ba. – talentingasis naujos kartos indie roko ir elektroninės muzikos atlikėjas
Septyniolikmetis ba., arba Benas Aleksandravičius, užtikrintai skina sėkmės laurus nišinės muzikos scenoje. Vos prieš keletą savaičių pasirodęs debiutinis EP „Raktas“, kuriame penki kuriniai, iš kurių net trys bus pristatyti vaizdo klipais, jau sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo. Pirmoji vaizdo klipų trilogijos dalis „Tai Ne Žmogus“ vos per keletą dienų „YouTube“ buvo peržiūrėtas daugiau nei 60 tūkst. kartų. Anot ba, į savo muziką atlikėjas stengiasi „sutalpinti“ ne tai, kas šiuo metu populiaru, bet tai, kas jam pačiam iš tikrųjų patinka. „Tokia muzika pasaulyje tikrai nėra naujiena, bet Lietuvoje jos užuomazgų nedaug, todėl stengiuosi užimti tam tikrą nišą“, sako Benas. ba. muzika ir žodžiai iš tikrųjų neturi ryškaus nuoseklumo, tarytum atlikėjas norėtų, kad klausytojas tik po keleto kartų pradėtų suprasti tekstą arba rastų norimą kontekstą. Tai naujos kartos konceptuali muzika – „lengvai įsimenama, tačiau sunkiai suprantama“.
ba. „Tai Ne Žmogus“:
Viena perspektyviausių roko muzikos grupių „Sweetsalt“
Susikūrusi dar 2006 m. grupė vaikinų grupė „Sweetsalt“ stipriai išpopuliarėjo vos po dvejų metų - 2008-aisiais laimėjo prestižinį MTV muzikos konkursą „Coca-cola Soundwave“. Po didelės sėkmės Lietuvoje kolektyvas, kaip minėto konkurso nugalėtojai „Sweetsalt“ koncertavo Krokuvoje kartu su pasaulio grandais „Prodigy“, „Kaiser Chiefs“, „Timbaland“ ir nufilmavo pirmąjį profesionalų vaizdo klipą „Running In Circles“.
Grupės stilių kiekvienas klausytojas vertina skirtingai, tačiau daugiausia įžvelgiama panašumų su tokiomis grupėmis kaip „U2“, „Beatles“, „Queen“, „Red Hot Chilli Peppers“. Patys muzikantai nevengia eksperimentuoti ir savo kūryboje derina skirtingus rock, accoustic, electro stilius.
2013 m. grupė pasitiko nauja sudėtimi ir žada klausytojus pradžiuginti ne tik „debiutiniu“ albumu, bet ir nauju skambesiu, žinoma, su senuoju „saldžios druskos“ atspalviu. Staigmenų gerbėjams grupė žada pateikti ir festivalyje „Granatos Live“.
Sweetsalt „Running In Circles“:
„Underground‘inės“ pop muzikos atstovai „The Artrace“
2011 m. susikūręs Justo Kulikausko ir Aurimo Gavlio duetas „The Artrace“ iš karto tapo jaunų grupių konkurso „Garažas 2011“ ir „Brodway Star“ pirmųjų vietų laimėtojas. Grupės profesionalumą įvertino ir pramogų pasaulio banginiai „Skamp” – kartu nusifilmavo dainos „Revolution” klipe. O Justas 2012 metais „BOSS Loopstation“ kompanijos Frankfurte buvo pripažintas vienu iš aštuonių geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų. 2012-aisiais metais grupė išleido pirmą studijinį įrašą pavadinimu „Fly LT", ir susuko video savo dainai "I'm With You".
Vaikinai atpažįstami iš nedažno gitaros, vokalo ir violončelės derinio, kurį muzikantai įdomiai ir naujoviškai pateikia naudodami efektų pedalus (angl. loop station). „Pirmiausia, kartu grojome instrumentalą, po to nusprendėme, kad mums trūksta kažko daugiau – vokalo, ritmo. Pamatę atlikėją Dub FX, atsisiuntėme efektų pedalus ir pradėjome kurti su jais. Nereikėjo jokių kitų žmonių, kad užpildytų grupę būgnais, bosu – galėjome viską daryti patys“, sako Aurimas.
The Artrace „Fly LT“:
MC Mesijus – paskutinio repo albumo autorius
Save tituluojantis hip hopo tradicijų prievartautoju MC Mesijas (seniau žinomas kaip MC Messiah) repą „maišo“ su įvairiais žanrais – nuo džiazo, pankroko, beat ir bass muzikos iki slam poezijos. Atlikėjas yra subūręs ir „gyvą“ grupę „ Messiah goes MAD orchestra“, su kuria yra surengęs daugybę pasirodymų: nuo mažų klubelių, iki didelių, atviram lauke vykstančių festivalių, nuo tamsių elektroninių reivų iki solidžių akustinių vakarų. Svarbiausias jo principas — nė dviejų vienodų pasirodymų ir nei vieno pasirodymo vestuvėse. Nebent paties, žinoma. Praėjusią savaitę atlikėjas gerbėjų teismui pristatė ir naujausią studijinį albumą „Paskutinis repo albumas“.
MC Mesijus „Nelieskite mėlynojo gaublio“:
Lietuviškos muzikos sceną naktimis pavergs čigoniškai balkaniški garsai
Abu festivalio vakarus lietuviškos muzikos sceną „uždarys“ ir į pašėlusius vakarėlius kvies dypsy dub punk muzikos garsai, persmelkti ir čigoniškų motyvų, ir reggae bei pankiškos muzikos stilių. Milžinišką emocijų pliūpsnį, balkaniškos muzikos siautulį bei atsisveikinimą su lietuvišku kuklumu garantuos „Gogol Bordello Tribute“ ir „Balic Balkan“ kolektyvai. Balandį debiutavęs profesionalių Lietuvos muzikantų sukurtas „Gogol Bordello Tribute“ jau dabar tituluojamas geriausia Lietuvoje tribute grupe. Lietuviškieji „Gogol Bordello“ gypsy dub punk muzikos fanams „granatose“ ruošia daugiau nei trijų valandų programą, kuri tikrai nepaliks nei vieno abejingo.
Gogol Bordello Tribute LT per Sidabrinių Gervių apdovanojimus:
Antrą vakarą siautulį scenoje pratęs Baltijos šalių publikai jau labai gerai nuo 2008 m. pažįstami bei praėjusiais metais debiutinį albumą „Katapulta“ išleidę „Baltic Balkan“. Dievinamo ir ant rankų nešiojamo talismano – šunelio Pitchkos – vedini „baltiškieji balkanai“ žada ne tik didelį šurmulį, linksmą bei užkrečiantį skambesį, netikėtus ir neįtikėtinus tekstus, bet ir neabejotai užvedančios, nesibaigiančios energijos pliūpsnius.
Balkanaktis:
Be šiandien skelbiamų atlikėjų ir grupių festivalyje „Granatos Live“, startuosiančiame rugpjūčio 2-4 d. Rumšiškėse, taip pat koncertuos populiarus britų dainų atlikėjas ir autorius James Morrison, kultinis britų elektroninės muzikos kolektyvas „Fenech-Soler“, Danijos viltimi tituluojami „The Asteroid Galaxy Tour“, moderniosios gotikos ir XXI a. bliuzo atstovas Jamie N Commons, pasaulinę šlovę pelnęs gatvės artistas iš Australijos Dub FX, „G&G Sindikatas“, Jazzu ir Sauliaus Prūsaičio projektas „DARLINGS“, Jurga, „SKAMP“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „The Perfect Pil“, Markas Palubenka, Beissoul, „Electronic I“, „Poper Heat“, „The Colours Of Bubbles“, „Deeper Upper“, „Shamanna Bug“, „Jama & W“, „The Local Legends“, Alice Way, „Fun Clock“, „Basi“, italai „La Cricca“, „Downtown Party Network“ ir kt.