Didžiosios Britanijos mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad apskritai alkoholis žmogui daro didesnę žalą nei narkotikai. Tyrimo išvados skelbiamos autoritetingame medicinos žurnale „The Lancet“.
Mokslininkai pabrėžia, kad jų tyrimai rodo, jog Britanijos valdžia netinkamai vertina potencialią narkotinių medžiagų žalą žmogui ir visuomenei, skiria netinkamas bausmes. Mokslininkai pamėgino klasifikuoti 20 medžiagų pagal 16 parametrų, įvertindami žalą, kurią tos medžiagos daro jas vartojančiam individui bei šalia jo esantiems žmonėms.
Kiekviena medžiaga buvo įvertinta tam tikru skaičiumi balų, atspindinčių priklausomybės lygį ir daromą psichinę bei fizinę žalą sveikatai. Be to, balų buvo skiriama ir už nusikaltimus, susijusius su konkrečios narkotinės medžiagos vartojimu, bei materialinę žalą, daromą ekonomikai ir visuomenei.
Mokslininkai nustatė, kad didžiausią žalą sveikatai daro heroino, kreko ir metamfetamino vartojimas. Pagal žalią aplinkiniams pirmauja alkoholis, heroinas ir krekas. O įvertinus visapusę žalą, alkoholis tapo absoliučiu lyderiu.
Mokslininkai nustatė, jog bendra tabako ir kokaino žala sveikatai ir visuomenei yra apylygė. Jie pažymi, kad cigaretės žmogaus sveikatai daro didesnę žalą nei kokainas.
Ekstazis, LSD ir haliucinogeniniai grybai, Didžiojoje Britanijoje priskiriami pavojingiausiai A kategorijai, yra maždaug 8–10 kartų mažiau pavojingi nei alkoholis.
Ekspertų duomenimis, per praėjusius devynerius metus Jungtinėje Karalystėje padidėjo kokaino suvartojimas, padvigubėjo ir alkoholizmu sergančių britų skaičius.