Didžiausias Lietuvoje studentiškas tautinio meno ansamblis „Nemunas“ visą mėnesį kvietė žiūrovus į skirtingas koncertų sales, pristatydamas ciklą „Meile suausti“. 65-ąjį jubiliejų švenčiantis Kauno technologijos universiteto kolektyvas šiemet atsiskleidė kitomis spalvomis. Buvo suorganizuotos net 4 skirtingos jubiliejinės programos meilės tema: tarptautinis koncertas, sakralinės muzikos koncertas bažnyčioje, vokalinės ir instrumentinės muzikos programa bei finalinis visų esamų ir buvusių nemuniečių jungtinis koncertas.

Ansamblio „Nemunas“ tradicijos pradėjo kurtis nuo 1949 metų. Per 65 metus kolektyvas yra išugdęs daugiau nei 1500 ansambliečių, kurie iki pat šiol dalyvauja „Nemuno“ veikloje: tradicinėse šventėse, koncertuose, stovyklose. Visą gyvavimo laiką ansambliečiai kūrė unikalią istoriją, puoselėjo meilę ne tik tautiniam menui bet ir supančiai aplinkai, artimam žmogui, šeimai. Nemuniečių veikla, jausmai, nuotykiai ir išgyvenimai buvo sutelkti į kelias menines programas. Jos ir buvo pristatytos 65-ojo jubiliejaus proga.

REKLAMA

Draugystės pradžia – kelionė Dunojaus upe

Baltijos šalių tautinio meno kolektyvų draugystė buvo pristatyta tarptautiniame koncerte „Gintaro krantai“. Latvijos, Estijos ir Lietuvos techniškųjų universitetų ansamblių pažintis užsimezgė 1967 metais, kai visų trijų šalių kolektyvai plaukė Dunojaus upe. Tais metais apie 240 žmonių susibūrė į laivą jau paruošę kelias unikalias koncertines programas. Buvo aplankyta Bulgarija, Jugoslavija, Vengrija, Rumunija.

Kiekvienas kolektyvas rodė savo šalies kultūra, dovanojo įspūdingus pasirodymus, o koncertus vainikuodavo jungtiniai kūriniai. Į koncertus susirikdavo tūkstantinės minios stebėti profesionaliai paruoštas programas. O laivo įgula stebėjosi, jog netgi ir po koncertų laive netildavo muzika, buvo dainuojamos dainos ir užvedami šokiai. Kelionė visų trijų šalių kolektyvams paliko neapsakomus įspūdžius ir suvienijo studentus. Tačiau po kurio laiko susiklostė tokios aplinkybės, jog ansambliai neturėjo galimybės susitikti, tad vieni kitus minėjo tik gražiais prisiminimais.

Praėjus keliems dešimtmečiams kolektyvai susibūrė Latvijoje, po metų Estijoje, o šiais metais Lietuvoje – tad nuoširdi draugystė vėl atgimė! Koncerte “Gintaro krantai” buvo pristatyta ta istorija, kurioje trys Baltijos šalių kolektyvai pamilo vienas kitą ir nepaisant sunkaus laikotarpio po daugiau nei 40 metų vėl susibūrė kartu. Rygos technologijų universiteto kolektyvas “Vektors” (Latvija), Talino technologijų universiteto šokėjai “Kuljus” (Estija) bei KTU tautinio meno ansamblis “Nemunas” įrodė, jog meilė draugams ir tautiniam menui gali suvienyti visiems laikams.

Nemuniečio vardas amžiams

Ansamblio “Nemunas” nariai palaiko vieni kitus, myli ir gerbia ansambliečius nepriklausomai nuo jų amžiaus ar statuso. “Nemunietis kartą – nemunietis visiems laikams” – taip teigia ansambliečiai. Tačiau ir kaip būtų gaila, likimas duotas gyvenimas nėra amžinas ir su kai kuriais tenka išsiskirti. Gražūs atsiminimai apie kitus “Nemuno” narius lieka širdyje, todėl už juos buvo meldžiamasi Kauno šv.Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Sobore). Po Šv. Mišių ansamblio choras ir orkestras kvietė pasiklausyti sakralinės muzikos koncerto “Ašarom sidabro”.

REKLAMA

Skambėjo J.Naujalio, N.Sinkevičiūtės, L. Abario, lietuvių liaudies muzika, Šv. Mišių dalis “Agnus dei” (“Dievo avinėlis). “Tikėjimas dar nė vienam nepakenkė, tai veda tik prie geresnių dalykų. Mišiose galime melstis už tai kas mums aktualu, tai kas mums rūpi, o giedojimas – manau viena iš maldos rūšių.” – atviravo “Nemuno” choro vadovė ir koncerto “Ašarom sidabro” idėjos autorė Roma Paulauskienė.

Nuo mėgėjiško iki profesionalaus meno

Muzikiniai ir vokaliniai nemuniečių sugebėjai netyla ne tik repeticijų ar koncertų metu, bet ir įvairiose tradicinėse šventėse, keliaujant autobusu ar dirbant darbus. Ansamblio nariai užveda dainas esant bet kokioms aplinkybėms, gali pagroti buitiniais rakandais, o po tokių bandymų sukuriamos įvairios kūrinių interpretacijos. Už repeticijos ribų dainuojamos dainos, meilė muzikai ir dainoms išaugo į profesionaliai paruoštą programą.

O jubiliejinių koncertų ciklui įsibėgėjus, KTU tautinio meno ansamblis “Nemunas” pristatė įvairių laikotarpių klasikinę muziką, populiariąją klasiką bei stilizuotą liaudies muziką koncerte “Skambiai siaudžia verpstės”. Kauno valstybinėje filharmonijoje ansamblio liaudies instrumentų orkestras, kapela bei mišrus choras koncertavo su draugais solistais: Sandra Raudone, Egidijum Bavikinu bei Liudu Mikalausku. Koncerto metu klausytojus stebino birbynių, kanklių, skrabalų solo kūriniai. O finalą vainikavo “kelionė” į šiltus kraštus, kuriuos lydėjo gerai žinomos dainos: “Funiculi funiculia”, “O sole mio”, “Santa Lucia”.

Sujungė virš 100 porų

Jubiliejaus finalinis koncertas “Širdį čia sudėjau…” buvo skirtas Nemune susipažinusioms ir susituokusioms poroms. Kauno sporto halėje vykusio koncerto metu daugiau nei 2000 žiūrovų galėjo pamatyti jautrias tikro nemunietiško gyvenimo akimirkas ir porų susipažinimo istorijas.

Per visą kolektyvo gyvavimo laikotarpį ansamblyje susipažino ir susituokė daugiau nei 100 porų. Nemuniečių meilė vienas kitam yra apipinta ansamblio tradicijomis. Net per vestuves visas kolektyvo pulkas netikėtai užklumpa jaunuosius su dainomis ir šokiais, kurios netyla iki paryčių. Dėmesys ir atsidavimas “Nemuno” veiklai bei kitiems nariams suvienyjo ne tik poras bet ir sukūrė šeimas. Ne veltui iš lūpų į lūpas sklinda jau legenda tapęs posakis: “Ką davei Nemunui , jis grąžins su kaupu atgal”.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų