Jovaiša dalinasi sėkmingos santuokos paslaptimi – kartu su žmona mini dvidešimtmetį

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina fotografą, keliautoją, verslininką ir sveikos gyvensenos propaguotoją Marių Jovaišą. Vos prieš keletą dienų jis su žmona Brigita paminėjo 20-ąsias santuokos metines. Kaip jiems pavyko tiek metų išlikti kartu, įveikti iššūkius ir darniai auginti keturis vaikus?

„Visko buvo per tuos du dešimtmečius. Nesam kažkuo išskirtinė pora: ir pasipykstam, ir emocijas demonstruojam, ir žaibais pasisvaidom. Bet abu suprantam, kad jausmams tai netrukdo. Pastaruoju metu skyrybų tikrai daug – kone kasdien tenka išgirsti apie byrančias šeimas, bet niekas juk ir nesakė, kad gyvenimas santuokoje vien tik rožėm klotas. Aš žinau esminį dalyką, kad buvimas kartu ir santykių kūrimas yra darbas. Sunkus, kartais reikalaujantis beprotiškų pastangų, bet kitaip ir negali būti, kai tuos santykius kuria du žmonės – dvi skirtingos asmenybės. Pasitaiko situacijų, kai reikia kažkuriam truputį nusileisti, prisitaikyti, bet mudu su Brigita jaučiamės lygiaverčiais partneriais – bent jau man taip atrodo,“ – šypsodamasis sako Marius.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. M. Jovaišos gyvenimo akimirkos

Vyras neslepia, kad nemažai pastangų reikia ir auginant keturis vaikus: vyriausioji Marija netrukus žengs į pilnametystę, sūnus Vincentas irgi jau paauglys, trečias šeimoje vaikas – pirmokėlis Antanas, o pagrandukė Sofija Onutė gegužę atšventė penktąjį gimtadienį. Pasak Mariaus, daugiausia vaikais rūpinasi žmona, nes dėl darbų ir įvairių tarptautinių projektų jis dažnai vyksta į užsienį. Bet grįžęs stengiasi atsigriebti ir kuo daugiau laiko praleisti su šeima ar kiekvienu vaiku atskirai.

„Turime su pirmagime tokią tradiciją – dviese leistis į kokią nors kelionę. Štai visai neseniai, jau aprimus koronaviruso karštinei, aplankėme šiaurės Italiją ir kopinėjome Alpėse. Su visa šeima irgi daug keliaujame, nes tai puikus būdas pabūti vieniems su kitais, atvirai pasikalbėti. Labai vertinu tokias akimirkas – jos padeda, kai būna sunku. Iš tikrųjų vaikų auginimas irgi kelia daug iššūkių – aš baigęs pedagogikos mokslus, bet ir tai pasitaiko dienų, kai nežinau, kokiu keliu eiti juos ugdant. Laimė, mano žmona labai domisi šiuolaikinėmis vaikų auklėjimo tendencijomis, daug skaito ir bando atrastus metodus taikyti praktikoje. Diskutuojam abu, ar šie konkrečiai tinka mūsų šeimos atveju,“ – pasakoja Marius.

Taip pat išgirsite, kaip prieš beveik dešitmetį fotografas visiškai atsisakė žalingų įpročių – rūkymo ir alkoholio bei tapo veganu. Kodėl jam yra svarbu gyventi sveikai ir kas konkrečiai įkvėpė tokiems pokyčiams? Marius atskleis, kokią naudą sveikatai teikia užsienio kalbų mokymasis – kaip tik šiuo metu nuotoliniu būdu jis studijuoja kinų kalbą.

Visą interviu su M. Jovaiša žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-07-22 17:55:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pragyvenome su žmona 60 metų ir tuo nesigiriame.
Atsakyti
-1

E
Eugenija
2020-07-23 12:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
O galetumet ir parašyti,ka patyret per tiek metų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų