Dukrą į pirmą klasę išleidžianti Imbrasienė atvira: ne tokios Rugsėjo 1-osios tikėjomės

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina buvusią TV laidų vedėją ir privačių darželių savininkę Laurą Imbrasienę. Ši Rugsėjo 1-oji yra ypatinga moters šeimoje, nes į pirmą klasę žengia jaunėlė Saulė Sofija, o sūnus Mantas – į dvyliktą klasę. Ant mamos kelių pokalbio metu įsitaisiusi mergaitė tikina labai norinti lankyti mokyklą. Paklausta kodėl, net nesudvejojusi pareiškia, kad dėl pietų miego - juk mokykloje to daryti nebereikia. 

„Oj, manau, jog labai greitai dukra supras, kad pietų miegas nėra jau toks blogas dalykas,“ – juokdamasi sako Laura. Jos teigimu, kol kas ruošimasis mokyklai teikia daugiau džiaugsmo, negu nerimo - ypač Saulei, bet štai dėl būsimo abituriento mama nerimauja kur kas labiau. Laura atvirai sako, kad paskutiniai metai mokykloje sūnui - ypač svarbūs, todėl jei dėl blogėjančios korona viruso situacijos vėl bus grąžintas nuotolinis ugdymas, nežinia, kaip viskas gali pasisukti.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. L. Imbrasienės gyvenimo akimirkos

„Mantui toks mokymosi būdas, deja, ne prie širdies. Jam reikia gyvo kontakto, o per kompiuterio ekraną to negausi. Visgi, labai tikiuosi, kad nuotolinis ugdymas nesutrukdys sūnui siekti užsibrėžtų tikslų. Aišku, nenorėčiau, jog ir Saulei pirmi metai mokykloje prabėgtų namie, bet mes prieš virusą bejėgiai. Svarbiausia yra atsakingai elgtis su savimi ir kitais,“ – įsitikinusi Laura.

Moteris pripažįsta, kad Rugsėjo 1-osios šventės visa šeima tikėjosi ne tokios – su kaukėmis, griežtomis taisyklėmis ir ribojimais. Bet, Lauros manymu, negalima tik aklai pykti ant ugdymo įstaigų, nes jų tikslas kilnus – kuo geriau apsaugoti vaikus ir pedagogus nuo viruso grėsmės.

„Aš tikrai suprantu tėvelių liūdesį, kad daugelis negalės savo vaikų palydėti į klasę arba bus įleidžiamas tik vienas iš tėvų. Mūsų privačiame vaikų darželyje stengiamės sureguliuoti žmonių srautus taip, kad bent vienas iš tėvelių turėtų galimybę pabūti su savo vaiku kurį laiką ir padėtų jam adaptuotis. Visgi, kiekviena ugdymo įstaiga individualiai sprendžia, kaip maksimaliai apsisaugoti, bet atvira diskusija su tėvų bendruomene yra viena geriausių išeičių, galinčių sumažinti įtampas ir nepasitenkinimą“, – sako Laura.

REKLAMA

Pokalbio metu taip pat išgirsite, kokių klaidų auklėdama savo pirmagimį Laura yra padariusi ir kokių stengiasi nekartoti ugdydama dukrelę. Kodėl taip svarbu skirti dėmesį vaiko emociniam intelektui ir ar tikrai Lauros daugiau niekada nebeišvysime televizijos ekrane?

Visą interviu su L. Imbrasiene žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų