Ar moterys ir vyrai, kurdami interjerą, vadovaujasi skirtingais kriterijais? O jeigu taip, kokie šių skirtumų ypatumai?
Interjero dizaineriai pastebėjo, jog moterims būdingas vidinis namų jaukumo, komforto pojūtis. Jos stengiasi pajusti kiekvieną aspektą - nuo namo konstrukcijos iki mažiausio interjero aksesuaro spalvos. Tuo tarpu vyrai į daugelį dalykų, nuo kurių priklauso komforto pojūtis, tiesiog nekreipia dėmesio - kurdami interjerą jie stengiasi realizuoti gyvenimiškas ambicijas ir profesionalias idėjas.
Dizaineriai teigia, jog vyrišką interjerą galima iš karto atpažinti: jis būna ryškesnis, šiek tiek pompastiškas ir ambicingas, čia svarbiausia išorinis efektas, o ne vidinė harmonija. Dažnai tokiame interjere smulkmenos nėra apgalvotos, pasitaiko nemažai buitinių nepatogumų.
Moteriškas interjeras ramesnis, santūresnis. Moteris visuomet apgalvoja, kaip šioje erdvėje reikės gyventi, numato vietas poilsiui ir pokalbiams prie arbatos puodelio. Dizaineriai teigia, jog interjero vertinimas atspindi ir bendrą abiejų lyčių požiūrį į gyvenimą: moterys bando prisitaikyti prie aplinkos, o vyrai siekia aplinką užkariauti, užvaldyti.
Dar vienas skirtumas: vyrai teikia pirmenybę ryškiems, ekstravagantiškiems baldams ir dizaino objektams, jiems ne taip rūpi funkcionalumas, tuo tarpu moteris mato visumą ir pirmiausia atsižvelgia į šeimos poreikius.
Skiriasi ir vyrų bei moterų mėgstamos spalvos. Moterims labiausiai patinka pasteliniai atspalviai, o vyrai, atvirkščiai, teikia pirmenybę grynoms, ryškioms spalvoms.
Dailiosios lyties atstovės renkasi rožinę, žydrą, blyškiai violetinę, šviesiai žalią, nes šios spalvos erdvei suteikia lengvumo ir paslaptingumo. Tuo tarpu vyrai griežtai parenka spalvas pagal kambario paskirtį: dažniausiai darbo kambariui stipriosios lyties atstovai parinks mėlyną, oranžinę ar geltoną spalvą, o poilsio - baltą arba juodą. Jei užeisite į butą, kuriame vonia yra išklota juodomis plytelėmis, galite neabejoti, jog šį interjerą kūrė vyras.
Kadangi vyrų ir moterų interjero suvokimas yra toks skirtingas, nieko keisto, kad remontas dažnai tampa šeimyninių ginčų priežastimi. Tačiau radę kompromisą tikrai sukursite unikalią aplinką, kurioje puikiai jausis visi šeimos nariai.
Šaltinis: „Livgreta“