naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar vienas smūgis Rusijai iš „Eurovizijos“ rengėjų – ketvirtadienį buvo nuspręsta, jog rusai negalės konkurse ne tik dalyvauti, bet ir balsuoti. 

Dar vienas smūgis Rusijai iš „Eurovizijos“ rengėjų – ketvirtadienį buvo nuspręsta, jog rusai negalės konkurse ne tik dalyvauti, bet ir balsuoti. 

REKLAMA

Rusijos gyventojai konkurse už savo favoritus balsuoti negalės, nes balsuoti negali nedalyvaujančios šalys, o Rusijai šiemet dalyvauti uždrausta dėl karo Ukrainoje.

„Balsavimas konkurso eigoje yra įmanomas tik iš dalyvaujančių šalių. Rusija, kuri nėra šio renginio dalis, negali balsuoti iš savo teritorijos“, – sakė „Eurovizijos“ vykdomasis prodiuseris Claudio Fasulo.

Primename, jog vasario pabaigoje Rusija buvo pašalinta iš konkurso. 

 

„Mes ir toliau esame pasiryžę saugoti kultūrinio konkurso, skatinančio tarptautinius mainus ir supratimą, suburiančio publiką, per muziką šlovinančio įvairovę ir vienijančio Europą vienoje scenoje, vertybes“, – rašė organizatoriai.

Sprendimas atspindi susirūpinimą, kad, atsižvelgiant į precedento neturinčią krizę Ukrainoje, Rusijos kandidato įtraukimas į šių metų konkursą sukeltų neigiamą konkurencijos reputaciją. Prieš priimdamas šį sprendimą EBU skyrė laiko plačioms konsultacijoms tarp savo narių. EBU yra nepolitinė transliuotojų organizacija, įsipareigojusi puoselėti viešųjų paslaugų vertybes.

REKLAMA

Primename, kad kiek anksčiau Suomija pranešė konkurse nedalyvaus, jei Rusija taip pat varžysis,. YLE Kūrybinio turinio ir žiniasklaidos skyriaus direktorius Ville Vilé rašė pranešime:

REKLAMA

„Rusijos puolimas prieš Ukrainą prieštarauja visoms vertybėms, kurioms atstovauja YLE ir kiti Europos transliuotojai. YLE visada gina vakarietišką demokratiją, teisinę valstybę, saviraiškos laisvę ir žmogaus orumą“.

EBU pareiškė, kad karas neturi įtakos Rusijos ir Ukrainos dalyvavimui 2022 m. dainų konkurse „Eurovizija“, kadangi šis renginys „ne politinis kultūros įvykis“, rašo eurovisionworld.com.

Suomijos visuomeninis transliuotojas, reaguodamas į pareiškimą, paskelbė: „YLE negali dalyvauti renginyje, kuriame šias vertybes įžūliai atakavusi Rusija gali panaudoti vieną žinomiausių Europos prekių ženklų savo interesams ginti. Tikiuosi, kad EBU čia elgsis pagal vertybes“.

REKLAMA

Taip pat savo nuomonę apie dalyvavimą renginyje pareiškė ir Lietuvos muzikos pasaulio žmonės. Štai Stanislavas Stavickis-Stano ragino ir mūsų atstovę nevykti į dainų konkursą, taip nepripažįstant Rusijos agresijos.

„<...> Monika, tavo eurovizinė daina, kaip ir tu pati, tikras deimantas. Būdamas eurovizinėje komisijoje visapusiškai tave palaikiau. Monika, nevažiuok. Kaip tu pati jausies? Kaip mes jausimės? Eurovizijos rengėjai, EBU, matyt, dar nesuvokia kas vyksta. Kaip ir visa Europa dešimtmečiais nesuvokė, ką brandina pašonėje. Bet mes matome dešimtis tūkstančių pabėgėlių, mes gydom sužeistus karius, mes sekantys taikinyje.

Monika, nevažiuok. Neturiu jokių abejonių, kad kitais metais Lietuva tave vienbalsiai išrinks vėl. Kaip atsitiko su The Roop“, – socialiniuose tinkluose rašė Stalinslavas Stavickis-Stano.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų