• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italų aktorė Monica Vitti, kurią daugelis atsimena iš jos vaidmenų Michelangelo Antonioni filmuose, mirė būdama 90 metų, trečiadienį pranešė Italijos kultūros ministerija.

Italų aktorė Monica Vitti, kurią daugelis atsimena iš jos vaidmenų Michelangelo Antonioni filmuose, mirė būdama 90 metų, trečiadienį pranešė Italijos kultūros ministerija.

REKLAMA

„Sudie, Monica Vitti, sudie, Italijos kino karaliene. Šiandien – išties liūdna diena, netekome puikios menininkės ir puikios italės“, – sakoma kultūros ministro Dario Franceschini pranešime.

M. Vitti tarptautinį pripažinimą atnešė jos vaidmuo 1960 metų dramoje „Nuotykis“. Šioje juostoje aktorė suvaidino kenčiančią moterį, leidžiančią laiką su savo dingusios draugės mylimuoju.

M. Vitti, kurios tikrasis vardas yra Maria Luisa Ceciarelli, gimė 1931 metų lapkričio 3 dieną Romoje. Susižavėjimas vaidyba jai pasireiškė dar vaikystėje Antrojo pasaulinio metais, kai linksmindavo savo šeimą vaidindama su lėlėmis.

„Krintant bomboms, kai turėdavome slėptis slėptuvėse, mudu su mažuoju broliuku improvizuodavome spektakliukus, kad pralinksmintumėme esančius šalia“, – vėliau pasakojo aktorė.

REKLAMA
REKLAMA

1953 metais pabaigusi Romos Nacionalinę dramos menų akademiją M. Vitti pradėjo dirbti teatre, kur atsiskleidė jos kaip komikės talentas.

REKLAMA

M. Vitti išsiskyrė iš kitų to meto artisčių – tokių kaip Sophia Loren ar Gina Lollobrigida  – savo strazdanomis ir vešliais šviesiais plaukais. Ilgainiui ją pastebėjo režisierius M. Anotnionis, ir netrukus prasidėjo jų bendri kūrybiniai ir romantiniai santykiai.

„Man pasisekė, kad savo karjerą pradėjau su didelio talento žmogumi“, kuris taip pat buvo „dvasingas, kupinas gyvybės ir entuziazmo“, M. Vitti sakė interviu italų televizijai 1982 metais.

REKLAMA
REKLAMA

„Sąmojis, talentas“

Septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje dešimtyse filmų suvaidinusi M. Vitti vėliau sulėtino tempą ir kūrė mažiau vaidmenų, nors 1980 metais dirbo drauge su M. Antoniani dramoje „Obervaldo paslaptis“ (Il mistero di Oberwald).

Buvęs Italijos kultūros ministras Walteris Veltroni žinią apie M. Vitti mirtį paskelbė tviteryje. Jis sakė tai darąs M. Vitti sutuoktinio Roberto Russo prašymu, ir išreiškė savo „skausmą, meilę ir apgailestavimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Degeneracine liga sirgusi aktorė pastaraisiais metais buvo pasitraukusi iš viešojo gyvenimo.

Po M. Vitti mirties pasipylė užuojautos iš visų Italijos visuomenės sluoksnių.  Ministras pirmininkas Mario Draghi (Marijus Dragis) pareiškė, kad M. Vitti „privertė Italijos kiną spindėti visame pasaulyje“. 

„Didelio sąmojo ir ypatingo talento aktorė. Savo dvasia, bravūra ir grožiu ji užkariavo ištisas italų kartas“, – sakoma premjero pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų