naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Elenos Karalienės obuolių pyragas (nuotr. asm. archyvo)

Šiandien minima jau tradicija tapusi „Pyragų diena“. Šią dieną visa Lietuva kepa pyragus, dalinasi jais, o paaukotus pinigus skiria paramos projektui „Išsipildymo akcija“. Akcijos tikslas – surinkti trūkstamas lėšas itin sunkiai sergančių Lietuvos vaikų gydymui.

4

Šiandien minima jau tradicija tapusi „Pyragų diena“. Šią dieną visa Lietuva kepa pyragus, dalinasi jais, o paaukotus pinigus skiria paramos projektui „Išsipildymo akcija“. Akcijos tikslas – surinkti trūkstamas lėšas itin sunkiai sergančių Lietuvos vaikų gydymui.

REKLAMA

Prie „Pyragų dienos“ ir „Išsipildymo akcijos“ kasmet prisijungia tūkstančiai jautrios širdies žmonių, tarp jų ir žinoma „Power Hit Radio“ vedėja Elena Karalienė.

Elena, kaip mini „Pyragų dieną“?

Pyragų dienos jau eilę metų nepraleidžiu – pamenu, dar mokyklos laikais būdavo organizuojama ši akcija, kurioje ir pati pardavinėdavau keptus skanėstus. Visus suaukotus pinigus skirdavome „Išsipildymo akcijai“. Džiugu, kad likimas mane taip pat atvedė į TV3 televiziją, kur ši graži akcija vyksta ir organizacijos viduje – kasmet su kolegomis iki pandemijos pradžios susirinkdavome ir ragaudavome kepinius, o tuo pačiu – aukodavome „Išsipildymo akcijai“.

Elena, ar pati kepi pyragą šiai dienai?

Kokia pyragų diena be pyrago... Žinoma, kad kepu! O šie metai, nors ir kitokie, tikrai nebus be pyrago. Jau esu suplanavusi ir pasiruošusi visus ingredientus pyragui.

REKLAMA

Gal turi kokį firminį pyrago receptą, kuriuo galėtum pasidalinti?

Mūsų giminė turi ilgametę obuolių pyrago tradiciją. Nemeluosiu, prieš besidalindama receptu, paskambinau mamai ir paklausiau, ar galėčiau atskleisti jo receptą. Leidimas duotas, tad dalinuosi skaniausiu mūsų giminės obuolių pyrago receptu.

REKLAMA

Pyragui reikės:

6 obuolių

4 kiaušinių

1 stiklinės miltų

1,5 stiklinės cukraus

0,5 stiklinės grietinės

Vyšnių uogienės

Eiga:

Supjaustome obuolius, atskiriame kiaušinių baltymus nuo trynių. Trynius su 1 stikline cukraus plakame apie 15 min. Išplakus įmaišome stiklinę miltų ir pradedame plakti baltymus iki standžių putų. Įmaišome į tešlą baltymus, o tada – obuolius. Klojame tešlą į riebalais pateptą kepimo skardą ir šauname 15 min. į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę.

REKLAMA

Kol pyragas kepa, pasigaminame glajų – grietinę išplakame su cukrumi. Apkepusį pyragą aptepame grietine ir ant viršaus dedame vyšnias. Kepame dar 30-35 min. 180 laipsnių orkaitėje. Apkepusi grietine su cukrumi sukuria labai traškią ir saldžią plutelę, o vyšnios – malonų rūgštumą.

Dar galite spėti iškepti pyragą ir prisijungti prie „Pyragų dienos”!

Neseniai ištekėjai, tai kuris – tu ar vyras, dažniau sukatės virtuvėje?

Virtuvė – mano zona. Čia galiu praleisti valandų valandas, man labai patinka eksperimentuoti, bandyti naujus receptus, todėl čia man leidžiama karaliauti. Mylimasis taip pat moka gaminti – jo čili troškinys nukonkuruoja visus mano...

REKLAMA
REKLAMA

Apskritai, ar mėgsti gaminti?

Labai! Meilę maisto gaminimui paveldėjau iš mamos ir močiutės – jos visuomet gamindavo mūsų namuose, tad nuo mažens stebėjau ir mokiausi iš geriausių. Tiesa, negaliu pakęsti receptų – kad ir kaip nuosekliai jų laikyčiausi, vis tiek pakoreguoju pagal save... Taip, man atrodo, gaunasi geriausiai.

Ar mėgsti saldumynus, pyragus ir kitokius desertus?

Su puodeliu juodos kavos – tikrai taip. Nesu didelė smaližė, tačiau gardaus pyrago gabalėlio, juodo šokolado ar kanelės – niekuomet neatsisakyčiau. Kaip ten sako? Imbieras gydo peršalimą, o desertas – viską!

REKLAMA

„Pyragų diena“ kasmet įtraukia vis daugiau neabejingų žmonių. Pernai per „Pyragų dieną“ buvo surinkta per 40 tūkst. eurų, užpernai – apie 30 tūkst. Visos per „Per pyragų“ dieną surinktos lėšos papildo „Išsipildymo akcijos“ gerumo krepšelį. Iš viso pernai „Išsipildymo akcijai“ geros valios žmonės paaukojo daugiau nei 320 tūkstančių eurų. Tai didžiuliai pinigai, kurie pakeitė mažųjų ligoniukų ir jų artimųjų likimus. Už suaukotas lėšas vaikai gavo jiems taip reikalingą gydymą, vaistus, reabilitacijas, medicininę įrangą ir t.t. Akcijos organizatoriai TV3 televizija ir SEB bankas.

Daugiau apie „Išsipildymo akciją“ ir „Pyragų dienos“ iniciatyvą čia:

https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija/pyragu-diena

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų