Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje ketvirtadienį įvyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Prie Seimo susirinko minia renginio dalyvių, dalis jų nešini vėliavomis ir įvairiais plakatais, nukreiptais prieš valdžios vykdomą pandemijos valdymo politiką. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pastebėti ir Kristupą Krivicką bei Žydrūną Savicką, kurie didžiavosi tuo socialiniame tinkle.

Sostinėje ketvirtadienį įvyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Prie Seimo susirinko minia renginio dalyvių, dalis jų nešini vėliavomis ir įvairiais plakatais, nukreiptais prieš valdžios vykdomą pandemijos valdymo politiką. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pastebėti ir Kristupą Krivicką bei Žydrūną Savicką, kurie didžiavosi tuo socialiniame tinkle.

REKLAMA

„Sausio 13-osios minėjimas prie Seimo! Nušvilpėm valdžią! Už laisvę!“ – socialiniame tinkle rašė Kristupas Krivickas ir pasidalijo nuotrauka su Žydrūnu Savicku.

Būtent pastarieji ir sulaukė dainininko Stanislavo Stavickio-Stano dėmesio.

Socialiniame tinkle vyras rašė: „Nu maladec, bachūrai!!! Štai dar kelios tinkamos datos nušvilpti valdžią:

REKLAMA

Birželio 14 – gedulo ir vilties diena. Diena skirta prisiminti 1941 metais prasidėjusius trėmimus. Diena, kada žiauriausias pasaulio diktatorius, Stalinas, pradėjo naikinti mūsų tautą.

Lapkričio 2 – vėlinės. Mirusių atminimo ir pagerbimo diena“, – rašė vyras ir pasidalijo jų nuotrauka.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kiek anksčiau rašėme apie kitų žinomų žmonių pasisakymus dėl Laisvės gynėjų dienos minėjimo.

Daug žmonių sutiko, kad tokia jautri data negali būti palydėta riksmais ir švilpimu.

„Per visus mūsų nepriklausomybės ir laisvės metus, aš nežinau ar buvo didesnis kovotojų už laisvę atminimo išniekinimas, nei šiandieninis padugnių klykavimas ir žviegimas prie Seimo. Kitas dalykas, o čia man vienam neatrodo normalu per sausio 13-ąją išduoti leidimą antivalstybiniam mitingui?

Galvoj netelpa, dievaži“, – rašė Saugirdas Vaitulionis.

O Andrius Užkalnis negailėjo epitetų prie Seimo švilpiantiems: „Šimonytė teisi. Taip, mes laisvę tada gynėme ir dėl šiandieninių antivakserių, lukašenkos palaikytojų, vatinių ir šeimamaršių – dėl visų tų švilpiančių ir dar švilpsiančių.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl urvinių homofobų, janutienių, dėl orlausko teisės pasakoti anekdotus ir dėl dambrauskinių dainų, dėl venckienių ir dėl gustukų ir vėgėlių ir dėl basų mamų ir dėl paksų. Jie niekada nepadėkos, bet tikrai nereikia. Kirmėlės irgi Dievo kūriniai, kaip ir šiukšlynų žiurkės. Tegul jiems būna šiltos jų purvo balos ir dosnūs jų šiukšlių konteineriai.

Laisvė sunki ir ji niekada negyvena be darbo ir kovos, kuri niekada nesibaigia. Lengvas ir paprastas yra tik gyvenimas vergovėje arba baudžiavoje. Todėl tešvilpia: tuščios galvos gerai aidi.“

Savo akimis mitinguotojus mačiusi Arvydo Anušausko žmona Lina neslėpė apmaudo: „Nuoširdžiai gaila, kad ir valstybiniai paminėjimai tampa maršistų pagiežos liejimo aikštele. Iš tribūnos kalbama apie Laisvės premiją, o jie rėkia „gėda“, švilpia“.

Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė sureagavo itin jautriai ir apsipylė ašaromis. 

„Išėjau iš Sausio 13-osios minėjimo, nes dar taip sunku būti tarp dviejų Lietuvų niekada nebuvo“, – ašarų neslėpė instagrame emocijų kupiną vaizdo įrašą paskelbusi politikė. Kiek vėliau I. Kačinskaitė-Urbonienė pasidalino ir vaizdais, kurie ketvirtadienį buvo matyti šalia Seimo. „Vienoje pusėje protestuotojai, kitoje politikai, visuomenininkai. Ir taip liūdna, kad svarbių sukakčių negalime minėti visi kartu. Vienybės ir supratimo mums visiems“, – rašė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Skirmantas Malinauskas negailėjo kritikos prezidentui: „Kažkas turi apginti prezidentą. Jūsų ekscelencija, suprantu, kaip gėda jums buvo matyti savo fanklubą šiandien prie Seimo. Suprantu, kaip nejauku kalbėti tyloje, kai ta pati minia net ir Gedulo bei vilties dieną rėkia kalbant Vyriausybės ir Seimo vadovams. Suprantu, kaip baisu žiūrėti į tuos pykčio perkreiptus veidus ir suprasti, kad esi šių žmonų autoritetas, bet nedarai nieko, kad situaciją suvaldytum.

Aš pamenu berniuką, kuris žliaugiant lietui toliau drebėdamas dainavo, kai prezidentas ir pirmoji ponia prisidengę skėčiu pasakojo apie gerovės valstybę. Buvo beveik taip pat gėda, kaip šiandien, kai šalį gynę patriotai atsistojo palaikyti kalbančios ministrės pirmininkės, bet prezidentas liko sėdėti, nes baubianti minia nesupras.

Aš suprantu, kad tai ne jūsų pasirinkimai ir kažkas jus įvelia į štai tokias provokacijas. Negali šviesus, išsilavinęs, vakarietiškai mąstantis žmogus pats susikurti tokių situacijų. Stiprybės ir nepasiduokite! Tauta jumis tiki.“

REKLAMA
REKLAMA

Prie Seimo susirinkę protestuotojai prieš skiepus ir valdžią nušvilpė kalbas sakančias premjerę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen taip, kad aikštėje net nesigirdėjo, ką jos sako. Kliuvo ir Laisvės premiją, skirtą bažnyčios kronikos bendradarbiams, atsiėmusiai vienuolei. Plojimais minia palydėjo tik prezidentą Gitaną Nausėdą.

I. Šimonytė sako, kad Sausio 13-osios aukos žuvo ir už tai, kad žmonės galėtų nušvilpinėti valdžią. Seimo pirmininkė pareiškė, kad jai buvo gėda, o Vytautas Landsbergis rėžė dar stipriau – protestuotojus išvadino ne žmonėmis, o fašistais ir jedinstvininkais.

Dėl koronaviruso, Sausio 13-osios oficialus minėjimas ketvirtadienį vyko lauke, Nepriklausomybės aikštėje, ir kad aukų pagerbimas gali būti kitoks, nei įprastai, tapo aišku, kai atėjusią Seimo pirmininkę, dar prieš minėjimo pradžią, nušvilpė maždaug 800 nepatenkintų žmonių minia.

Švilpimo teko ir keliems ministrams, Vilniaus merui. Tik atvykusį prezidentą Gitaną Nausėdą protestuotojai pasitiko nors ir negausiais, bet plojimais.

 

O ką Stano? Juk jis koncervatorius. Turi paklaust savo valdžiai tas klapčiukas. O Užkalniui galima atleist. Jis par pilvą savo antro galo nemato o ką kalbėt apie smegenų sudėti?
Na pasiziurekit vakseriai '' elitas'' kokie komentarai vyrauja netgi situose soroso finansuojamuose saituose ???? kokie apklausu rezultatai???? VA CIA ZMONIU NUOMOMNE YRA ir jei pusdurniu valdzia neatsizvelgia daugumos nuomuone -juos reiki salinti nuo valdzios
Turbūt apie lėktuvėlius norėjo padainuot, kurie barsto virusą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų