• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterys kur kas dažniau nei vyrai sapnuoja košmarus, ir jų sapnai dažniau būna emociniai, teigiama tyrimo rezultatuose. 170 savanorių tyrimo dalyvių buvo prašoma apibūdinti savo pastaruosius sapnus, pranešė BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Tik 19 proc. vyrų, palyginti su 30 proc. moterų, teigė sapnavę košmarus.

Tyrėjos Dženifer Parker ; iš Vakarų Anglijos universiteto teigimu, apskritai vyrų ir moterų sapnų skaičius nesiskiria.

REKLAMA

Kitas tyrimas parodė, kad moterys yra labiau linkusios į neramų miegą nei vyrai. Viena iš faktorių, susijusių su šiuo reiškiniu, yra moters kūno temperatūros pokyčiai per menstruacijas.

Psichologijos lektorė Dž. Parker sakė, kad jau ilgą laiką žinoma, jog moterys prieš menstruacijas sapnuoja ryškesnius ir neramius sapnus. „Šio tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad moterys dažniau nei vyrai sapnuoja nemalonius sapnus“, - teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavusios moterys dažniau pasakojo sapnuojančios emociškai sunkius gyvenimo momentus, tokius kaip išsiskyrimas su mylimuoju. „Kalbant apie emocinės informacijos apdorojimą, moterys yra labiau linkusios neišspręstas problemas regėti sapnuose“, - pasakojo Dž. Parker.

Edinburgo Miego centro direktorius Krisas Idzikovskis sakė nenustebęs, kad tyrimas parodė sapnuojamų košmarų skirtumus tarp skirtingų lyčių. Tačiau jis tvirtina, kad kur kas sunkiau nustatyti, ar moterys sapnuoja daugiau košmarų nei vyrai, ar tiesiog geriau juos atsimena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai atitinka jau anksčiau atliktų tyrimų duomenis. Moterys dažniau neramiau miega, ir jas neretai kankina nemiga. O dažnai prabusdamos jos gali geriau prisiminti sapnus. Tačiau taip pat gali būti, kad neramus miegas atspindi jų baimes“, - teigė K. Idzikovskis.

Jis pridūrė, kad kiekvienas iš mūsų dažniau, nei numanome, sapnuojame košmarus, kadangi labai greitai juos pamirštame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų