Vizažistė Justina žiemai su šeima persikėlė į Tenerifę: prabilo apie kainas, mažus susirgimų skaičius ir smėlio audrą

Grožio salono savininkė bei vizažistė Justina Gafarovaitė-Rašimienė, geriau žinoma kaip Gafaro, jau ne pirmus metus kartu su vyru bei dukrele šaltąjį sezoną praleidžia svetur. Ne išimtis ir šie metai – dabar jie trise laiką leidžia Tenerifėje. 

20

Vis dėlto žinoma vizažistė patikslina – kartu su šeima jie yra prieš neatsakingą keliavimą, o ir patys išvyko ne kelioms savaitėms, o keliems mėnesiams. Taip pat kartu su vyru jiedu iš čia dirba, o dukrelė vaikystės teikiamais malonumais turi galimybę džiaugtis be galo maloniame krašte.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vizažistė Justina žiemai su šeima persikėlė į Tenerifę: prabilo apie kainas, mažus susirgimų skaičius ir smėlio audrą

Justina pasakojo, kad kiekvienais metais iš Lietuvos žiemos periodu iškeliauja. „Iki vaiko gimimo aktyviai keliaudavome po Aziją, o gimus vaikui norėjosi apsistoti ramesnėje, saugesnėje vietoje. Praėjusią žiemą praleidę Tenerifėje supratome, kad jos pakankamai „atsikandome“ ir planuodami 2021 metų žiemos išvyką nusprendėme vykti į Majamį. Kadangi ten porą kartų jau yra tekę pabuvoti, pagalvojome, kad su vaiku ypač norisi ten sugrįžti. Tačiau Covid-19 mūsų planus pakoregavo ir vienintelis saugesnis šiltų kraštų variantas liko Tenerifė“, – pasakojo Justina.

Vis dėlto kadangi šeima į Tenerifę sumąstė išvykti dar prieš Naujuosius, ją pasiekti nebuvo taip paprasta, mat visi skrydžiai buvo atšaukti. Dėl šios priežastis jie iš pradžių pasirinko Gran Kanariją, o po 10 dienų galiausiai atplaukė ir į Tenerifę.

„Labai svarbu paminėti, kad esame prieš neatsakingą keliavimą. Mes neišvykome 2 savaitėms pasilinksminti – pasirinkome pagyventi kurį laiką saugiau. Persikėlėme 3 mėnesiams, bet atgalinio bilieto dar neturime, gal liksime ir ilgiau. Juokiuosi ir sakau, kad gegužę jau privalau būti Lietuvoje – naiviai tikiuosi, kad galėsime džiaugtis nuotakų sezonu“, – sakė Justina.

Kadangi Tenerifėje šeima apsistoja jau ne pirmąjį kartą, didesnių iššūkių nekilo ir šiais metais – viskam atsakingai pasiruošė iš anksto. „Išsinuomavome erdvų būstą, kad visi šeimos nariai turėtų savo erdvę, susiradau auklę bei darželį, kad galėčiau keletą valandų per dieną padirbėti. Po praėjusio apsilankymo jau žinome visus gydytojų kontaktus, visas rekomendacijas. Tad jaučiamės čia net geriau nei namie – viskas lengviau prieinama, pigiau, skaniau… O ką jau kalbėti apie gerą orą“, – šypteli ji.

REKLAMA

Visai neseniai karantinas kiek atlaisvintas ir Lietuvoje, duris ir vėl atvėrė grožio salonai. Vis dėlto Justina džiaugėsi, kad darbo netrūksta ir Tenerifėje. Visus kitus darbus ji stengiasi vykdyti nuotoliniu būdu, o taip pat Justina džiaugėsi, kad jos įgytas amatas jau ne vienerius metus pereina į verslą.

„Tenerifėje turiu nemažai darbų. Čia ne tik klientės lietuvaitės ateina pas mane pasidažyti fotosesijoms, bet turiu ir labai daug darbo su naujo grožio salono Vilniuje atidarymo planavimu, darbų delegavimu, elektroninės parduotuvės kūrimu, kosmetikos prekyba. O kur dar ir mano smulkaus verslo marketingo sritis, kuri paskutiniu metu aktyviausiai nukreipiama yra į „Instagram“, – kalbėjo žinoma vizažistė.

Justinos ir jos šeimos dienos Tenerifėje skamba kaip daugelio svajonė: „Lėti ramūs rytai su pusryčiais ir šokinėjimu aplink mažylę, vėliau kelioms valandoms nuvežu ją į darželį, o popiet einame į pliažą, žaidimų aikšteles. Kartais pakeliaujame po salą (kai pavyksta suderinti su mažylės norais ir ritmu). Auklė kartą į savaitę mane su vyru išleidžia vakarienės. Svarbu turėti laiko ir sau, ir vienas kitam.“

Kaip pasakojo grožio salono savininkė, oras čia fantastiškas (dienomis termometras rodo net apie apie 24-26 laipsnius), o ir pati sala nedidelė, tačiau labai graži – nereikia toli keliauti iki lankytinų vietų.

„Ypač džiaugiamės, kad čia labai pigus maistas – už kilogramą ką tik pagauto šviežut šviežutėlio tuno sumokame vos 12 eurų. Tenerifė saugi, pritaikyta šeimoms, patogu su vaiko vežimėliu. Čia daug lietuvių, tad naudojamės jų rekomendacijomis“, – dar kelis gyvenimo Tenerifėje pliusus įvardijo Justina.

Vis dėlto paklausta, ar niekuomet nesusimąstė apie galimybę į Tenerifę persikelti visam laikui, žinoma moteris šypsosi: „Pasaulis per didelis, kad nuolat vyktume į vieną vietą. Labai pasiilgau Balio salos, Amerikos… O kur dar nematytos šalys, tokios, kaip Australija, Japonija. Tik spėk pragyventi tiek, kad visas aplankytum! Viliuosi, kad kitais metais jau galėsime žiemoti kitur.“

REKLAMA

Vis dėlto neseniai viešnagę Tenerifėje aptemdė ne tokia maloni žinia – saloje šiuo metu siaučia smėlio audra Kalima. Justina pasakojo, kad vietiniai ir jautresni žmonės dažniausiai audros metu lieka namuose, nes kitu atveju gali paūmėti kvėpavimo sutrikimai, alerginės reakcijos.

„Praėjusiais metais mes buvome pakliuvę į baisiausią šimtmečio Kalimą – buvo tokia didžiulė smėlio audra, kad vėjas nunešdavo visus gultus nuo baseino erdvės, visi daiktai iš terasų išskrisdavo. Lauke vaizdas pakirsdavo kojas – oranžinis, tamsus rūkas apėmė žaliuojančias palmes, ryškiai mėlyną vandenyną bei baltuosius namelius. Ryte atsikėlus, lovose būdavo pilna smėli, nes Tenerifės būstai itin nepatvarūs, čia nuo didesnės liūties viskas gali prabėgti, o langai nuo vėjo išdardėti“, – kalbėjo Justina.

Praėjusiais metais dėl Kalimos netgi buvo apsirgusi Justinos dukrelė Meda. Ir nors šeima jaudinosi, kad panašus scenarijus nepasikartotų ir vėl, šiais metais pavyko to išvengti.

„Dabartinė Kalima yra lašas jūroje palyginus su anuomet patirta situacija. Dabar ore sklando balkšvas rūkas, neryškiai matosi vandenynas. Pakilęs nedidelis vėjas, o namuose jauti, kad kaupiasi daugiau dulkių. Šį laikotarpį stengiamės praleisti uždarose patalpose – einame į uždaras baseinų teritorijas, spa centrus ar tiesiog dirbame namuose“, – kalbėjo ji.

Taip pat, kaip sakė Justina, Tenerifėje šiuo metu yra netgi saugiau, nei Lietuvoje, mat susirgusiųjų skaičius čia svyruoja nuo 28 iki 50 atvejų per parą.

„Mūsų gydytojas Tenerifėje gana atsipalaidavęs – atvyksta į namus apžiūrėti, nebijo, sako, kad tikimybė užsikrėsti itin maža. Per 2 mėnesius dar negirdėjome, kad kas aplink sirgtų. Dauguma susirgimų Tenerifės šiaurėje – sostinėje. Žinoma, laikomės visų saugumo reikalavimų – viešose vietose vaikštome su kauke, dažnai dezinfekuojame rankas, parduotuvėse laikomės atstumų“, – pokalbį baigė J. Gafarovaitė-Rašimienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų