Mirė „Graiko Zorbos“ kompozitorius: vyro gyvybė užgeso ligoninėje

Garsus graikų kompozitorius Mikis Teodorakis, parašęs muziką klasika tapusiam 1964-ųjų filmui „Graikas Zorba“ ir tapęs pasipriešinimo buvusiai karinei chuntai legenda, Atėnuose mirė, ketvirtadienį pranešė šaltinis ligoninėje.

Kompozitoriui buvo 96 metų. M. Teodorakis, produktyvus talentas ir politinis veikėjas, savo gimtojoje šalyje buvo vertinamas už įkvepiančią muziką ir drąsą 1967–1974-aisiais valdant chuntai.

Tačiau pasaulyje jis turbūt labiausiai garsėja savo muzika filmams, įskaitant 1969-ųjų „Z“ ir 1973-iųjų „Serpiką“.

Jis taip pat yra parašęs operų, chorinės muzikos, popdainų, atspindinčių jo šalies gyvenimą. M. Teodorakis gimė 1925 metų liepos 29 dieną Chijo saloje, iš Kretos kilusioje šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metais, būdamas 17-os, jis prisidėjo prie pasipriešinimo vokiečių ir italų okupacijai. Per 1967 metų perversmą valdžią užgrobus diktatūrai, M. Teodorakis buvo tarp pirmųjų areštuotų kairiojo sparno politikų.

Po metų jam buvo suteikta malonė ir jis prisidėjo steigiant slaptą Patriotinį frontą, todėl vėl buvo sulaikytas, jo darbai buvo uždrausti. 1970 metais jis buvo paleistas ir išvyko į Paryžių. Dar po ketverių metų diktatūra žlugo ir M. Teodorakis galėjo grįžti į tėvynę, kur buvo sutiktas kaip didvyris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų