Savanorystę atradusi Jackaitė atvira: smerkti ir teisti - lengva, o ar gebam daugiau?

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina aktorę, dėstytoją ir dviejų sūnų mamą Eglę Jackaitę. Regis, šios klaipėdietės gyvenime veiklos ir iššūkių tikai netrūksta, tačiau Eglė nusprendė išbandyti dar vieną – emociškai ir psichologiškai nelengvą kelią – savanorystę. Jau kurį laiką aktorė atsiliepia į anoniminius telefono skambučius „Pagalbos moterims linijoje“, kur išgirsta įvairiausių istorijų. Kodėl Eglė ryžosi tokiam žingsniui?

„Aš niekada nebuvau abejinga kito žmogaus nelaimei ar bėdai. Pati esu išgyvenusi nemažai skaudžių dalykų, todėl gebu empatiškai reaguoti, suprasti, užjausti, o svarbiausia – išgirsti ir išklausyti. Mano atsiradimas „Pagalbos moterims linijoje“ labiau likimiškas negu planuotas, nes buvau įpareigota jos vadovei grąžinti akinius, kuriuos ši pamiršo mano bičiulės artimojo laidotuvėse. Susitikom, įsišnekėjom ir paaiškėjo, kad pagalbos centras įsikūręs visiškai šalia mano namų! Priėmiau tai kaip ženklą, jog turiu prisidėti ir aš,“ – atvirai pasakoja Eglė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. E. Jackaitės gyvenimo akimirkos

Moteris neslepia, kad savanorystė tokioje organizacijoje tikrai nėra lengva, nes išgirstamos istorijos kartais sukrečia iki sielos gelmių, bet, aktorės teigimu, visi savanoriai yra ruošiami specialistų, dalyvauja apmokymuose ir įgyja patirties, kaip „išeiti“ iš kitų žmonių gyvenimo. Pasak Eglės, daugiausia pagalbos kreipiasi moterys, bet jai pasitaikė ir ne vienas anoniminis vyro skambutis.

„Šiuo metu tik vyrams skirtos pagalbos linijos nėra, bet, mano žiniomis, galbūt tokia atsiras netrukus ir jiems. O skambina žmonės dėl įvairiausių priežasčių... Kartais jie nori tiesiog pasikalbėti, nes daugybė moterų ir vyrų jaučiasi labai vieniši. Aš žinau tik viena – atiduodama save, gaunu dar daugiau. Nes kiekviena patirtis turtina ir viskas, kas vyksta gyvenime, nėra paprastas atsitiktinumas. Atvirai sakau, kad savanorystė moko pažvelgti į kiekvieną situaciją skirtingai ir tada supranti, jog teisuoliai labai dažnai geba tik smerkti arba teisti,“ – tikina moteris. 

Taip pat išgirsite, kokių naujų patirčių Eglė įgijo šią vasarą filmuodamasi su jaunesniuoju sūnumi Elijumi kino juostoje „Drugelio širdis“, kurį režisuoja garsioji Inesa Kurklietytė. Filmas, skirtas visai šeimai, kino teatruose pasirodys kitų metų rugsėjį. 

Visą interviu su E. Jackaite žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų