tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai.

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai.

REKLAMA

„Šią popietę Balmorale ramiai mirė karalienė“, – rašoma pranešime.

Bakingamo rūmai apie jos mirtį pranešė trumpame pranešime. Paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas.

73-ejų princas Charlesas iškart perims sostą.

Įdomu tai, kad Elžbieta ll būtent Balmorale ir norėjo praleisti paskutines savo dienas.

Manoma, kad Craigowan Lodge, esančiame Balmoralo pilies teritorijoje, Škotijoje, yra vienas mėgstamiausių Karalienės namų, tačiau ji ten apsistodavo tik keletą dienų per metus.

Kotedžas uždaras visuomenei

Kotedžu dažnai naudojosi Velso princas ir princesė, kai vasarą atvykdavo aplankyti Karalienės. Kotedžas yra uždaras visuomenei ir pastaruoju metu daugiausia naudojamas svarbiems svečiams apgyvendinti.

REKLAMA

Balmoralo pilis yra Royal Deeside mieste, Aberdynšyre, Škotijoje. Jis yra netoli Crathie kaimo,  50 mylių į vakarus nuo Aberdyno.

Jį 1852 metais iš Farquharson šeimos nusipirko karalienės Viktorijos vyras princas Albertas. Buvo manoma, kad pradinis namas buvo per mažas, todėl buvo užsakyta pastatyti Balmoralo pilį.

REKLAMA

Buvo įrengtas keltuvas

Paskutiniais gyvenimo metais karalienė susidūrė su daugybe judėjimo problemų, o siekiant palengvinti monarchės problemas, rūmų pareigūnai buvo įrengę 20 000 svarų sterlingų kainuojantį neįgaliojo vežimėliams pritaikytą keltuvą Craigowan Lodge, kad Jos Didenybė galėtų ten praleisti daugiau laiko.

Taip pat manoma, kad didžiulėje teritorijoje ji turėjo naujus apsaugos vartus, moderniausią domofono sistemą ir daugybę naujų vaizdo stebėjimo kamerų.

REKLAMA

Šaltinis atskleidė: „Daugelį metų manėme, kad Karalienei sulaukus garbingo amžiaus, tai būtų puiki vieta praleisti daugiau laiko. Tai viena iš jos mėgstamiausių vietų šalyje“.

Akmeninis kotedžas, vadinamas Craigowan Lodge, esantis Balmoralo pilies teritorijoje, Škotijoje (nuotr. pinterest.com)

Su tinkamu liftu ir atnaujinta apsaugos sistema ji galėjo ten ramiai praleisti daug daugiau laiko. Balmoralo pilis vis dar yra privati ir nebuvo Karalienės nuosavybė, skirtingai nei kitos rezidencijos. Kadangi pilį iš pradžių įsigijo princas Albertas iš savo asmeninių lėšų, jokios iš dvaro gaunamos pajamos nekeliauja į valstybės iždą.

REKLAMA
REKLAMA

Turtas vis dar priklauso šalies monarchui, tačiau jį valdo patikėtiniai pagal aktus. Karalienės anūkė princesė Eugenie paaiškino:

„Tai pati gražiausia vieta žemėje. Manau, močiutė ten buvo pati laimingiausia. Manau, kad ji tikrai labai myli kalnuotąją Škotiją“.

ITV dokumentiniame filme „Mūsų devyniasdešimtmetė Karalienė“ ji sakė:  „Pasivaikščiojimai, iškylos, šunys – daug šunų, visada yra šunų – ir žmonės nuolat ateina ir išeina. Tai puiki vieta močiutei ir seneliui, kad atvažiuotume ir aplankytume juos ten, kur gali laisvai kvėpuoti ir bėgioti“.

Nepatingėkit ir perskaitykit straipsnį, ten aiškiai parašyta.
Gerai, kad ji galejo pasivaiksciot, pabimbint, gamta pasidziaugt, bet milijardai to negali. Atejo Jos laikas, koks cia gedulas, visiem ateis, bet ne rumuose suvargus ir artimiem nezinant uz ka laidoti.
Elžbieta ll būtent Balmorale ir norėjo praleisti paskutines savo dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų