Gimtadienį švenčianti Augustė atvirai apie savo ligą: dėmių ant kūno nebeslepiu

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina dainininkę ir muzikinio projekto „Dangus“ dalyvę Augustę Vedrickaitę. Liepos 14-ąją moteriai sukanka 35-eri. Ką jai reiškia ši sukaktis? Ar ruošiasi kaip nors ypatingai ją paminėti? Augustė tikina gimtadienių nesureikšminanti ir ketina dieną praleisti artimųjų rate.

„Pamenu, kad paskutinis didesnis gimtadienis buvo 30-metis. Tada sukviečiau didžiulį būrį draugų, artimųjų ir tikrai kaip reikiant pasilinksminom. O po to gimimo dienų kažkaip ypatingai neminėdavau. Šiais metais irgi nesirengiu nieko pompastiško daryti, nes noriu tiesiog jaukiai, ramiai pasibūti su tėčiu ir brolio šeima“ – sako Augustė.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Augustės Vedrickaitės gyvenimo akimirkos

Moteris gimimo dieną nekelia ir ypatingų tikslų sau, tik prasitaria, kad norėtų šiais metais įgyvendinti svajonę, susijusią su muzika: pagaliau išleisti dainų albumą, mat iki šiol pasirodydavo po keletą singlų per metus. Augustė tikina, kad dainavimas išlieka svarbiausia jos veikla – daugiausia koncertuoja privačiose šventėse, uždaruose renginiuose, bet šią vasarą nusimato ir nemažai koncertų su grupe. 

„Kai prasidėjo karantinas, nuoširdžiai baiminausi, kaip bus su koncertais šiltuoju metų laiku. Ar gausiu pajamų, nes atlikėjams – bent jau man – pats aktyviausias sezonas yra vasarą ir žiemą. Ačiū Dievui, kad viskas eina į gerąją pusę ir kol kas nusimato labai aktyvus darbymetis. Nors per šventes daugiausia atlieku kitų kūrėjų žinomas dainas, planuoju kada nors surengti tik savo dainų vakarą. Jų esu parašiusi nemažai, o geriausiai sekasi kurti, kai patiriu jausmų antplūdį – ypač, kai tie jausmai ne patys lengviausi ar maloniausi,“ – atvirai sako atlikėja.

Augustė neslepia, kad skyrybos su ilgamečiu draugu ir sūnelio Arijaus, netrukus minėsiančio trečiajį gimtadienį, tėčiu buvo nelengvos. Tačiau dabar, pasak moters, jų santykiai geri, o svarbiausia, kad išsiskyrimas nepakenkė sūnaus ir tėčio artimam ryšiui.

REKLAMA

„Jei atvirai – labai bijojau, kad po skyrybų Marijus nenutoltų nuo sūnaus. Juk dažnai sakoma, kad vyras myli vaiką tol, kol myli jo mamą. Bet, atrodo, net pasibagus meilei tarp suaugusiųjų, ji tikrai niekur nedingsta savo vaikams. Marijus labai geras tėvas – štai ir dabar mums kalbantis, Arijus kaip tik vieši pas jį. Gera, kai matau juos drauge – tada suprantu, kaip teisingai pasielgėme radę sutarimą dėl tolesnio bendravimo,“ – šypsodamasi sako Augustė.

Atlikėja taip pat džiaugiasi, kad nepaisant nelengvų asmeninio gyvenimo iššūkių, ji su sūneliu pagaliau turi savo nuosavą būstą. Į šį Augustė įsikėlė prieš pat karantiną ir tikina, kad visą laiką, kuomet reikėjo būti namie, skyrė naujos erdvės puoselėjimui ir įsikūrimui. Moteris pripažįsta, kad nuomos ir kraustymaisi jau buvo gerokai išvarginę, o dabar ji jaučiasi su sūnumi saugi bei rami. 

„Man taip gera matyti Arijų, besidžiaugiantį savo atskiru kambariu! Jis tampa vis labiau savarankiškas ir net būna rytų, kai prabudęs anksčiau už mane vienas sau žaidžia, užsiima vaikiškais reikalais, o aš galiu ilgiau pamiegoti. Esu laiminga, kad mums nebereikės niekur kraustytis, nes stabilumas auginant mažą vaiką man tikrai svarbus,“ – tikina dainininkė.

Augustė ryžosi atvirai kalbėti ir apie dar vieną savo ilgai slėptą gyvenimo faktą – vitiligo arba baltmę. Pasirodo, šia liga moteris serga nuo vaikystės, tačiau baimindamasi aplinkinių reakcijos, perdėto dėmesio ar patyčių, ne vienerius metus slėpė ir maskavo ant kūno vis labiau ryškėjančias baltas dėmes. 

„Taip jau nutiko, kad mano amžiną atilsį mama, tikrai nenorėdama nieko blogo, pasakė štai tokią frazę: kai ateis laikas, išmoksi dėmes tinkamai paslėpti. Būtent šis žodis „slėpti“ man taip įsirėžė  vaikystėje į pasąmonę, kad nieko kito ilgus metus nedariau, kaip tik slėpiau ir maskavau tas dėmes. Nors dėl jų nepatyriau patyčių ar nemalonių incidentų, vis maniau, kad negaliu viešumoje rodytis su dėmėtom rankom... Esminis pokytis įvyko prieš kelerius metus, kai supratau, jog neturiu ko gėdytis! Baltmė yra liga ir aš dėl jos netapau nei prastesnė, nei mažiau graži ar talentinga. Tiesiog, kažkas manyje tuomet spragtelėjo ir nuo tos akimirkos daugiau nebeslepiu savo kūno, nebededu storų sluoksnių kremų, o svarbiausia – raginu taip elgtis ir kitus žmones, kuriuos palietė vitiligo,“ – patirtimi dalijasi atlikėja.

REKLAMA

Kas Augustę paskatino viešai kalbėti apie šią ligą? Kokių žinučių ir laiškų ji sualukia iš sergančių jaunuolių, o kartais net jų tėvų? Kokį auksinį patarimą Augustė turi tiems, iš kurių dėl vitiligo ligos tyčiojasi? Apie visa tai - pilname laidos įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi ir ką naujo atranda.


Rašyti komentarą...
L
Linas
2020-07-14 18:13:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šią ligą įveikti galima su citrina, užpylus ją degtine. Tik reikia smulkiai supjaustyti ir laikyti talpoje sandariai uždarytą dvi savaites. Po to nukošti ir skysčiu tepti dėmes.
Tikrai veiksminga. Pačiam buvo ant veido.
Atsakyti
-1

N
N
2020-07-22 19:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar tai veiksminga..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų