• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sasekso kunigaikščių šeštųjų vestuvių metinių proga vėl prisiminta 100 000 svarų (maždaug 116 953 eur) sterlingų kainavusi Meghan Markle vestuvinė suknelė, kuri, karalienės nuomone, buvo „per balta“.

Sasekso kunigaikščių šeštųjų vestuvių metinių proga vėl prisiminta 100 000 svarų (maždaug 116 953 eur) sterlingų kainavusi Meghan Markle vestuvinė suknelė, kuri, karalienės nuomone, buvo „per balta“.

REKLAMA

2018 m. Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės vestuves per televiziją visame pasaulyje stebėjo beveik 30 milijonų žmonių.

Nekantriai belaukiant prieš šešerius metus įvykusių žymiųjų vestuvių buvo spėliojama, ką Meghan vilkės žengdama prie altoriaus Švento Jurgio koplyčioje.

Galiausiai Meghan pasirinko prancūzų mados namus „Givenchy“ ir Clare Waight Keller – pirmąją moterį, paskirtą kūrybos vadove.

Kunigaikštienė žavėjosi dizainerės elegantiška estetika, nepriekaištingu pasiuvimu ir atsipalaidavimu. Santūri suknelė ilgomis rankovėmis ir laivelio formos iškirpte puikiai atspindėjo klasikinį Meghan asmeninį stilių, rašo dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„100 000 svarų sterlingų kainavusi suknelė puikiai įkūnijo Meghan nesudėtingą amerikietišką stilių“, – sakė dizainerė C. Waight Keller. Pasak jos, suknelė buvo „ne pernelyg moteriška, bet ir ne visai minimalistinė.“

REKLAMA

Velionės karalienės Elžbietos II nuomone, Meghan suknelė buvo „per balta“ išsiskyrusiai moteriai tuoktis bažnyčioje.

„Monarchės nuomone, bažnyčioje antrą kartą besituokiančiai išsiskyrusiai moteriai nederėjo atrodyti taip ryškiai mergaitiškai“, – savo neseniai išleistoje knygoje „Mano motina ir aš“ rašė karališkosios šeimos komentatorė Ingrid Seward.

Įkvėpta karalienės simpatijų aktorei Audrey Hepburn, laivelio formos iškirptė priminė kultinę Givenchy suknelę 1957 m. filme „Funny Face“ (liet. „Juokingas veidas“), taip pat santūrią Carolyn Bessette-Kennedy 1996 m. vestuvinės suknelės estetiką.

REKLAMA
REKLAMA

Meghan suknelė atspindėjo nesenstančią minimalistinę eleganciją, ji buvo sukurta pagal kultines Givenchy namų vertybines nuostatas, demonstruojant meistriškumą, būdingą 1952 m. įkurtai pasaulinio garso Paryžiaus mados ateljė.

Šešios kruopščiai išdėstytos siūlės suteikė suknelei griežtas linijas, o didžiausias dėmesys, skirtas grafiškai atvirai laivelio formos iškirptei, grakščiai įrėmino Meghan pečius ir pabrėžė liekną liemenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meghan suknelei pridėjo ir asmeninį akcentą – į suknelės apačią buvo įsiūta mėlyno languoto medvilninio audinio skiautelė iš suknelės, kurią ji vilkėjo per pirmąjį pasimatymą.

Karališkojo įvaizdžio kūrimas užtruko 3900 valandų, o jame dalyvavo 50 žmonių komanda. Per keturis mėnesius Meghan dalyvavo aštuoniuose suknelės primatavimuose.

C. Waight Keller suknelę kūrė iš grynai baltos spalvos dviejų sluoksnių šilko audinio, suteikusio jai matinį blizgesį.

REKLAMA

„Norėjome sukurti laikui nepavaldų kūrinį, kuris pabrėžtų ikonines „Givenchy“ vertybines nuostatas bei perteiktų šiuolaikiškumą aptakiomis linijomis ir griežtu kirpimu, – sakė dizainerė. – O subtilus nuometo gėlių grožis buvo mūsų su Meghan bendra vizija.“

Penkių metrų ilgio nuometas buvo apsiūtas nėriniais, vaizduojančiais kiekvienos iš 53 Sandraugos šalių augaliją. Siuvėjai turėjo reguliariai plauti rankas, kad nepakeistų medžiagos spalvos. 

REKLAMA

Nuometas buvo pritvirtintas prie 1932 m. pagamintos karalienės Marijos deimantinės diademos, kurią velionė monarchė paskolino Meghan.

Prie vestuvinės suknelės Meghan avėjo aukštakulnius, kurie buvo sukurti pagal „Givenchy“ rafinuotą couture dizainą, pasiūti iš šilkinio atlaso – tokio pat balto atspalvio kaip ir jos suknelė.

Pati ceremonija įsiminė tuo, kad buvo sulaužytos ilgametės tradicijos. Karališkąją porą sutuokė Kanterberio vyskupas, o Harry ir Meghan pasirinktas amerikiečių vyskupas Michaelas Curry savo jaudinančiu pamokslu sužavėjo žiūrovų auditoriją visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meghan tėvas Thomas Markle‘as paskutinę minutę pasitraukė iš ceremonijos, paaiškėjus, kad jis inscenizavo paparacių darytas nuotraukas.

Vietoj tėvo Meghan prie altoriaus vedė karalius Karolis, tuometinis Velso princas.

Ir nors dabar Sasekso kunigaikščius ir Velso princą bei princesę skiria gili nesutarimų praraja, tą ypatingą dieną dalyvavo visi Harry šeimos nariai.

Princas Williamas, princesė Kate, princas George‘as ir princesė Charlotte – visi užėmė svarbiausias vietas. Charlotte, kuriai tada buvo vos treji metai, buvo nuotakos pamergė.

Harry ir Williamas, brolio liudininkas,  atrodė labai artimi, kai įžengė į Švento Jurgio koplyčią.

Tą dieną karališkoji šeima į savo gretas priėmė amerikiečių aktorę, o apie jos suknelę kalbėjo milijonai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų