Mazalienė atvirai – apie santuoką bažnyčioje po penkerių metų: vyras anksčiau nenorėjo, o versti negali

„Pasikalbėkim“ rubrikos vedėja Renata Šakalytė kalbina verslininkę ir žurnalistę Laurą Mazalienę. Prieš penkerius metus moteris su vyru Šarūnu sumainė aukso žiedus santuokų rūmuose, o prieš keletą savaičių davė priesaiką ir bažnyčioje. Ceremoniją stebėjo trys poros vaikai – dvi dukrytės ir jaunėlis sūnus. Laura pripažįsta visada norėjusi susituokti bažnyčioje, tačiau vyras tokio noro iš pradžių nejautė.

„Supratau, kad prievarta tikrai nieko nepasieksiu. Jeigu būčiau užsispyrusi ir kategoriška šituo klausimu, jokio vidinio džiaugsmo, laimės aš nebūčiau pasiekusi, net jei ir būtume susituokę bažnyčioje anksčiau... Tiesiog, Šarūno santykis su religija ir Dievu tada buvo komplikuotas, o aš nuo mažens augau katalikiškoje aplinkoje, kone kiekvieną sekmadienį lankydavausi bažnyčioje ir tikėjimas man visada buvo labai svarbus. Natūralu, kad du skirtingą santykį su Dievu turintys žmonės ieško kompromiso ilgesnį laiką. Man neliko nieko kita, kaip tik išlaukti, kada vyras nuoširdžiai pajus norą mūsų meilę sutvirtinti bažnyčioje,“ – pasakoja Laura.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. L. Mazalienės gyvenimo akimirkos

Moteris akcentuoja, kad tikėjimas yra labai individualus reikalas ir kiekvienas kelią į Dievą atranda savu laiku. Laura džiaugiasi, kad jos vyras - atviras, girdintis ir įsiklausantis, todėl kur kas lengviau buvo kalbėtis, diskutuoti, ieškoti bendrų sprendimų. Ypač didelį dėkingumą Laura jaučia kunigui Algirdui Toliatui. Pasak jos, jeigu ne šio kunigo atsidavimas savo darbui, ko gero Šarūnas nebūtų taip lengvai atradęs tikėjimo.

„Aš pati pažintį su A. Toliatu pradėjau nuo jo knygų. Buvo sunkūs mūsų šeimai išbandymai dėl pirmagimės dukrytės ligos ir kaip tik tuo metu į rankas pakliuvo jo knygos. Po kiek laiko jomis susidomėjo ir Šarūnas. Paskui susipažinome gyvai, nes krikštijome vaikus pas A Toliatą. Šis kunigas turi išskirtinę Dievo dovaną – geba prisibelsti į kiekvieno širdį. Tapome jo kuriamos bendruomenės dalimi ir natūraliai mūsų namuose tikėjimas pradėjo darytis vis svarbesnis,“ – pasakoja moteris.

Laura nesigaili, kad prie altoriaus žengė jau gimus vaikams – atvirkščiai, pasak jos, buvo ypač gera matyti, su kokiu susidomėjimu vyresnėlės dukros stebėjo ceremoniją, kaip gyrė mamos suknelę. 

REKLAMA

„Mes turėjome labai gerą progą paaiškinti vaikams, ką darome, kodėl mums tai svarbu, kokią prasmę turi priesaika bažnyčioje. Kad tai nėra tik gražių suknelių demonstravimas ar parodomoji akcija. Savo ruožtu rodome ir pavyzdį, koks gėris yra dviejų žmonių nuoširdi meilė, kaip svarbu sprendimus priimti atsakingai. Labai tikiuosi, kad mūsų santuokos cereminijos akimirkos išliks vaikų širdyse kaip vienas šviesiausių prisiminimų apie tėvų meilę,“ – šypsodamasi sako Laura.

Taip pat išgirsite, kokį esminį patarimą moteris turi poroms, kuriose vienas iš partnerių nenori tuoktis bažnyčioje, o kitas – be galo to trokšta. Laura pasidalins, kodėl jai neberūpi aplinkinių nuomonė ir kodėl nėra nieko blogiau, kai svarbius gyvenime sprendimus žmonės priima ne iš širdies, o spaudžiami artimųjų, draugų ar bijodami to, ką pasakys arba pagalvos aplinkiniai.  

Visą interviu su L. Mazaliene žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų