Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
31
“Kalush Orchestra“ nusileido Vilniuje (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Trečiadienio vakarą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuriuo į mūsų šalį atvyko šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojai, Ukrainos grupė „Kalush Orchestra“. Oro uoste susirinkusiems žurnalistams grupė sakė, kad labai laukia koncerto Lietuvoje ir dėkojo lietuviams už palaikymą Ukrainai. 

31

Trečiadienio vakarą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuriuo į mūsų šalį atvyko šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojai, Ukrainos grupė „Kalush Orchestra“. Oro uoste susirinkusiems žurnalistams grupė sakė, kad labai laukia koncerto Lietuvoje ir dėkojo lietuviams už palaikymą Ukrainai. 

REKLAMA

Nors grupės nariai po skrydžio jautėsi gerai, jo metu šiek tiek buvo aplamdyti grupės lagaminai ir instrumentai. „Sugadino mūsų kontrabosą, tikimės, jog jis dėl to nesuges. O kad galėtumėme patikrinti, ar jis veikia, ateikite į koncertą“, – juokavo lyderis O. Psiukas.

„Nešame ukrainietišką kultūrą pasauliui. Atvykome tam, kad parodytume, kaip pas mus kuriama muzika“, – tikino muzikantas, pridūręs, jog Lietuvoje lankosi pirmą kartą. 

REKLAMA

Paklaustas, kaip po dainos apie ją sėkmės jaučiasi dainininko mama Stefanija, Olegas šypteli: „Mama labai patenkinta, nes daina, kurią jai paskyriau, pamatė „Euroviziją“, dabar ją žino daug žmonių, todėl ji labai laiminga“.

O ką grupei reiškia pergalė konkurse? Pasak lyderio, „Eurovizija“ visada buvo svarbus įvykis Ukrainai, o ypač tai svarbu karo metu. 

„Tai labai svarbu ir mums, svarbu, kaip atstovaujame Ukrainą karo metu. Džiaugiamės, kad mums pavyko teisingai atvaizduoti ukrainietišką kultūrą“, – sakė O. Psiukas, gimtajai šaliai palinkėjęs paprastai – taikos.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kurį laiką O. Psiukas pardavė jau garsia tapusią savo rožinę kepurėlę-panamą. Visos už panamą gautos lėšos buvo paskirtos pagalbai Ukrainai: 

„Ko labiausiai reikia, klauskite mūsų prezidento. Bet kokiu atveju, mes dėkingi už bet kokį ir visą palaikymą, kurį gauname. Labai svarbu apšviesti įvykius Ukrainoje, kad žmonės nepamirštų, kas vyksta“, – sakė „Kalush Orchestra“ lyderis.

„Manau, kad 2022 metais neturi būti kažko panašaus į pripratimą prie karo viduryje Europos. Tai nėra normalu ir taip neturi būti“, – griežtai nukirto Olegas Psiukas. 

Nors koncertas dar tik rytoj, grupė sakė, jog laisvo laiko daug neturės – laukia repeticijos, garso tikrinimai ir poilsis. Na, o paklaustas, ar pažįsta kitus šalia jų rytoj pasirodysiančius atlikėjus, Olegas šypteli: „Jeigu visi jie yra kaip Monika Liu, jūs turite puikią estradą“. 

REKLAMA
REKLAMA

Koncerte „Žalgirio“ arenoje nebus parduodamas alkoholis – grupė propaguoja sveiką gyvenseną, o jos lyderis jau septynerius metus yra vegetaras. O. Psiukas patikino, jog nori kitus apsaugoti nuo nesveiko gyvenimo būdo: 

„Aš žinau šį gyvenimo būdą ir prie ko jis priveda, džiaugiuosi, kad tai žinodamas galiu padėti žmonėms“. 

Grupės koncertas iš pradžių turėjo vykti Vilniuje, tačiau vėliau buvo perkeltas į Kauną, nes Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena turi sąsajų su Kremliumi. Paklaustas, ką mano apie šią situaciją, O. Psiukas atskleidė, kad apie ją yra informuotas, tačiau daugiau nekomentavo. 

Primename, jog Ukrainos palaikymo koncertas „Aš esu Ukraina“ kartu su „Eurovizijos“ nugalėtojais „Kalush Orchestra“ keliasi į kitą erdvę. Birželio 16 dieną planuojamas koncertas įvyks Žalgirio arenoje Kaune.

Visuomenėje kilus klausimams, ar Ukrainos paramos koncertas gali vykti „Avia Solutions Group“ arenoje, turinčioje sąsajų su Kremliumi, grupės „Kalush Orchestra“ atstovai drauge su organizatoriais nusprendė koncertą perkelti į kitą vietą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi koncerto absoliutus prioritetas yra parama Ukrainai ir žmonių vienybė, šiuo atveju visuomenės skaldymas yra itin svarbi aplinkybė ir vietą nuspręsta keisti. Esame tikri, kad lietuvių palaikymas Ukrainai yra svarbiausia šio koncerto dalis“, – teigia renginio organizatoriai.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta tikina, kad koncerto vieta itin svarbi.

„Labai vertiname mūsų draugų Lietuvoje paramą ir džiaugiamės galimybe į Lietuvą atvežti „Kalush Orchestra“ energiją. Nekantriai visų laukiame koncerte!“, – sako Ukrainos ambasadorius.

Organizatorių teigimu, įsigijusiems bilietus bus pasiūlyta dalyvauti koncerte Žalgirio arenoje arba bus grąžinti pinigai. Iškart po pergalės „Eurovizijoje“ ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ pranešė, jog jau birželio 16 d. surengs pasirodymą „Aš esu Ukraina“ Lietuvoje, o koncertas yra skirtas surinkti paramą Ukrainos ambasados įkurtam fondui „Aš esu Ukraina“, kuriam atiteks ne mažiau kaip pusė už bilietus surinktos sumos.

„Ukrainos atlikėjai šiuo metu turi misiją skleisti informaciją apie karo niokojamą savo šalį ir padėti jai itin sudėtingu metu. Kiekvieno iš lietuvių ne tik moralinis, bet ir finansinis palaikymas yra labai svarbus, o prisidėti nusipirkus bilietą – labai paprasta“, – teigia konkurso organizatoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų