• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų animacijos studijos „Aardman Animation“ darbuotojai kino pasaulyje vadinami stebukladariais. Susivieniję su kompanija „Sony Pictures Animation“ ir sujungę ryškiausius talentus su geriausiomis techninėmis galimybėmis jie sukūrė naują plastilino animacijos šedevrą, filmą „Piratai! Nevykėlių kompanija“, kurį Lietuvos žiūrovai 3D formatu galės išvysti jau nuo kovo 30-osios.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgai laukto filmo „Piratai! Nevykėlių kompanija“ režisieriumi tapo vienas „Aardman Animation“ bendrasavininkų, animacijos amato žinovas Peteris Lordas, dirbęs prie tokių pasaulyje pamiltų filmų kaip „Viščiukų maištas“ bei „Volisas ir Gromitas“.

REKLAMA

„Aardman Animation“ arkliukas – sustabdyto kadro animacijos projektai, įspūdingi savo sudėtingumu ir darbų apimtimi, mat tokio filmavimo metu judesį įgauna negyvi daiktai – plastilino ar kitos specialios medžiagos figūrėlės ir daiktų maketai. Toks kino kūrimo būdas reikalauja ne tik ypatingo kruopštumo, bet ir kantrybės.

REKLAMA
REKLAMA

Stulbinančios darbo apimtys ir skaičiai

Kaip portalui Collider.com sakė P.Lordas, iš viso prie filmo „Piratai! Nevykėlių kompanija“ kūrimo prisidėjo 320-ies žmonių komanda, kurioje dirbo 33 dailininkai-animatoriai, 41 filmavimo grupė, o filmo kadrai buvo filmuojami net keturiose studijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuolat filmuke matomas pagrindinis piratų laivas buvo pagamintas rankomis, jį sudaro 44,569 detalės. Jo statytojai sugaišo 5000 valandų, kad sukurtų piratų laivą tokį, kokį jį išvys kino žiūrovai. Galutinis laivo maketas svėrė tik 350 kilogramų, jo ilgis buvo 4,2 metro, o aukštis – 6 metrai. Filme „Piratai! Nevykėlių kompanija“ vaizduojamame karalienės Viktorijos brangenybių kambaryje sutilpo per 400 tūkstančių auksinių monetų.

REKLAMA

„Aardman Animation“ butaforininkai šiam filmui sukūrė per 220 tūkst. įvairių dekoracijų. Prie šio skaičiaus papildomai prisidėjo studijos stiklapūčio Kimo George'o sukurti buteliukai, lempos ir stiklinės, kurių kiekviena buvo gaminama atskirai. Filmo kūrimo procese pagrindinio herojaus, Piratų kapitono, kurį originale įgarsino Hugh Grantas, o lietuviškoje versijoje Rolandas Kazlas, barzda buvo sukurta net penkių skirtingų dizainų. Galiausiai kūrėjai pasirinko vieną – sulipdytą iš daugybės, net 65-ių, garbanų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų