Metukų sūnų auginantis Rinkevičius antrąkart taps seneliu – Tėvo diena laukia ypatinga

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėją, meno vadovą ir vyriausiąjį dirigentą Gintarą Rinkevičių. Nors karantinas daugeliui tapo rimtu iššūkiu, maestro tikina, kad šis laikotarpis jam kaip tik suteikė daugiau džiaugsmo, nes dėl sumažėjusio krūvio darbe galėjo ilgiau būti namie su šeima. Juolab, kai čia krykštauja prieš metus į pasaulį atėjęs pagrandukas Linas – ketvirtas Gintaro ir Donatos Rinkevičių vaikas. Prieš keletą savaičių pirmąjį sūnelio gimtadienį paminėjęs dirigentas juokiasi, kad mažylis dabar tapęs visos šeimos „viršininku“.

„Sūnelis teikia mums visiems labai daug laimės ir džiaugsmo. Broliuką su malonumu padeda prižiūrėti vyresnieji vaikai, nors jau ir paaugliai – Laura, Ieva ir Marius. Aš taip pat esu aktyvus tėtis – nepalieku Donatos vienos rūpintis mažyliu. Keičiu sauskelnes, migdau, žaidžiu ir taip leidžiu mamai atsipūsti. Bet Linukas labai ramus ir geras vaikas – jį prižiūrėti yra vienas malonumas“, – tikina Gintaras.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gintaro Rinkevičiaus gyvenimo akimirkos

Šiemet 60-ąjį jubiliejų atšventęs maestro sako, kad sūnus buvo planuotas ir visos šeimos labai lauktas. Jis pirmas paklausė žmonos, ar nenorėtų turėti dar vieno vaikelio ir nuoširdžiai džiaugėsi, kai Donata sutiko. Visgi, Gintaras neslepia, kad vyresnieji vaikai į žinią apie gimsiantį kūdikį iš pradžių reagavo su nuostaba, bet vėliau patys nekantravo laukdami broliuko.

„Pamenu, kai mes pranešėm vaikams naujieną, tai jie pasakė – na, jūs chebra, išprotėjot! Tačiau vėliau emocijos nurimo ir šiandien visi atvirai sako net nesitikėję, kiek daug laimės gali dovanoti toks mažytis žmogutis. Vadina Linuką stebuklu ir man, kaip tėvui, be galo gera tai matyti, girdėti, jausti, nes mūsų šeimoje dėl to meilės tik padaugėjo. Jos užtenka visiems – jeigu netrūko keturiems, tikrai pakanka ir penkiems vaikams,“ – sako Gintaras.

REKLAMA

Maestro šiuo metu mėgaujasi ne tik mažojo sūnelio auginimu, bet jau yra ir senelis. Jo dukra iš pirmosios santuokos – Rūta turi sūnų, kuriam greit sukaks ketveri. Maža to, Ginataras pasidalino džiugia žinia, kad pirmagimio laukia ir Donatos dukra iš pirmosios santuokos – Danielė, kurią dirigentas visada įvardija kaip savo vaiką. 

„Mūsų šeima didėja ir plečiasi – tai nuostabu, bet turiu prisipažinti, kad bent jau kol kas seneliu tikrai nesijaučiu, kadangi pats auginu mažą vaiką. Rūtos sūnus mane seneliu vadina latviškai, taigi lietuviškai kol kas nesu dar pašauktas – dėl to labiau jaučiuosi tėveliu. Iš tiesų mūsų šeimoje susiklostė retesnė situacija, kai dėdė – šiuo atveju Linukas yra beveik trejais metais jaunesnis už savo sūnėną, bet mes į tai žiūrime kaip į dar vieną smagų išskirtinumą,“ – šypsodamasis sako maestro.

Paklaustas, ar ketina kaip nors ypatingai paminėti artėjančią Tėvo dieną, Gintaras teigia, kad pirmiausia vyks pasveikinti savo tėčio Justino, kuriam jau 87-eri. Garbingo amžiaus sulaukęs vyras iki šiol aktyviai muzikuoja ir, anot Gintaro, jis savo tėčiui yra dėkingas už daugybę dalykų, bet labiausiai už besąlygišką palaikymą.

„Kiekviena Tėvo diena pirmiausia asocijuojasi su mano tėčiu, nes aš vis dar jį turiu ir galiu aplankyti. Didelė laimė ir Dievo dovana, kad tėvukas yra šviesaus proto, geros atminties, labai gyvybingas. O mano vaikai tą dieną irgi visuomet nustebina – dažniausiai savo pačių darytomis dovanomis, pavyzdžiui, viena dukra yra įteikusi nutapytą drobę. Labai norėčiau, kad sūnus Marius, kuris mokosi muzikos, tądien ką nors pagrotų,“ – juokiasi Gintaras.

Interviu taip pat išgirsite, ko sau bei kitiems Tėvo dienos proga linki maestro ir kokia judviejų su Donata sėkmingos santuokos paslaptis? Sužinosite, koks buvo Gintaro kelias į profesines aukštumas ir kuo skiriasi tėvystė jaunesniame amžiuje nuo brandžios.

REKLAMA

Iš viso dirigentas turi šešis biologinius vaikus: dvi dukras - Rūtą ir Saulę iš pirmosios santuokos, keturis - Laurą Mariją, Ievą, Marių, Liną su žmona Donata ir jos dukrą Danielę.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi ir ką naujo atranda.


Rašyti komentarą...
D
Daiva
2020-06-05 14:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau tokių šeimų Lietuvai reikia.!
Atsakyti
-1

D
Daiva
2020-06-05 14:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau tokių šeimų Lietuvai linkiu.!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų