasirodymų, negirdėtų dainų, šokėjų, jautrių pokalbių su gydytoju R. Kėvalu, R. Doevika ir kitais. Susitiksime su buvusių ir šių metų „Išsipildymo akcijos“ herojais. Bet visų svarbiausia – išvysime aštuonias jaudinančias istorijas, apie vaikus, kuriems dabar labai reikia visų mūsų pagalbos. Nelikime abejingi.

REKLAMA

„Išsipildymo akcijos“ paramos koncertas – gruodžio 11 d. 19.30 per TV3

„Išsipildymo akciją“ organizuoja TV3 ir SEB bankas. „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja nuo 2003 metų. Per visus šiuos metus geros valios žmonės paaukojo beveik 10 mln. Eurų. Už suaukotas lėšas ligoninėms ir vaikams buvo nupirkta medicininė įranga, vaistai, atliktos operacijos, suteiktos reabilitacijos, pagerinta buitis. Iš viso akcijos metu buvo padėta daugiau nei 180-iai itin sunkių ligonių, kai kurie iš jų, tiesiogine to žodžio prasme, buvo prikelti gyvenimui. Per daugelį metų „Išsipildymo akcija“ pavirto reiškiniu, kuris tapo žinomas ir mylimas daugelio Lietuvos žmonių – ji tapo mūsų visų. Kasmet visuomenė susiburia bendriems tikslams, bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų