Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia televizijos paramos projektas „Išsipildymo akcija“ šiemet vyks jau aštuonioliktus metus. Beveik du dešimtmečius gyvuojanti akcija kasmet ištiesia pagalbos ranką tiems, kuriems jos labiausiai reikia – itin sunkiomis ar retomis ligomis sergantiems vaikams.

Didžiausia televizijos paramos projektas „Išsipildymo akcija“ šiemet vyks jau aštuonioliktus metus. Beveik du dešimtmečius gyvuojanti akcija kasmet ištiesia pagalbos ranką tiems, kuriems jos labiausiai reikia – itin sunkiomis ar retomis ligomis sergantiems vaikams.

REKLAMA

Kad ši gerumo akcija įvyktų, kasmet prisideda daugybė žmonių – ir tų, kurie aukoja, ir tų, kurie užsiima organizaciniais dalykais, ir tų, kurie dirba kitapus TV ekranų. Viena jų – TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva. Kalbiname Renatą apie tai, ką jai reiškia „Išsipildymo akcija“.

Renata, kiek metų tu jau vienaip ar kitaip „draugauji“ su „Išsipildymo akcija“?

Net sunku tiksliai suskaičiuoti. Pradėjau TV3 televizijoje dirbti nuo 2007-ųjų. Tai praktiškai nuo tada vienaip ar kitaip vis prisidėdavau prie akcijos kasmet. Vesdama aukojimo koncertus, garsindama ir filmuodama siužetus. Man „Išsipildymo akcija“ tokia sava ir artima, lyg dar vienas vaikas.

Ką tau pačiai reiškia šis paramos projektas?

Ne kartą esu sakiusi, kad neįsivaizduoju gražiausių metų švenčių – Kūčių ir Kalėdų be šios akcijos. Kilni TV iniciatyva virto labai gražia tradicija ir akivaizdu, kad taip manau ne tik aš, bet daugybė Lietuvos žmonių. Kiekvienais metais jie aukoja akcijos globojamiems herojams – vaikams, kuriems reikia visų mūsų pagalbos ir paramos. Taip pat akcijos lėšomis padedama ir ligoninėms įsigyti būtinos įrangos. Taip turime galimybę suteikti pagalbą ne vienam, o tūkstančiams vaikų iš visos šalies.

REKLAMA

Kas tave labiausiai jaudina, sukrečia?

Man asmeniškai labai svarbu, kad „Išsipildymo akcija“ rūpinasi šeimomis, kurios neišgali padėti savo sunkiai sergantiems vaikams. Valstybės paramos ir kompensuojamų paslaugų labai dažnai nepakanka. Kai turi sunkų ligoniuką, visą dėmesį skiri tik jam. O kažkam juk dar reikia dirbti ir išlaikyti šeimą. Gerai, jei vienas iš tėvų turi galimybę rūpintis vaiku, o kitas dirbti, bet neretai sunkiais ligoniukais tenka rūpintis vienišoms mamoms ar tėčiams. Tokioje situacijoje būtina pagalba iš šalies ir gera žinoti, kad „Išsipildymo akcija“ padeda suteikdama paramą papildomoms reabilitacijoms, gydymui užsienyje. Tie žmonės vieni niekaip neišgalėtų suteikti tokių dalykų savo vaikams.

Ar yra akcijos istorija, kurios negali pamiršti iki šiol?

Per šitiek metų daug istorijų būta ir daug vaikų sutikta. Negaliu nei vienos išskirti. Bet visada gera išgirsti, kaip vienaip ar kitaip pasikeitė vaikučių gyvenimas. Kaip jie sveiksta, gerėja jų būklė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pyragų diena“ – „Išsipildymo akcijos“ dalis. Šią dieną mini daug įmonių, mokyklų, vaikų darželių. Ar kepi pyragą šiai dienai?

Stengiuosi iškepti, bet ne visada randu laiko. Visgi ne vienus metus esu kepusi savo firminį ananasų pyragą ir nešusi į TV3 ofisą per „Pyragų dieną“. Jis kažkodėl labai patikdavo kolegoms vyrams. Ne per saldus, bet turintis cinkelį – glaistą. Jo pagrindas – lydytas sūrelis. Daugiau ne išduosiu.

„Išsipildymo akcijos“ koncertas tradiciškai organizuojamas gruodžio pradžioje, kuomet jau tvyro pasiruošimas didžiausioms metų šventėms. Papasakok, kaip tu šventi Šv. Kalėdas? Kokias tradicijas turite?

Kalėdas jau daug metų švenčiame pas uošvius Žemaitijoje. Ten susirenkame visa gausi šeima. Buvimas kartu, žaidimai, Kalėdų senelio laukimas, tradicinių patiekalų ruošimas, tai – laikas, kai džiaugiamės vieni kitais. Svarbiausia dėmesys. Gera, kai yra su kuo dalintis džiaugsmu.

„Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja nuo 2003 metų. Per visus šiuos metus geros valios žmonės paaukojo beveik 10 mln. Eurų. Už suaukotas lėšas ligoninėms ir vaikams buvo nupirkta medicininė įranga, vaistai, atliktos operacijos, suteiktos reabilitacijos, pagerinta buitis. Iš viso akcijos metu buvo padėta daugiau nei 180-iai itin sunkių ligonių, kai kurie iš jų, tiesiogine to žodžio prasme, buvo prikelti gyvenimui. Akcijos organizatoriai TV3 televizija ir SEB bankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų