Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Žilvinas Tratas (tv3.lt koliažas)

Aktorius Žilvinas Tratas jau kurį laiką savo „Facebook“ paskyroje kritikuoja Lietuvos valdžios pandemijos tvarkymo strategiją, pasisako prieš galimybių pasą ir sako, kardinaliai nuomonę apie koronavirusą pakeitęs po to, kai antrąjį kartą juo persirgo. 

9

Aktorius Žilvinas Tratas jau kurį laiką savo „Facebook“ paskyroje kritikuoja Lietuvos valdžios pandemijos tvarkymo strategiją, pasisako prieš galimybių pasą ir sako, kardinaliai nuomonę apie koronavirusą pakeitęs po to, kai antrąjį kartą juo persirgo. 

REKLAMA

Savo poziciją vyras sutiko papasakoti ir naujienų portalui tv3.lt. Ž. Tratas tikina, kurį laiką stebėjęs Lietuvos valdžios pandemijai suvaldyti taikomus veiksmus, ir galiausiai sako, praradęs kantrybę: 

„Nelogiški valdžios sprendimai lydėjo mus visą pandemiją, bet būtent paskutiniai nutarimai perpildė žmonių kantrybės taurę. Pavyzdžiui, sprendimas skiepyti vaikus, kuriems šis virusas nėra pavojingas, arba sprendimas dėl galimybių paso turintiems antikūnų, pilnai paskiepytiems žmonėms. 

Skiepo ir antikūnų sąvoka staiga tapo visiškai nebereikšminga. Paskiepyti, mokslu tikėję žmonės pasijuto apgauti ir persimetė į kitą barikadų pusę. Nuvilnijo stipri nepasitenkinimo banga, supratau, kad laikas pradėti apie tai kalbėti. Užteks sutikti su viskuo, ką mums perša abejotinos kompetencijos politikai“, – sako Ž. Tratas. 

REKLAMA

Praėjusią savaitę garsus aktorius socialiniuose tinkluose pranešė, jog jau antrąjį kartą per mažiau nei pusantrų metų susirgo koronavirusu. Vyras yra nesiskiepijęs – tikėjosi, kad natūralus imunitetas persirgus pirmąjį kartą jį apsaugos. Dabar Žilvinas sako, kad persirgus koronavirusu antrąjį kartą, jo nuomonė apie jį smarkiai pasikeitė: 

„Iki susergant kovidu pirmą kartą, tikrai buvau gerokai įbaugintas ir net laukiau, kol pasirodys vakcinos. Bet persirgus supratau, kad virusas jauniems, sveikiems žmonėms nėra baisus. 

Tą patvirtina ir turima statistika – šis virusas labiausiai pavojingas vyresnio amžiaus, bei gretutinių ligų turintiems žmonėms. Antro karto net nepavadinčiau susirgimu. Simptomų praktiškai nejaučiau, iš pradžių maniau, kad tai lengvos pagirios po Naujųjų metų šventimo“, – prisimena aktorius ir sako, sulaukiantis nemažai kritikos dėl savo pažiūrų, į kurias tikina nekreipiantis daug dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai kritikos sulaukiu socialiniuose tinkluose, iš netikrų anketų. Jas blokuoju net neskaitęs. Į mano pasisakymą taip pat sureagavo vienas žinomesnis žmogus, kurio tikslios profesijos net nežinau, buvo apmaudu, nes jis kritikavo ne mano žodžius ar alternatyvią nuomonę, bet mano išvaizdą ir vaidmenis kine. Maža to, apšmeižė nebūtais dalykais. 

Bet tokia jau yra nusistovėjusi pašaipų, cinizmo ir mobingo kultūra Lietuvoje. Jei jie sau leidžia vadinti prezidentą „apgailėtinu, bailiu“ ir kreiptis į jį kitais būdvardžiais, tai man kaip aktoriui tai visiškai nesukėlė nuostabos. Lietuva jau daugelį metų pirmauja pagal savižudybes, galbūt tai turi įtakos. 

Liūdna, nes tokią kultūrą perims ir ateities kartos. Nenustebčiau, jei to propaguotojams tai atsirūgs, kai bus tyčiojamąsi iš jų atžalų. Bet visa tai paskatino mano apsisprendimą kovoti su patyčiomis. Nusprendžiau imtis iniciatyvos, kad atkreipčiau dėmesį į šią problemą“, – svarsto Žilvinas Tratas.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kaip jo nuomone reikėtų elgtis norint suvaldyti pandemiją, Žilvinas Tratas nukerta – galimybių paso turi nelikti. Aktorius laikosi nuomonės, kad koronavirusas taps sezonine liga, su kuria tiesiog teks išmokti gyventi: 

„Dabar visiems peršama, kad 3 ar 4 dūris išgelbės visus nuo pandemijos. To nebus. Vakcinos turi tapti sezoninėmis ir savanoriškomis, lygiai kaip ir gripo vakcinos. Tada siūlyčiau panaikinti galimybių pasą. Skiepyti reiktų tik rizikos grupę, ir tik prieš šaltąjį sezoną.

Taip pat reikia skirti daug dėmesio prevencijai, saugoti rizikos grupes, atskiriant jų srautus nuo visų kitų“, – svarsto Žilvinas Tratas ir priduria – kaukių devėjimas, jo nuomone, taip pat turi būti rekomendacija. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų