• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 24-ąją po sunkios ligos savo namuose mirė legendinė dainininkė Tina Turner. Garsi moteris daugybę metų kovojo su sveikatos problemomis. 

Gegužės 24-ąją po sunkios ligos savo namuose mirė legendinė dainininkė Tina Turner. Garsi moteris daugybę metų kovojo su sveikatos problemomis. 

REKLAMA

Viename iš paskutinių dainininkės įrašų „Instagram“ platformoje ji paminėjo Pasaulinę inkstų dieną, paragino gerbėjus atkreipti į tai dėmesį ir prisipažino, kad praeityje ignoruodama sveikatos problemas kėlė sau didelį pavojų.

1978 m. jai pirmą kartą buvo diagnozuotas aukštas kraujospūdis. 1985 m. T. Turner buvo paskirti vaistai, tačiau ji tvirtino, kad nuo jų jai dar labiau pablogėjo savijauta, todėl juos iškeitė į homeopatinius preparatus, galiausiai lėmusius inkstų nepakankamumą, rašo portalas „Daily record“. 

2013 m. T. Turner patyrė insultą, praėjus vos trims mėnesiams po santuokos su antruoju vyru Erwinu Bachu. Dainininkė ligoninėje praleido 10 dienų ir turėjo iš naujo mokytis vaikščioti. Tačiau tai, deja, buvo tik dešimtmetį trukusių jos kovų su sveikatos problemomis pradžia.

REKLAMA
REKLAMA

2016 m., praėjus trejiems metams po insulto, žvaigždei buvo diagnozuotas žarnyno vėžys. Auglys dainininkei buvo pašalintas chirurginiu būdu, tačiau tai atitolino jai itin svarbią inksto transplantaciją. 

REKLAMA

Vėliau sveikatos patikros metu moteris sužinojo, kad natūralus gydymas nebuvo sėkmingas, o 2016 m. gruodį jos inkstai veikė mažiau nei 20 proc. ir sparčiai smuko. 

Tinai teko rinktis iš dviejų galimybių – reguliarios dializės arba inksto persodinimo. Tik pastarasis variantas galėjo užtikrinti jai normalų gyvenimą.

Tačiau tuo metu Šveicarijoje gyvenanti žvaigždė aiškino, kad šioje šalyje donorų skaičius yra vienas mažiausių Europoje ir kad tikimybė, jog ji laiku gaus inkstą, yra „nedidelė“.

REKLAMA
REKLAMA

Tinai pablogėjo ne tik fizinė, bet ir psichologinė sveikata. Moteris pripažino, kad ne kartą svarstė apie savižudybę. 

„Tai nebuvo mano gyvenimo idėja. Tačiau toksinai mano organizme ėmė viršų. Negalėjau valgyti. Aš išgyvenau, bet negyvenau. Pradėjau galvoti apie mirtį“, – tuo metu išgyvenimais dalijosi dainininkė. 

Į pagalbą atėjo mylimas Tinos vyras E. Bachas, kuris, būdamas 60 metų, tapo žmonos donoru. 

Jiems buvo atlikti suderinamumo testai ir, nepaisant to, kad žvaigždė buvo didelės rizikos pacientė dėl aukšto kraujospūdžio, 2017 m. buvo sėkmingai atlikta inksto transplantacija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų