• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrauti SMS žinutėmis paprasta ir patogu, tačiau tereikia supainioti numerį, ir viskas gali išlakstyti šipuliais. Britų dienraštis „Daily Mail“ pasakoja apie pavojus, kuriuos kelia šiuolaikinės technologijos.

REKLAMA
REKLAMA

Štai pirmoji neišgalvota istorija apie moterį, kuri straipsnyje vadinama Jane. Pasak dienraščio, ši svarbias pareigas einanti 42 metų moteris dar niekada nebuvo tokia laiminga. Ji buvo pametusi galvą dėl 45 metų Matthew – stipraus, rūstaus, tačiau tuo pat metu nuoširdaus ir švelnaus vyriškio. Jis niekados nebuvo vedęs ir ne itin troško susilaukti vaikų, kaip ir pati Jane.

REKLAMA

Matthew atrodė tarsi stebuklas, ateitis su juo atrodė graži ir laiminga. Jis reguliariai siųsdavo jai SMS žinutes ir kiekvieną vakarą skambindavo. Vieną sykį, kai rankinėje ėmė vibruoti mobilusis telefonas, Jane spėjo, kad tai ko gero bus SMS žinutė nuo Matthew.

Ji neapsiriko. „Atleisk, mieloji. Užtrukau darbe, tačiau ryt vakare prižadu grįžti anksčiau ir paguldyti vaikus“, rašė jis. Apstulbusi Jane patikrino numerį. Taip, žinutę tikrai atsiuntė jis. Kokie vaikai? Iš kur? Nejaugi jis...

REKLAMA
REKLAMA

O taip, pasakoja dienraštis – paaiškėjo, kad Matthew yra vedęs, turi tris vaikus ir gyvena visai ne tame bute, kur lankydavosi Jane, o name kartu su savo žmona Sarah, kurią buvo vedęs prieš 10 metų.

Tai tikra istorija, nutikusi mano draugei, rašo straipsnio autorė. Jos draugužį demaskuoti padėjo klasikinis atvejis, kurį psichologai vadina „SMS susimovimu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susimauti siunčiant SMS – paplitęs dabarties reiškinys, skelbia „Daily Mail“. Kam nėra tekę pasiųsti žinutę visai ne tam žmogui, kuriam ji buvo skirta?

Su SMS susimauna ir įžymybės. Antai visai neseniai buvęs Australijos kriketo rinktinės žaidėjas Shane Warne išsiuntė vieną SMS, o po to savo nuotrauką išvydo kone visuose Australijos laikraščiuose. Pasirodo, kad savo draugužei skirtą SMS žinutę jis per klaidą išsiuntė buvusiai žmonai. „Labas, mažyte, aš kalbuosi su vaikais, durys iš kiemo pusės atrakintos“, - surinko jis telefono klaviatūra ir spustelėjo buvusios žmonos numerį. „Tu supainiojai numerį, kretine“, - netrukus atsiliepė ši, ir apie naują buvusio vyro draugę pranešė vienam žurnalui.

REKLAMA

Buvusi Shane‘o Warne‘o žmona Callahan, trijų jo vaikų motina, pasakojo, kad jiedu norėjo susitaikyti ir kad buvęs vyras jau kelis mėnesius stengėsi vėl užkariauti jos širdį, tačiau žiopla SMS žinutė viskam „padėjo kryžių“.

„Mūsų dienomis SMS siuntinėjimas tapo rutina, mes tai darome negalvodami, blaškomi kitų minčių. Ir todėl kartais išsiunčiame žinutę tam žmogui, apie kurį tą akimirką galvojame, o ne tam, kam ji turėtų būti skirta“, - sako psichologas Tomas Stewartas. Pasak jo, jei žmogus kur nors skuba, kritikuoja arba apgaudinėja ką nors per SMS, padidėja tikimybė, kad žinutė bus išsiųsta ne tam adresatui – juk SMS autorius susijaudinęs ir įtemptai galvoja apie žinutės turinį, o ne apie jos siuntimo operaciją.

REKLAMA

„Todėl ir išsiunčiate SMS žmogui, kuris aptarinėjamas žinutėje, arba tam, apie kurį dėl įvairių priežasčių galvojate (pavyzdžiui, jeigu jį apgaudinėjate). Suklysti taip paprasta!” - tvirtina psichologas.

Pasak straipsnio autorės, viena jos draugė susiruošė į pasimatymą su žmogumi, kurio iki tol nebuvo mačiusi. Netrukus ji atsiuntė SMS, prašydama jai paskambinti ir suvaidinti, neva labai prireikė jos pagalbos, nes ji nori pabėgti nuo to „savimylos išsigimėlio“. „Ar aš gavau šią žinutę?“ – pati savęs klausia autorė. „Žinoma, ne – draugė ją pasiuntė tiesiai į to „savimylos išsigimėlio“ telefoną“, - rašo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai moters, kuri po 6 metų atsitiktinai užsienyje sutiko savo buvusį draugą, „SMS bumerango“ istorija.

„Aš Romoje su T., - parašė ji savo geriausiai draugei. – Pasenęs, sustorėjęs, pražilęs. Ką patartum?“. Ar beverta pridurti, kad SMS atėjo į T. telefoną. Jiedu baigė vakarieniauti, tačiau stengėsi, kad judviejų žvilgsniai nesusitiktų, pasakoja autorė.

REKLAMA

Yra ir plačiai nuskambėjusių istorijų, kaip pavyko susimauti su SMS. Antai buvusi GMTV programos „LK Today“ redaktorė Benedetta Pinelli atsitiktinai pasiuntė šios programos vedėjai Lorraine Kelly žinutę, kurią turėjo gauti Pinelli vyras. Joje redaktorė prisipažino neapkenčianti Kelly. Susizgribusi Pinelli po kelių minučių įteikė prašymą atleisti ją iš darbo.

REKLAMA

Žinoma, mūsų gyvenimas taptų lengvesnis ir linksmesnis, jei apskritai vengtume piktų, žeminančių ir įžeidinėjančių žinučių, rašo autorė. Hempšyre praktiką atliekantiems būsimiems policininkams patariama nelieti širdgėlos dėl jų manymu netinkamo bendradarbių elgesio SMS žinutėse ar el. pašto laiškuose. Jiems rekomenduojama nerašyti žinutėse to, „ko nerašytumėte laiške, kurį ruoštumėtės palikti ant suolelio parke“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pačią lemtingiausią SMS siuntimo klaidą ko gero padarė 34 metų mokytoja Ann Greenfield, kuri parašė narkotikų prekeiviui prašydama užvežti jai marihuanos. Tačiau rinkdama numerį ji suklydo vienu skaičiumi, ir SMS atėjo į tuo metu atostogavusio policininko telefoną.

Jis jai atsakė ir susitarė susitikti. Kai mokytoja atėjo į susitikimo vietą, policija jai pateikė kaltinimą dalyvaujant prekyboje narkotikais mažesniu nei 300 metrų nuo mokyklos atstumu. Ji taip pat buvo apkaltinta marihuanos laikymu.

REKLAMA

Tačiau yra ir kitų „SMS etiketo“ pažeidimo aspektų, skelbia „Daily Mail“. 2003 m. D. Britanijos musulmonų šariato teismai nusprendė: jei vyras pabandys išsiskirti su žmona nusiuntęs jai SMS su atitinkamu tekstu, jis bus nubaustas 163 svarų bauda. Buvo oficialiai pareikšta, kad skyrybų per SMS šariato teismai nepripažins.

REKLAMA

Kita vertus, pasitaiko ir kur kas optimistiškesnių istorijų. Pavyzdžiui, Kinijoje gyvenančios mokytojos Pan Aiying „SMS nuotykis“ baigėsi laimingai. Kai iš jos buvo pavogta rankinė su mobiliuoju telefonu, Pan iš kito telefono ėmė siuntinėti į savąjį SMS žinutes. „Aš esu Pan Aiying, Wutou vidurinės mokyklos mokytoja. Turbūt jums dabar pasitaikė sunkus gyvenimo periodas. Jei taip, aš jūsų nekaltinu... Žmogui būdinga klysti. Svarbiausia – ištaisyti klaidas.“

REKLAMA
REKLAMA

Išsiuntusi 21 panašaus pobūdžio SMS žinutę, ji prarado viltį atgauti telefoną, tačiau vieną dieną prie savo namų durų rado paketą su telefonu ir rašteliu. „Miela Pan, atleiskite, aš padariau klaidą. Prašau man dovanoti. Jūs tokia kantri, nors aš jus apvogiau. Aš pasitaisysiu ir tapsiu doru žmogumi“.

„Džiaugiuosi, kad ėmiausi siųsti tas SMS. Tai puikus dalykas“, - sakė mokytoja. Tikra tiesa – jei tik jos patenka tiems, kam yra skirtos, priduria „Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų