Didžiosios Britanijos Glamorgano universiteto mokslininkai išsiaiškino, kokį amžių pasiekę britai praranda humoro jausmą. Kaip rašo šalies laikraštis „The Daily Telegraph“, noras juokauti, juoktis ir linksmintis dingsta, kai žmogui sukanka 52 metai.
Humoro jausmui skirto tyrimo metu specialistai išsiaiškino, kad sugebėjimas su šypsena žvelgti į supantį pasaulį yra tiesiogiai susijęs su žmogaus amžiumi. Štai, pavyzdžiui, vaikai juokiasi iki 300 kartų per dieną. O jau paaugliai nusijuokia ne daugiau kaip šešis kartus per dieną. Nuo dvidešimties metų britai per dieną nusijuokia ne daugiau keturių kartų.
Tačiau verta paminėti, kad po trisdešimties britų humoro jausmas šiek tiek pagerėja, ir jie nusijuokia jau penkis kartus per dieną. Tai susiję su tuo, kad tokio amžiaus žmonės jau turi vaikų, kurie šiek tiek atgaivina humoro jausmą.
Vis dėlto po keturiasdešimties metų britai ima juoktis ir juokauti vis mažiau ir mažiau. Dauguma Britanijos gyventojų tampa priekabūs, nervingi ir irzlūs. Beje, nustatyta, kad vyresni nei 60 metų vyrai yra vidutiniškai keturis kartus priekabesni nei to paties mažiaus moterys. Paskaičiuota, kad pagyvenę britai per dieną praleidžia 1 valandą ir 41 minutę nerimaudami dėl savo santaupų ir sveikatos ir pamiršta apie juokelius ir linksmybes.
„Labai svarbu suprasti, kad juokas daro teigiamą poveikį žmonėms. Jei nors šiek tiek linksminsimės kasdien, tai padės mums įveikti stresą“, - sakė Glamorgano universiteto atstovė.