Vos prieš metus savo memuaruose „Draugai, meilužiai ir tas didelis baisus dalykas“ 54-erių sulaukęs aktorius, rašydamas su sausu šmaikštumu, kuris jam pelnė milijonus gerbėjų visame pasaulyje, aprašė savo silpnėjančią priklausomybę nuo alkoholio ir skausmą malšinančių vaistų, kuriais piktnaudžiavo didžiąją suaugusiojo gyvenimo dalį.
Aiškindamas „People“, kodėl papasakojo savo istoriją, jis sakė: „Norėjau pasidalyti, kai buvau saugus, kad vėl nenuklysčiau į tamsiąją pusę.“
Tačiau priklausomybė yra pražūtinga liga, o su ja kovojęs Perry niekada negalėjo atsipalaiduoti.
Tą dieną, kai mirė, apie 8.30 val. ryto aktorius paprašė savo asistento Keneto Iwamasos sušvirkšti jam ketamino – greitai veikiančio anestetiko ir medžiagos, kurią teisėtai gali leisti tik medikai.
Praėjus kiek daugiau nei keturioms valandoms, aktorius užsimanė antros injekcijos. Tada Perry paprašė Iwamasos paruošti jo sūkurinę vonią ir suleisti trečią dozę: „Suleisk man didelę dozę“, – sakė jis, kaip teigiama prokurorų pateiktuose teismo dokumentuose, kuriuos gavo „People“.
Iwamasa pakluso ir išėjo iš uždaro prabangaus namo tvarkyti reikalų. Kai jis grįžo tą pačią popietę, Perry buvo negyvas, susmukęs sūkurinėje vonioje.
Prabėgus 10 mėnesių po jo mirties, institucijos paskelbė, kad 59-erių Iwamasa buvo nuteistas kartu su keturiais kitais žmonėmis, susijusiais su žinomo vyro mirtimi.
Tądien Los Andžele vykusioje spaudos konferencijoje DEA administratorė Anne Milgram teigė, kad „pagrindinį vaidmenį“ atliko šie asmenys: 42 m. Salvadoras Plasencia, gydytojas, kuris pardavė ketaminą Perry ir jį jam suleido; 54 m. Markas Chavezas, gydytojas, kuris, kaip teigiama, ketaminą Plasenciai parūpindavo iš legalių tiekėjų; 41 m. įtariama narkotikų prekeivė Jasveen Sangha, teismo dokumentuose vadinama „Ketamino karaliene“, ir 54 m. Erikas Flemingas, kuris, kaip teigiama, pardavė Sanghos atsargas Perry'io padėjėjui.
Prokurorai tvirtina, kad Perry nužudė Sanghos ketaminas.
Trys kaltinamieji – Chavezas, Flemingas ir Iwamasa – sudarė susitarimus dėl kaltės pripažinimo.
Plasencia ir Sangha nepripažino savo kaltės dėl kelių kaltinimų, įskaitant ketamino platinimą, sukėlusį mirtį, ir jiems gresia kalėjimas nuo 10 metų iki gyvos galvos, jei bus nuteisti teisme.
Chavezas gali būti nuteistas kalėti iki 10 metų, Iwamasa – 15 metų, o Flemingas – 25 metams. Milgram iškeikė kaltinamuosius dėl to, kad jie tyčiojosi iš Perry, ypač gydytojus Plasencią ir Chavezą, kuriuos ji pavadino „nesąžiningais gydytojais, kurie piktnaudžiavo savo pasitikėjimu, nes aktorių laikė užmokesčiu“.
Kaltinimai pasipylė po bendro Los Andželo policijos departamento ir federalinių agentūrų tyrimo, kuris buvo pradėtas po to, kai atlikus Perry skrodimą buvo nustatyta, kad jo mirties priežastis – „ūmus ketamino poveikis“.
Prie to prisidėjo ir skendimas, koronarinė arterijų liga bei buprenorfino – vaisto, naudojamo priklausomybei nuo opioidų gydyti, – poveikis.“
Išsamūs teismo dokumentai atskleidžia tamsų prekybos narkotikais pasaulį ir kartu piešia siaubingą paskutiniųjų Perry gyvenimo savaičių vaizdą.
Nors jis reguliariai žaidė piklbolą ir susitikinėjo su senais draugais, pavyzdžiui, „Draugų“ kūrėja Marta Kauffman, kuri sakė, kad jis atrodė „laimingas ir žvalus“, Perry slapta leido tūkstančius dolerių ketaminui ir vartojo narkotikus iki aštuonių kartų per dieną.
Kalbėjo apie priklausomybę
Savo memuaruose Perry rašė apie tai, kaip anksčiau vartojo narkotikus gydydamasis Šveicarijos reabilitacijos klinikoje, ir sakė, kad tai buvo „tarsi smūgis milžinišku laimės kastuvu į galvą“. Tačiau detoksikacija buvo sunki. Ketaminas ne man“.
Nepaisant to, 2023 m. rugsėjo 30 d. gydytojai Plasencia ir Chavezas, pažįstami 20 metų, per tarpininkus sužinojo, kad Perry susidomėjo ketamino įsigijimu, ir aptarė sandorį.
„Įdomu, kiek šis kretinas sumokės“, – rašė vienas kitam, teigiama prokuratūros teismo dokumentuose. Chavezas, kuris, kaip įtariama, ketaminą gavo pagal suklastotą receptą, pardavė jį Plasensijai.
Tą pačią dieną buvo sudarytas sandoris su Perry. Plasencia nuvyko į naujai suremontuotus žvaigždės namus su vaizdu į Ramųjį vandenyną ir suleido aktoriui ketamino, o švirkštus ir daugiau dozių paliko Iwamasai, kuris už vizitą jam sumokėjo 4 tūkst. eurų, teigia prokurorai.
Teigiama, kad prieš išvykdamas Plasencia parodė Iwamasai, kaip suleisti ketaminą Perry.
Prokurorų teigimu, Iwamasa, vartodamas kodinius žodžius, tokius kaip „Dr. Pepper“, nurodė, kad Perry norėjo gauti daugiau ketamino kitomis dienomis, o Chavezas ir Plasencia buvo pasiryžę jam jo gauti.
„Manau, kad būtų geriausia, jei jis neieškotų kitur, ir galėčiau būti jo palydovu“, – Plasencia esą rašė Chavezui.
Remiantis tyrimo medžiaga, Plasencia su aktoriumi susitiko dar spalį. Susitikimo metu ji Perry suleido dar vieną ketamino dozę. Tuo tarpu jos bendrininkai sėdėjo šalia stovinčiame automobilyje.
Spalio 12 d. Plasenciai skiriant dozę įvyko dar baisesnis incidentas: Perry patyrė „nepageidaujamą reakciją“ ir jam pakilo kraujospūdis, rašoma dokumentuose.
Dėl vaisto jis laikinai „sustingo“, todėl negalėjo kalbėti ar judėti.
Plasencia tariamai sakė kitam pacientui, kad Perry priklausomybė „tampa nekontroliuojama“, sako JAV centrinės Kalifornijos dalies prokuroras Estrada. „Tačiau tuo pat metu jis vis tiek siūlė aktoriui ketamino. Manau, kad visas šis elgesys rodo godumo lygį, kai pirmenybė teikiama pelnui, o ne pacientui“.
Maždaug tuo pačiu metu Chavezas sužinojo, kad Kalifornijos medicinos valdyba atlieka tyrimą dėl tariamo ketamino vartojimo jo buvusioje klinikoje „Dreamscape Ketamine“, ir nutraukė jo tiekimą bendražygei.
Tačiau iki to laiko Perry narkotikų gaudavo kitu kanalu: Flemingas – 1999 m. Scarlett Johansson filmo „Mano brolis kiaulė“ režisierius ir 2003 m. realybės šou „Siurrealistinis gyvenimas“ prodiuseris - taip pat tariamai siūlė garsiam aktoriui parduoti ketamino likus kelioms savaitėms iki jo mirties.
Flemingas tariamai dirbo su „ketamino karaliene“ Sangha, kuri, prokurorų teigimu, gyveno spalvingą, po pasaulį keliaujantį gyvenimo būdą ir „laikė save įžymybe, prekiaujančia aukštos kokybės narkotikais“, įskaitant ketaminą, metamfetaminą ir psichedelinius grybus.
Tekstuose su Iwamasa Flemingas aiškiai leido suprasti, kad norėjo užsidirbti grynųjų pinigų iš narkotikų prekybos. „Nedaryčiau to, jei nebūtų galimybės užsidirbti šiek tiek pinigų“, – tariamai rašė jis.
Per kelias savaites Perry per Iwamasą ir Flemingą iš „Sangha“ įsigijo dešimtis buteliukų ketamino, įskaitant paskutinę dozę, nuo kurios aktorius mirė spalio 28 d. rytą.
Netrukus po Perry mirties prasidėjo įtariamas slėpimas. Sangha ir Flemingas bendravo per programėlę „Signal“ ir susitarė atsiriboti nuo sandorio ištrindami visas ankstesnes žinutes.
Vėliau Flemingas kalbėjosi su Iwamasa, kuris patvirtino, kad sutvarkė Perry mirties vietą, pašalindamas švirkštų ir ketamino buteliukų pėdsakus, teigiama teismo dokumentuose. Tuo tarpu Plascencia, kaip įtariama, suklastojo medicininius įrašus, parašydamas tariamą Perry „gydymo planą“.
Kitame pokalbyje su Sangha Flemingas, regis, padėjo pagrindą parodyti pirštu į Iwamasą. „Aš niekada neturėjau reikalų su Perry. Tik su padėjėju. Vadinasi, padėjėjas buvo įgalintojas“, – rašė jis.
Tačiau, valdžios institucijų nuomone, už aktoriaus mirtį atsakingi visi penki žmonės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!