Meksikietis šokių mokytojas Azaelis Salazaras su partnere Giedre šoka jausmingąją bačiatą – šokį, gimusį Dominikos Respublikoje. Dalintis Lotynų Amerikos kultūra per šokį Azaelis pradėjo prieš penkerius metus Taline, o pirmąją grupę Vilniuje subūrė pernai. Šiuo metu – tai vienas populiariausių šokių, kuriuos renkasi lietuviai. Anot Azaelio, tokio dėmesio šokis sulaukia, nes moko artumo, yra kupinas dramatizmo, ekspresijos ir tiesiog kunkuliuoja aistra.
Vis dėlto bene gausiausias šokėjų grupes suburia kubietiška salsa. Ji laikoma vienu populiariausių šokių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvoje salsa gyvuoja jau apie dvylika metų, nors daugiausia žmonių atgaivos salsoje ėmė ieškoti sunkiausiu metu – į Lietuvą pasibeldus krizei.
Lietuvą vis labiau užvaldančiai šokių manijai pasidavė ir garsi atlikėja Irena Starošaitė. Subūrusi drauges ir bendramintes, ji rytą pradeda linijinių šokių pamokose, dalyvauja šokių turnyruose ir negi nori tapti mokytoja. Anot jos, jei sunku surasti partnerį šokiams, tuomet linijiniai šokiai kaip tik jums.
Beveik prieš du dešimtmečius į Lietuvą atvežtas ir dar vienas temperamentu pulsuojantis šokis – argentinietiškas tango. Šio šokio judėjimo pradininkas mūsų šalyje – tango muzikantas, dainininkas ir šokėjas Eduardo Gimenezas, į Lietuvą atvykęs iš Urugvajaus.
O tiems, kurie mano, kad lavinti tik vieno šokio judesius gali pasidaryti nuobodu, gali rinktis pramoginius šokius, kuriuos sudaro penki klasikiniai ir penki Lotynų Amerikos šokiai. Anot šokių mokytojos Milanos, nors konkurencija ir nemaža, pramoginiai šokiai jau tapę klasika.
Pristatėme septynis šokius ir tikrai surastume jų dar tiek pat. Tad kaip renkantis šokį nepasiklysti jų gausoje? Mokytojais sako, kad teks paklūsti savo vidiniam balsui ir rinktis šokį, kuris labiausiai atspindės norinčiojo šokti temperamentą.
Plačiau apie tai TV3 reportaže