Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio vakarą nugriaudėjo antrasis ir paskutinis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame paaiškėjo paskutinis šalių, pasirodysiančių šeštadienio finale, dešimtukas. Po renginio išaiškėjo ir galutinė finalo pasirodymų tvarka, bei kelinta pasirodys Monika Liu.

Ketvirtadienio vakarą nugriaudėjo antrasis ir paskutinis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame paaiškėjo paskutinis šalių, pasirodysiančių šeštadienio finale, dešimtukas. Po renginio išaiškėjo ir galutinė finalo pasirodymų tvarka, bei kelinta pasirodys Monika Liu.

REKLAMA

Į „Eurovizijos“ finalą iš pirmojo pusfinalio keliauja: Šveicarija, Armėnija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova ir Nyderlandai.

O štai iš antrojo pusfinalio dalyvių finale pasirodys: Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija.

Pusfinaliuose nedalyvauja ir iškart į finalą patenka šios šalys: Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Didžioji Britanija ir praėjusių metų nugalėtoja Italija.

Paaiškėjo, jog Monika Liu konkurso finale pasirodys 14 numeriu. Prieš ją į sceną žengs Vokietijos atstovai, o po jos – Azerbaidžano. 

REKLAMA

 

Jau šį šeštadienį Moniką Liu išvysime „Eurovizijos“ finale. Tiesa, šis Monikos pasiekimas – istorinis: pirmąjį kartą konkurso istorijoje Lietuvai pavyko perlipti pusfinalio barjerą su lietuvių kalba atliekama daina. 

Lietuva „Eurovizijoje“ debiutavo dar 1994 metais, kai Ovidijus Vyšniauskas konkurse atliko „Lopšinę mylimai“. Tiesa, tais metais „Eurovizijoje“ dar nebuvo dviejų pusfinalių – tik finalas. 

Po 5 metų pertraukos – 1999 metais Aistė Smilgevičiūtė finale atliko dainą „Strazdas“ – tiesa, jai taip pat nereikėjo perlipti pusfinalio barjero, visos šalys iškart susitiko finale. 

Per visą savo dalyvavimo konkurse istoriją, Lietuva į finalą pateko 14 iš 21 karto. Antradienio naktį vykusiame „Eurovizijos“ pusfinalyje Turine Monikai Liu pavyko pasiekti tai, ko nepadarė kiti Lietuvos atstovai – patekti į finalą iš pusfinalio su lietuviška daina: „Sentimentai“ pavergė Europos melomanus. 

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalisto paklausta, ką jai reiškia būti pirmąja lietuve, į „Eurovizijos“ finalą patekusia su lietuviška daina, Monika neslepė – jai tai reiškia labai daug. 

„Tai daug reiškia Lietuvai ir lietuviams, noriu, kad jie šia kalba didžiuotųsi. Man daug kas sakė, kad neturėčiau eiti su lietuvių kalba, džiaugiuosi, kad nepaklausiau. 

Vakar prie manęs priėjo žmogus ir paklausė, ar mūsų kalba nėra rusų. Mes jau trisdešimt metų turime nepriklausomybę. Lietuvių kalba – kieta!“, – kalbėjo Monika Liu. 

Paklausta, kurios vietos tikisi finale, Monika prapliupo juokais: „Man nusišvilpt! Galėčiau būti paskutinė, man nelabai rūpi, aš jau finale“ 

Prieš eidama ištraukti burto, kurioje finalo pusėje pasirodys, Monika prabilo apie tai, kas šiuo metu svarbiausia. „Nepamirškime, vyksta karas. Turime aukoti, turime kreipti dėmesį į tai, kas vyksta, tai labai svarbu. Slava Ukraini!“, – kalbą užbaigė Monika Liu, o jai minioje nuskambėjo atsakymas: „Heroyam slava!“

Kodėl tokie visur visada nemalonūs komentarai?! Kodėl visada jaučiasi toks pyktis, pavydas? Patenka į finalą - blogai, nepatenka - blogai, prieš karą - blogai, su vėliavėle - blogai...
Šaunuolė Monika! Džiaugiamės, didžiuojamės, mylime! Jau daug pasiekė! Sėkmės ateityje!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų